Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel Draw 2020 (MAC)! Overprint i cutting line jak ustawic?
Autor Wiadomość
iguassu 
Początkujący


Wiek: 53
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Wawa
  Wysłany: 8 Grudzień 2020, 09:30   Corel Draw 2020 (MAC)! Overprint i cutting line jak ustawic?

Hej, jestem trochę zielona w DTP, mam projekt prostych etykiet i kompletnie nie wiem jak sobie poradzić z ustawieniami w nowym Corelu na MACu! Może ktoś pomoże..niestety powoli tracę cierpliwosc do Corela w wersji na MAC Pozdrawiam wszystkich...
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 8 Grudzień 2020, 14:00   Re: Corel Draw 2020 (MAC)! Overprint i cutting line jak usta

iguassu napisał/a:
Hej, jestem trochę zielona w DTP, mam projekt prostych etykiet i kompletnie nie wiem jak sobie poradzić z ustawieniami w nowym Corelu na MACu! Może ktoś pomoże..niestety powoli tracę cierpliwosc do Corela w wersji na MAC Pozdrawiam wszystkich...


Co prawda nie mam MAC-a, ale .... mam Corela 2020 (na Windowsie) i ...... niestety muszę stwierdzić, że Corel w wersji 2020 to REGRES, a nie progres, czyli też mam z nim sporo problemów których NIE MA np. w wersji 16.

Inaczej pisząc, patrząc na nowego "wspaniałego" Corela mam nieodparte wrażenie, że Corel zaczął celować (niestety) w znacznie szerszą grupę odbiorców i dlatego są w nim tzw. "ułatwienia" które moim zdaniem za cholerę nie pomogą początkującym, a tych z dużym Corel-owym stażem tylko wk_rwiają.

Moim zdaniem, jeśli Corel utrzyma taką politykę, to ...... dotychczasowi użytkownicy Corela poszukają alternatywy (choćby Affinity Designer) , a potencjalni nowi w ogóle się nie zainteresują i w efekcie, ta marka po prostu upadnie na własne życzenie.

Dodam na koniec, że chociaż mam Corela 2020 w najwyższej możliwej wersji, to i tak pracuję na Corelu 16, bo jet po prostu wygodniejszy, bardziej sensowny i mniej kapryśny.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 8 Grudzień 2020, 20:10   Re: Corel Draw 2020 (MAC)! Overprint i cutting line jak usta

iguassu napisał/a:
nie wiem jak sobie poradzić z ustawieniami w nowym Corelu na MACu


To już wiemy, ale na czym rzeczywiście polega problem, to już nie.
Może więcej szczegółów?
 
 
iguassu 
Początkujący


Wiek: 53
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Wawa
Wysłany: 9 Grudzień 2020, 13:05   

Dzięki Wam za zainteresowanie. Przesiadłam się w tym roku na MACa i niestety jestem skazana na Corela w wersji 2020, straszliwa porażka w zderzeniu z wersjami windowsowskimi...ech. Mieszkam w Norwegii i współpracuję niestety z kiepską firmą pod względem wsparcia, mają za to najlepsze ceny. Przy próbie dowiedzenia się gdzie leży bład w pliku, przesyłają rutynową regułkę na zasadzie copy past ze strony firmowej. Ty musisz znależć błąd! Po entym sprawdzeniu z każdej strony, mysle ze czepiają sie linii ciecia etykiety i ustawien overprint. W palecie dokumentu linii cięcia nadałąm kolor C0M100Y0K0 i oznaczyłam jako cutting line i tyle. I nie wiem czo coś jeszcze gdzies powinnam zaznaczyc...
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 9 Grudzień 2020, 13:50   

Te znaczniki cięcia drukarnia wymaga? W gruncie rzeczy do niczego nie są potrzebne. Może spróbuj bez znaczników? Ewentualnie zamieść tutaj tego pdfa, to się poznęcamy nad nim.
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Grudzień 2020, 12:56   

Najpierw powiedz, jakie są te etykiety, a przede wszystkim, czy są spadowe. bo wtedy będzie wiadomo, czy układać je na ostro, czy z wycinką. Okreśł ich wymiar netto, żebyśmy mogli Ci cokolwiek powiedzieć. Jak będą drukowane - offsetem czy cyfrówką. I na jak dużym arkuszu - żeby rozliczyć liczbę użytków na stronie. A przede wszystkim podaj nakład.
Najlepiej by było, żebyś przesłała na Forum jedną taką etykietę - albo w niższej wersji Corela (CorelDraw X5), albo w wersji pdf czy eps.
Jak tę etykietę zobaczymy na własne oczy, to powiemy Ci, ile użytków i jak trzeba ustawić, żeby drukarz i introligator nie sklął Cię pod nosem..

:-)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Grudzień 2020, 12:58   

Zawracanie d..y.
 
 
iguassu 
Początkujący


Wiek: 53
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Wawa
Wysłany: 15 Grudzień 2020, 19:15   

Hej wszystkim, nie zawracanie d..py, po prostu walczylam jeszcze z drukarnią do dzisiaj i okazało się że wybrałam nieprawidłowy format, zamiast spesielt form, fri form (po norwesku) i stąd nieporozumienie. Po zresetowaniu zamówienia, ponowilam w tym innym formacie i poszlo..Także dziękuje raz jeszcze wszystkim za chęc pomocy! Na pewn nie raz się przyda. Proszé sié wiéc uumiechnąć ;-) Pozdrawiam serdecznie.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Grudzień 2020, 21:35   

iguassu napisał/a:
zawracanie d..py,


O ile dobrze zrozumiałem , nie dotyczyło to Ciebie . Zawsze możesz zwrócić się na forum o pomoc lub podpowiedz. Czasem mamy krótkotrwale problemy z funkcjonowaniem strony ,ale prędzej czy później ktoś się odezwie .
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Grudzień 2020, 23:01   

Jeżeli kogoś stać na to, żeby nie odpowiadać na ofertę pomocy przez tydzień, to znaczy, że tej pomocy nie potrzebuje. Znaczy: zawraca d..pę.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Grudzień 2020, 08:07   

tegraf:
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16 Grudzień 2020, 09:14   

tegraf napisał/a:
żeby nie odpowiadać na ofertę pomocy przez tydzień

Gwoli ścisłości , kila dni były problemy z funkcjonowaniem forum .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13