Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ploter SUMMA - problem z komunikacją
Autor Wiadomość
wisnia100 
Początkujący


Dołączył: 20 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: LBN
Wysłany: 20 Wrzesień 2019, 11:02   Ploter SUMMA - problem z komunikacją

Witam

Mam problem z ploterem Summa. Zmieniłem komputer bo stary mi padł. Na starym komputerze wszystko działało poprawnie. W nowym komputerze zainstalowałem Summa Cutter Tools i tu wszystko gra i śmiga komputer łączy się przez kabel COM z ploterem zmieniam mu parametry, czy zapodaje test cięcia i wszystko jest OK. W programie WinPlot Summa już jest problem, gdy chcę odczytać szerokość folii lub wysłać plik do cięcia wyskakuje błąd: "Nie wykryto urządzenia USB, sprawdź kabel i uruchom urządzenie" Błąd odczytu rozmiarów z plotera - CUTCMD_FAILPORTOPEN - błąd portu.
Próbuję na kablu z portem COM jak i z adapterem na USB i wciąż to samo. Zmiany numerów portów nic nie dają. Wszystkie parametry są identyczne jak były na starym komputerze a mimo to nic nie idzie.
"Flaszka" dla tego kto pomoże rozwiązać problem.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Wrzesień 2019, 00:43   

Być może to kabel USB - też tak kiedyś miałem podobnie i zmiana na inny pomogła (przede wszystkim problemy z OPOS). Spróbuj też przepiąć kabel do innego portu. Zerknij też tutaj: https://www.signs.pl/summ...,8,0,forum.html

Nie do końca natomiast rozumiem "problem z portem COM" - ten standard odszedł w niepamięć chyba jeszcze w zeszłym wieku - chcesz powiedzieć, że w nowym komputerze masz taki port? Jaki masz system?
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 11:58   

Witam. Też mam ten problem. Ale znalazłem rozwiązanie.
Musisz w systemie wyłączyć "wymagany podpis cyfrowy sterownika".
W windows 10 oraz 7 jest ten problem, po wyłączeniu tego można ciąć.
Problem jest taki, że przy każdej aktualizacji win 10, komputer z automatu wymaga ten cyfrowy podpis, więc trzeba to robić od początku.
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 13:00   

Aha i jeszcze jedna ważna informacja. Windows 10 wypuścił niedawno dość dużą aktualizację, no i w tej nowej aktualizacji gdzieś została przeniesiona opcja wyłączania podpisu cyfrowego sterownika (jeszcze nie znalazłem). Jeśli masz nowy komputer to radzę przeinstalować system na win 7, tam jest opcja wyłączenia aktualizacji a tym samem rozwiązania problemu na stałe. Daj znać czy pomogłem.
 
 
PeEs2
Początkujący


Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: Polska
  Wysłany: 14 Lipiec 2020, 12:09   

Cysorz napisał/a:
Być może to kabel USB - też tak kiedyś miałem podobnie i zmiana na inny pomogła (przede wszystkim problemy z OPOS). Spróbuj też przepiąć kabel do innego portu. Zerknij też tutaj: https://www.signs.pl/summ...,8,0,forum.html

Nie do końca natomiast rozumiem "problem z portem COM" - ten standard odszedł w niepamięć chyba jeszcze w zeszłym wieku - chcesz powiedzieć, że w nowym komputerze masz taki port? Jaki masz system?


Potwierdzam, zmiana kabla to jedna z pierwszych rzeczy które potrafią pomóc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13