Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksport do jpg
Autor Wiadomość
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 28 Marzec 2022, 13:55   Eksport do jpg

Corel zawsze chce wysyłac jpg jako CMYK (taki mam domyślny model kolorów plików cdr). Czy można gdzieś coś przestawić żeby domyślnie corewl wysyłał jpg-i w trybie "jpg wysokiej jakości", gdzie włąćza się RGB?
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 285
Skąd: Ziębice
Wysłany: 28 Marzec 2022, 21:23   Re: Eksport do jpg

Stipa napisał/a:
Corel zawsze chce wysyłac jpg jako CMYK (taki mam domyślny model kolorów plików cdr).


Co to znaczy ... wysyła ? .... chodzi o zapis ? ... eksport ?

Poza tym, .... aż sprawdziłem na dwóch wersjach Corela (X6 i 2020) , czyli celowo wrzuciłem jakieś pliki JPG (RGB) i .... po zapisie i ponownym otwarciu, nadal są to pliki w palecie RGB.

No chyba, że Ty po prostu masz JPG-i już w CMYK , więc nic dziwnego że zapisuje w CMYK.

Mimo wszystko, bez problemu można zamienić w Corelu Draw bitmapę z RGB na CMYK i odwrotnie, jednak .... NIE PODCZAS EKSPORTU.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Marzec 2022, 06:59   

Od wersji X6 bodajże zawsze domyślnym formatem przy eksporcie jest CMYK, domyślnego nie można zmienić czy nadpisać. Wcześniej można to było robić edytując pliki *.ini, potem już nie :/.
Możesz sobie zapisać w "Liście wzorców" (już w okienku Eksportu) swoje własne preferencje - wówczas będzie to jedna zmiana a nie kilka kliknięć za każdym razem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14