Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
22 Marzec 2008, 07:49
ZŁOTO
Autor Wiadomość
fabe
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: toruń
  Wysłany: 13 Marzec 2008, 14:54   ZŁOTO

Witam !! Jak moge uzyskać typowy złoty lub srebrny kolor z odblaskami w corelu x3?
Ostatnio zmieniony przez fabe 13 Marzec 2008, 15:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 13 Marzec 2008, 15:09   

w sumie na czasowe tematy nie powinno sie odpowiadać...
skoro nawet będzie już odpowiedź to nikomu to nie pomoże... temat zniknie i ktoś kolejny ni będzie wiedział

wypełnienia złotem w corelu robi się na pięć sposobów
chętnie bym je opisał...
tylko po co?
 
 
 
fabe
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: toruń
Wysłany: 13 Marzec 2008, 15:14   

Moze zle zacząłem...Mysle ze na tym forum są ludzie znający sie na rzeczy tacy jak Ty np wiec nie chciałem zasmiecac forum banalnymi dla was pytaniami...Na przyszłosc bede pamietał Czy mógłbys mi pmóc???Chetnie wysłucham opini experta bedzie mi ona bardzo pomocna Dziękuje z góry
 
 
miro88 
Doradca



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 119
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13 Marzec 2008, 15:51   

Poszukaj w paletach koloru Pantone. Tam na pewno znajdziesz interesujące Cię barwy koloru.
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 13 Marzec 2008, 16:02   

kreart napisał/a:
w sumie na czasowe tematy nie powinno sie odpowiadać...
skoro nawet będzie już odpowiedź to nikomu to nie pomoże... temat zniknie i ktoś kolejny ni będzie wiedział

wypełnienia złotem w corelu robi się na pięć sposobów
chętnie bym je opisał...
tylko po co?


To nie jest dokładnie tak jak myślisz. Znakomita większość z tych, którzy dopiero niedawno zetknęli się z corelem ( siebie też do nich zaliczam ) zanim o cokolwiek zapyta, najpierw przekopuje się przez wcześniejsze wątki. Jeśli akutar trafię na temat, który okaże się pomocny to nie zawracam nikomu głowy. Skoro znasz aż pięć sposobów wypełnienia złotem to może zdradzisz choć ze dwa ... ? :-|
Pozdrawiam.
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 13 Marzec 2008, 18:31   

kliknąć na obiekt i zadać wypełnienie tonalne, w okienku zaznaczyć przejście tonalne i niestandardowe- wzorce-np, walec złoty. Jak ktoś zna inna metodę chętnie się zapoznam. :)
 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Marzec 2008, 08:14   

Witam,
1.Zadajesz obojętnie jaki kolor i na dole w prawym rogu masz wypełnienie klikasz 2 razy i pojawia się okno wypełnienie jednolite wpisz wartości
M 20
Y 60
K 20
2. Możesz wybrać z gotowego wzornika PANTONE.
3. Srebro to zazwyczaj robię z szarego 10 lub 20 procent następnie dajesz w bitmapę-dodaj szum/ szum gaussowski / poziom i gęstość na 50/ tryb koloru intensywność czarny..
Zobacz jeszcze tutaj też masz przykład złota.

Lśniącego srebra i złota nie da się w programie zrobić.

pozdrawiam
 
 
 
HORNET 
Bywalec



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 37
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 15 Marzec 2008, 16:39   

JarekDraw napisał/a:
Witam,
1.Zadajesz obojętnie jaki kolor i na dole w prawym rogu masz wypełnienie klikasz 2 razy i pojawia się okno wypełnienie jednolite wpisz wartości
M 20
Y 60
K 20


niby jest napisane gold ale jak to jest gold to ja mam włosy na głowie :D
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Marzec 2008, 16:55   

No to przejdź się do najbliższego pubu, i zobacz sobie kaseton LECHA złoto pod koziołkami jest właśnie z CMYK, nawet miałem to okazję osobiście drukować !!!

Pozdrawiam
 
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 15 Marzec 2008, 17:23   

HORNET napisał/a:
JarekDraw napisał/a:
Witam,
1.Zadajesz obojętnie jaki kolor i na dole w prawym rogu masz wypełnienie klikasz 2 razy i pojawia się okno wypełnienie jednolite wpisz wartości
M 20
Y 60
K 20


niby jest napisane gold ale jak to jest gold to ja mam włosy na głowie :D


Moim zdaniem to jest złoto tylko, że stare :!: ( znaczy coś na głowie masz :-D )
 
 
VEYRON
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 12
Wysłany: 26 Październik 2008, 02:14   

co do typowego zlotego - tu jest super tutorial do koloru zlotego. powalajacy efekt.
szkoda tylko ze to paintshopa ;( .. jednak moze uda mi sie go przerobic na corela .. chyba ze ktos z Was bedzie szybszy 8-)
 
 
VEYRON
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 12
Wysłany: 26 Październik 2008, 02:15   

uch link :
http://www.visionary-voya...fects2/gold.htm
 
 
freeminder 
Praktyk


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 93
Skąd: CC
Wysłany: 27 Październik 2008, 10:02   

Ja tylko w kwestii formalnej, że nie ma barwy koloru, tak jak nie ma okresu czasu, itp. :)

A w kwestii złota - jeśli to ma być jednolity kolor, to sorry, ale żaden CMYK nie zastąpi tu Pantonu, najlepiej kładzionego sitem. Oczywiście "nie zastąpi" oznacza, że nie odda charakterystycznych cech złota - chociażby metalicznej powierzchni.

Jeśli nie musi być jednolity, to warto skorzystać z milionów tekstur, które można znaleźć w necie. Efekt będzie o tyle ładniejszy, że nie będzie wyglądał sztucznie jak jednolita powierzchnia z ciemnymi krawędziami z jednej, a z rozbłyskami z drugiej strony. Takich sposobów to się używało 10 lat temu w czołówkach gier (choć np. Ewa Wachowicz do dziś ma taki badziewny logotyp:)).

Złoto mieni się tysiącem barw...
 
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 27 Październik 2008, 22:25   Można tak

kilka odcieni i jest prawie jak złoto
http://corel.wodip.opole....opic.php?t=1458
 
 
 
VEYRON
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 12
Wysłany: 29 Październik 2008, 00:42   

Freeminder - okres czasu jest pojeciem i funcjonuje, jest poprawna polszczyzna , nie wiem o co ci chodzi , chyba zly przyklad podales.. (w kwestii formalnej)

co do pantonu - kazdy o tym mowi , ale jest jakis przyklad ? ja mam tylko ciemny zolty..

tekstury sa do bani bo nie oddadza efektu metalicznego...

Timex - good job! napiszesz jak to zrobiles ? chcialem zrobic prosty button na strone w tym guscie..

a strona do ktorej dalem linka wyzej jest wypasiona - sa tam efekty simple chrome i complex chrome , super to wyglada , tylko complex nie udalo mi sie jeszcze dopasowac do corela... sprawdzcie ja !! :-)
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 29 Październik 2008, 20:54   

Przyglądnij się jak oko widzi "złoto". Nie ma koloru "złoto" . Jest mieszanka kilku barw , które oko odbiera jako "złoty". Jestem całkowitym samoukiem i może to co piszę nie jest zgodne z naukowymi teoriami, ale pytałeś jak to zrobiłem więc Ci odpowiadam.
Zobacz na poniższy przyklad, który machnąłem special4u :P
Jest tu kilka kolorów od białego do brązu, które odpowiednio umieszczone tworzą "stare złoto".
Może są jakieś lepsze sposoby, ale niestety nie znam, więc rysuje tak jak umie :)

iphone_gold.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2496 raz(y) 26.81 KB

iphone_gold_wlos.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1485 raz(y) 26.58 KB

 
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 30 Październik 2008, 23:36   

a można i tak

moznatak.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2244 raz(y) 18.63 KB

 
 
 
freeminder 
Praktyk


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 93
Skąd: CC
Wysłany: 3 Listopad 2008, 12:51   

VEYRON napisał/a:
Freeminder - okres czasu jest pojeciem i funcjonuje, jest poprawna polszczyzna , nie wiem o co ci chodzi , chyba zly przyklad podales.. (w kwestii formalnej)

co do pantonu - kazdy o tym mowi , ale jest jakis przyklad ? ja mam tylko ciemny zolty..

tekstury sa do bani bo nie oddadza efektu metalicznego...

Timex - good job! napiszesz jak to zrobiles ? chcialem zrobic prosty button na strone w tym guscie..

a strona do ktorej dalem linka wyzej jest wypasiona - sa tam efekty simple chrome i complex chrome , super to wyglada , tylko complex nie udalo mi sie jeszcze dopasowac do corela... sprawdzcie ja !! :-)


Ad 1) Okres - period - przedział czasu. Nie może funkcjonować "przedział czasu czasu", bo to pleonazm. Jest to popularny, a wręcz nagminny błąd językowy. Prawie tak nagminny jak "Płyta CD". I to, że jest w powszechnym użyciu i wszyscy przymykają (albo chcą przymykać) na to oko, nie znaczy, iż błędem nie jest. Zapraszam do lektury : )))
Ad 2) Tekstury nie oddadzą efektu metalicznego ? Ciekawe, co by na to powiedzieli Ci, którzy przygotowują tekstury do gier... Mówię o prawdziwych teksturach, a nie wypełnieniach z generatora Corela... :)

Co prawda kiedyś w Corelu było takie autonomiczne narzędzie jak Corel Texture, ale z niego zrezygnowali. Trochę szkoda, bo nawet standardowe tekstury renderowane przez ten mały programik wyglądały bardzo naturalnie. Mogły być wielowarstwowe, mieć mapę refleksów i mapę nierówności. Poza tym Corel automatycznie z każdej utworzonej przez użytkownika tekstury mógł zrobić pliki "bezszwowe", czyli idealnie wypełniające każdą powierzchnie bez śladów łączenia.
 
 
 
cloud62
Początkujący


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: wrocław
Wysłany: 3 Listopad 2008, 13:12   

Witam,
Mam problem z włączającą się pomocą i obsługą techniczną windows, za każdym razem, jak uruchomię corela!!!
Nie pozwala mi to pracować i jest strasznie denerwujące!!!
Jak to wyłączyć????????
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 3 Listopad 2008, 15:47   

całkiem fajnie w dalszym ciągu corel radzi sobie z teksturami

corel_forum1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2195 raz(y) 19.19 KB

 
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 3 Listopad 2008, 19:17   

timex udało Ci się uzyskać świetny efekt. Może napisałbyś tutek ? :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 17