Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dystrybucja wielu obiektów do innych obiektów
Autor Wiadomość
easydisplays
Początkujący


Dołączył: 15 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Czerwiec 2023, 15:56   dystrybucja wielu obiektów do innych obiektów

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób mogę automatycznie zrobić dystrybucje i wyrównanie wielu osobnych obiektów do innych wielu obiektów.
Masło maślane :)... wiem, ale już tłumaczę.
Załączam rzut ekranu. Mam wiele krzyżyków i wiele owali. Chciałbym (o ile to możliwe) aby wszystkie krzyżyki wyśrodkowały się w owalach. Jeden krzyżyk na jeden owal.

Tutaj mam tylko 4, ale w projekcie jaki robię jest ich około 1500 i każdy owal jest w innym miejscu. Czy da się to zrobić jakoś automatycznie?

z góry dziękuję i pozdrawiam,

corel.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 110 raz(y) 261.66 KB

 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 15 Czerwiec 2023, 19:13   Re: dystrybucja wielu obiektów do innych obiektów

easydisplays napisał/a:
Tutaj mam tylko 4, ale w projekcie jaki robię jest ich około 1500 i każdy owal jest w innym miejscu. Czy da się to zrobić jakoś automatycznie?


Moim zdaniem .... NIE jeśli korzystać tylko ze standardowych funkcji/narzędzi w Corelu, ale ... możliwe że można napisać skrypt który by to robił.

Jednak ... jeśli sprawa dotyczy TYLKO tych owali i krzyżyków, to można zostawić jeden owal + jedn krzyżyk w jego środku, po czym skorzystać z dostępnych Corelu narzędzi POWIELANIA na różne sposoby , czyli można np.:
--zaznaczyć owal i przytrzymując Shift zaznaczyć krzyżyk, po czym przycisnąć klawisz C, a następnie E, co spowoduje wycentrowanie obiektów.
-- teraz grupujemy (Ctrl + G) , a następnie Ctrl + Shift + D, co spowoduje otwarcie narzędzia o nazwie "Zrób krok i powtórz" , a tam już ustalamy ile i w jakich odstępach kopiujemy obiekty.

-- albo ... wklejamy obiekty wzdłuż ścieżki korzystając z narzędzia "Dopasuj obiekty do ścieżki"

-- albo ... nieco inaczej, ale podobnie do "Dopasuj obiekty do ścieżki" ... korzystamy z narzędzia "Metamorfoza"


Natomiast jeśli chodzi Ci o wycentrowanie luźno (nieregularnie) rozrzuconych obiektów do innych luźno rozrzuconych obiektów, atak żeby każdy owal pasował do każdego krzyżyka, to ..... moim zdaniem nic z tego, no chyba (jak pisałem wyżej) że ktoś potrafi napisać scrypt który by to realizował.
 
 
easydisplays
Początkujący


Dołączył: 15 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Czerwiec 2023, 07:10   

OK... dziękuję za pomoc.
Wczoraj sporo szukałem i nie udało mi się nic znaleźć, co by mi dało taki efekt jak chciałem.
Teraz Ty też to potwierdzasz. Trudno.

Pozdrawiam,
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Czerwiec 2023, 09:21   

Możesz zrobić tak:
Zostaw jeden krzyżyk, jeden owal, a resztę wykasuj. Wyśrodkuj krzyżyk względem owalu, zgrupuj i powiel tę grupę tyje razy, ile potrzebujesz. Jeśli te grupy mają się znaleźć w konkretnych miejscach pracy, to je tam umieść.

:-)
 
 
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 15 Listopad 2023, 09:18   Da się to zrobić

Zrobiłem to za pomocą EZ Macros. To program rejestrujący i odtwarzający sekwencje myszy/klawiatury. JEśli cię to nadal interesuje, napisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 15