Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CorelDraw SE 2019 - opinie
Autor Wiadomość
Mike2020 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2019
Dołączył: 17 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: śląsk
Wysłany: 17 Marzec 2020, 19:12   CorelDraw SE 2019 - opinie

Cześć,

przymierzałem się właśnie do nabycia tej wersji, trafiłem jednak na kilka wątków tutaj na forum i chyba się nie zdecyduję jednak... Wynikła sprawa z brakiem funkcji "znajdź i zamień", pytanie i prośba do użytkowników wersji SE, czy możecie potwierdzić że tej funkcji nie ma?
Chciałem jeszcze dopytać użytkowników SE o jakieś inne mankamenty i minusy które dyskwalifikują wg was ten produkt, bardzo proszę o opinie. I jak jest ze stabilnością i szybkością działania na win10?

Pozdrawiam,
Maciek
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Marzec 2020, 22:55   

Chwilę tylko korzystałem z 19-tki (GS trial) i jakoś nie mam wyrobionej opinie tak prawdę mówiąc - jakoś nic poza wodotryskami nie znalazłem.
ALE!!! Wersja SE to zazwyczaj bardzo okrojona wersja, brakuje masy praktycznych rzeczy - chociażby tych podstawowych, służących do drukowania - a to według mnie zupełnie dyskwalifikuje program.

W załączniku masz oficjalne porównanie wersji pełnej (GS) i okrojonej (SE), sam zdecyduj.
Nie ma w tym zestawieniu ujętych wielu ograniczeń, chociażby wstępnej impozycji czy obsługi makr.

gs_vs_se.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 192 raz(y) 90.59 KB

 
 
Adie30
Początkujący


Wersja CorelDRAW: SE 2019, GS 2019
Dołączył: 25 Lut 2020
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 18 Marzec 2020, 08:39   

Tak jak pisałem w innym wątku nie ma funkcji "znajdź i zamień". Wersja SE jest tylko 32 bitowa jeśli ma to dla kogoś znaczenie. Stabilność i szybkość jest ok. (na i7 4 gen., 16GB RAM nie narzekam).
Inne mankamenty - ciężko stwierdzić bo zależy co kto w Corelu robi i z jakich funkcji korzysta. Ja np. zauważyłem też różnice w działaniu narzędzia "łamana".
Generalnie wiedziałem, że program jest okrojony ale usunięcie z niego opcji "znajdź i zamień" to było duże zaskoczenie. gdybym to wiedział wcześniej to od razu zakupiłbym pełną wersje.
 
 
drawer 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 12, x4, x5, x7, SE19
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 18 Marzec 2020, 10:31   

Dałem sobie czasu przeszukałem polecenia w dostosowaniu i faktycznie w wersji 64bitowej nie ma "znajdź i zamień". Kiedyś dla mnie było by to dyskwalifikujące tą wersję Corala dziś nie ma to dla mnie większego znaczenia poza tym na drugim kompie jest wersja X5.
 
 
Mike2020 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2019
Dołączył: 17 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: śląsk
Wysłany: 19 Marzec 2020, 20:57   

"Nie ma w tym zestawieniu ujętych wielu ograniczeń, chociażby wstępnej impozycji czy obsługi makr. "

W zestawieniu jest obsługa VBA i VSTA dla obu wersji... Czyli powinna być obsługa makr w wersji SE, możecie to potwierdzić ?
M.
 
 
Adie30
Początkujący


Wersja CorelDRAW: SE 2019, GS 2019
Dołączył: 25 Lut 2020
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 21 Marzec 2020, 01:00   

Mike2020 napisał/a:
"Nie ma w tym zestawieniu ujętych wielu ograniczeń, chociażby wstępnej impozycji czy obsługi makr. "

W zestawieniu jest obsługa VBA i VSTA dla obu wersji... Czyli powinna być obsługa makr w wersji SE, możecie to potwierdzić ?
M.


Tak to wygląda u mnie.
Jedyne z czego zawsze korzystałem to SanM_CurveInfo.gms i jak widać w tym wypadku nie działa. Nie jestem na tyle w tym biegły żeby stwierdzić, że ta wersja jest za stara żeby nie działa w wersji SE ale z drugiej strony w pełnej wersji Corela działa normalnie.
Także w tym wypadku jest niezgodność z tym porównaniem wersji. Mam nadzieję, że będzie to kolejny argument w próbie zwrotu programu.

VBA 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 203 raz(y) 1.77 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 16