Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc w zamianie pliku z cdr na eps
Autor Wiadomość
Iga
Początkujący


Dołączył: 13 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Wrzesień 2020, 00:10   Prośba o pomoc w zamianie pliku z cdr na eps

Cześć,
jest to mój pierwszy post na forum, więc przy okazji się witam :)
Robię pierwsze w życiu logo i uczę się corela od przedwczoraj, prawdę mówiąc nie wiem prawie nic. Taki program akurat miałam pod ręką, więc postanowiłam wykonać w nim pracę. Nie zauważyłam jednak, że proszono o zapisanie loga w formacie eps. I nie wiem jak to zrobić. Próbowałam przez programy do konwersji albo przy pomocy InkScape'a, ale za każdym razem wychodzi ten sam problem - logo się rozjeżdża, nie wiedzieć czemu zmienia się kolor jednej litery. Nie wiem co robię źle, deadline mam we wtorek i potrzebuję czyjejś pomocy. Czy ktoś mógłby zamienić załączony plik na eps, lub powiedzieć mi jak to zrobić?
Może chodzi o to, że nie umieć scalić tych elementów?

PS mam również problem z nomenklaturą techniczną; czy tekst: "znak graficzny Logo ma rozmiary: 64x64 px oraz 1200x1200px" znaczy, że sygnet ma takie rozmiary czy całe logo?

Z góry bardzo dziękuję i proszę o wszelkie wskazówki

PS2 Okazuje się, że plik jest za duży, bo ma 2,38MB i nawet tego nie potrafię zmienić, więc nie wyślę Wam pliku :( Chyba że ktoś wyjaśni mi jak to zrobić?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Wrzesień 2020, 00:24   

Cześć.
Nie załączyłaś pliku, więc tylko podpowiedź: w "Menu" masz opcję "Eksportuj", tam wybierzesz ten format z wielu innych. Opcji będziesz musiała się nauczyć.
"Logo" dotyczy całego znaku, "sygnet" to część graficzna - chyba że sygnet jest to cały znak, więc wtedy tego się nie rozróżnia. Warto też dopytać klienta o pole ochronne znaku (część całkowicie wolna od jakichkolwiek elementów).

Jest bardzo dużo stron oferujących udostępnianie plików - najbardziej popularny to chyba WeTransfer, ja ze swojej strony polecam FromSmash, bo jest szybszy i wolny od reklam, których nie można by było zablokować w przeglądarce. Takie serwisy zazwyczaj proponują - przy opcji darmowego korzystania - tygodniową ważność linku.

Możesz spokojnie zadawać tutaj pytania, nawet takie najprostsze - to nie onet, więc na pewno możesz liczyć na konkretną odpowiedź a nie na hejt ;)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Wrzesień 2020, 09:21   

Jedną ze stron do przesyłania plików jest - http://www.wyslijto.pl/

Opcja zapisywania do EPS . Plik - Eksportuj - z rozwijanego menu wybierz rozszerzenie EPS

eps.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 270 raz(y) 212.65 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 16