Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najnowsze wersje Corela
Autor Wiadomość
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Wrzesień 2021, 11:11   Najnowsze wersje Corela

Pracuję na archaicznej już wersji Corel X5. Powiedzcie mi, proszę, jakie są nowsze wersje, bo straciłem rachubę.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 290
Skąd: Ziębice
Wysłany: 20 Wrzesień 2021, 13:25   Re: Najnowsze wersje Corela

Trurl napisał/a:
Pracuję na archaicznej już wersji Corel X5. Powiedzcie mi, proszę, jakie są nowsze wersje, bo straciłem rachubę.


To żart ? :-D

Pytam, bo chyba firma Corel nadal istnieje i mają swoją stronę gdzie można się dowiedzieć co tam najnowszego czy ... nowszego.

Niemniej jednak, np. ja .. mam w firmie Corela X5 właśnie, a w domu X6 i 2020 Graphics Suite, czyli tzw. FULL
Zresztą, wszystkie w/w wersje są FULL.

Corel X5, to rzeczywiście już staruszek i ... niestety widać to.


Najwygodniej pracuje mi się na Corelu X6, aczkolwiek niektóre funkcje w wersji 2020 rzeczywiście mocno się przydają, za to niejako "za karę" usunięto z niego to co było dobre w poprzednich wersjach.

Dobre są (tu znowu moja opinia) :

-- Wklejanie obiektów wzdłuż innego obiektu .... naprawdę, nareszcie działa to sensownie.
-- Wyszukiwanie obiektów po atrybutach wreszcie ma sens za sprawą jednego przycisku, a mianowicie "Z wyboru" , czyli zaznaczamy obiekt i jednym kliknięciem wyszukujemy obiekty o tych samych atrybutach .... jak dla mnie ... BARDZO PRZYDATNE.

Dodam, że korzystam również z Corela Photo-Paint i ..... tu znowu Corel X6 wydaje się ... lepszy, natomiast jest jedno narzędzie które w Corelu 2020 jest (moim zdaniem oczywiście) ZNAKOMITE po prostu, a jest to skalowanie bitmapy w górę, czyli tzw. resampling i muszę przyznać, że efekty w większości przypadków są imponujące.

Tak że .... jeśli ktoś nie potrzebuje w/w nowości, to z pełnym, przekonaniem polecam ... X6, tym bardziej, że jeszcze gdzieś na necie można znaleźć Full wersję pudełkową za 300-500 zł.
Poza tym, jest to pierwszy Corel natywnie pracujący w 64 bitach, czyli .... szybszy, a ponadto zauważyłem, że ... znacznie lepiej radzi sobie z dużymi plikami, kanałami ALFA i innymi takimi.
 
 
Lucas1981r
Początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd: Warszawa/Kozienice
Wysłany: 23 Wrzesień 2021, 22:03   

Gdzie mozna znalezc pelna wersje za 300-500zł?
bo racej full ciezko znalezc...sa tylko te smieszne okrojone,a jak okrojone to juz wole kupic Affinity designer :roll:
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 290
Skąd: Ziębice
Wysłany: 23 Wrzesień 2021, 22:24   

@Lucas1981r

Sprawdziłem i ..... rzeczywiście, na tzw. popularnym portalu aukcyjnym już nie ma :-/

... a jeszcze 8 miesięcy temu można było kupić X6 za około 500zł, FULL .. pudełko .... wersja do użytku komercyjnego.

Zapewne firmy mające cokolwiek wspólnego z grafiką pozbywały się zapasów.
Ludzie szybko kupowali, bo tanio i FULL .

Zapasy szybko się skończyły i .... po zabawie.

No cóż, co dobre szybko się kończy ... niestety.

Natomiast co do Affinity designer, to ..... miałem okazję pracować na tym i .... no za cholerę nie mogę się przekonać do tego interfejsu który jest bardzo podobny do Adobe Ilustratora.

Podchodziłem kilka razy i .... no nie jest to intuicyjne i w ogóle filozofia pracy zasadniczo różni się od Corela .... może dlatego mi nie pasuje :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13