Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obraz wstawiany do poczty elektronicznej (mail)
Autor Wiadomość
KRZKRU
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2021
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Grudzień 2022, 09:31   Obraz wstawiany do poczty elektronicznej (mail)

Dzień dobry
Zrobiłem kartkę świąteczną o wymiarach (około 20 x 14 cm). Zapisałem jako 'cpt", a potem wyeksportowałem do jpg.
Kartkę tą chcę wysłać pocztą elektroniczną (mail) do kilkunastu osób. nie jako załącznik, ale jako obraz dołączony do tekstu poczty, I wszystko jest ok, oprócz tego, że obraz ten, po wysłaniu maile, jest bardzo duży (aby zobaczyć całą widokówkę, trzeba przewijać w poziomie i pionie)
PS. W poczcie tej mogę dołączyć obraz zapisany tylko w jpg. Przy eksportowaniu do jpg mogę zmieniać rozmiar / rozdzielczość (zapisany jest w 300 dpi), ale by osiągnąć pożądany skutek, wymaga to kilku prób. Jest jakaś szybka metoda, by widokówka o wymiarach 20 x 14 cm wyświetlała się na monitorze odbiorcy w takiej samej wielkości wyrażonej w cm (myślę, że nie, wpływa na to rozdzielczość monitorów - ale może jakaś podpowiedź?)
Pozdrawiam
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 1 Grudzień 2022, 13:10   Re: Obraz wstawiany do poczty elektronicznej (mail)

KRZKRU napisał/a:
(myślę, że nie, wpływa na to rozdzielczość monitorów - ale może jakaś podpowiedź?)


Niestety (albo stety) ... wpływa.



KRZKRU napisał/a:
W poczcie tej mogę dołączyć obraz zapisany tylko w jpg

To raczej niemożliwe, tzn. .... nie wydaje mi się żeby istniał jakiś klient poczty który akceptuje tylko format .jpg ... z ciekawości .... co to za poczta ?


KRZKRU napisał/a:
Przy eksportowaniu do jpg mogę zmieniać rozmiar / rozdzielczość (zapisany jest w 300 dpi)

300 dpi, to (moim zdaniem) zdecydowanie za dużo jeśli obraz ma być tylko oglądany na monitorze.
Jeśli natomiast ma być drukowany, top z kolei 300dpi jest (tu znowu moja opinia) za mało.


Reasumując:

Jeśli chcesz żeby obraz u kogoś wyświetlał się dokładnie tak jak Ty to widzisz na swoim monitorze, to jest to możliwe tylko jeśli:
-- ten ktoś ma monitor takiej samej wielkości jak twój i o takiej samej rozdzielczości
-- klient jego poczty nie kombinuje nic ze skalowaniem obrazów, albo kombinuje, ale macie takiego samego klienta poczty.

Jeśli jest inaczej, to ZAWSZE obraz na innym komputerze, kliencie poczty, monitorze, będzie wyglądał inaczej

RADA:
Nie zapisuj do .JPP tylko do PNG (brak utraty jakości)
Zapisuj w rozdzielczości 96dpi ewentualnie 72dpi

Zapomnij o skalowaniu w centymetrach gdzieś tam u kogoś, a nawet u siebie jeśli ma to być wyświetlane w kliencie poczty.

Jeśli ten ktoś do kogo wysyłasz ten obraz, będzie to drukował, to oprócz obrazu dołączonego do maila, czyli umieszczonego w treści maila, dołącz załącznik z obrazem w formacie .PNG, albo GIF, albo TIF (formaty bezstratne) i ustaw rozdzielczość na 600dpi.
 
 
KRZKRU
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2021
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Grudzień 2022, 14:03   

Dziękuję za odpowiedź, dałem 96 dpi i zmniejszyłem rozmiar do 50%, zapisałem w PNG - teraz wszystko jest ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14