Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oprogramowanie COREL nowsza wersja
Autor Wiadomość
emaciej 
Początkujący
emaciej


Wersja CorelDRAW: X5
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 6
Skąd: Luboń
Wysłany: 16 Listopad 2023, 10:32   Oprogramowanie COREL nowsza wersja

Witajcie,
Obecnie pracuję na wersji X5, która w zupełności wystarcza do moich potrzeb, mam jednak problem z otwieraniem plików w nowszych wersjach i importem np. pdf'ów, dlatego postanowiłem kupić nowszą wersją.
Dlatego mam kilka pytań do specjalistów:
Czy są jeszcze do kupienia wersje pudełkowe z CD, czy tylko z kodem do pobrania?
Mam pytanie czy wersja 2021 jest dobra, czy może lepiej od razu 2023?
Czy komp pociągnie- WIN10, IntelCore i-5, 3,2 GHz?
Czy możecie polecić kogoś spoza CENEO?

Pozdrawiam
Maciek
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 16 Listopad 2023, 13:51   Re: Oprogramowanie COREL nowsza wersja

emaciej napisał/a:
Obecnie pracuję na wersji X5, która w zupełności wystarcza do moich potrzeb, mam jednak problem z otwieraniem plików w nowszych wersjach i importem np. pdf'ów, dlatego postanowiłem kupić nowszą wersją.


Otóż ... nowsze wersje nie koniecznie otwierają prawidłowo PDF-y.
Mam Corela X6 jak również wersję 2020
Zdarza się ... wcale nie rzadko, że PDF którego próbuję otworzyć w nowszej wersji, albo się nie otwiera w ogóle, albo otwiera się latami świetlnymi, albo otwiera się, ale wszystko jest "rozwalone" .
Ten sam PDF otwierany w starszej wersji .... otwiera się prawidłowo i szybko.


emaciej napisał/a:
Czy są jeszcze do kupienia wersje pudełkowe z CD, czy tylko z kodem do pobrania?

Niestety .... nie ma.
Dzisiaj widziałem TYLKO JEDNĄ ofertę sprzedaży (na tzw. popularnym portalu aukcyjnym) wersji 2018 pudełkową, z płytą CD, ale na trzy kompy za 4900zł.
Mimo to, warto zaglądać na w/w portal, bo zdarza się iż jakaś firma sprzedaje wersje pudełkowe zakupione wcześniej, a których nie wykorzystała i można wtedy kupić za całkiem sensowną cenę.
Jednak ... po co dzisiaj wersje pudełkowe ?
Przecież jak kupisz wersję elektroniczną, to pobierasz instalkę którą możesz jeśli chcesz, zapisać na jakimś nośniku.

emaciej napisał/a:
Mam pytanie czy wersja 2021 jest dobra, czy może lepiej od razu 2023?

Moim zdaniem .... NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA, czyli spokojnie można kupować wersję 2021, a nawet wersję 2020.
Dlaczego tak sądzę ?
Otóż mając wersję 2020, pociągnąłem z oficjalnej strony Corela wszystkie dema wersji wyższych, czyli 2021, 2022 i 2023.
Zainstalowałem z ciekawości, czyli czy jest tam coś czego brakuje mi w wersji 2020 i ..... nie zauważyłem KOMPLETNIE NICZEGO co mogłoby mi się przydać, aczkolwiek możliwe, że komuś jakaś tam tzw. "nowość" może się do czegoś przydać.
Nowości głównie polegają na ogólnie pojętej pracy zespołowej.
Jest też kilka nowości graficznych, ale .... może przydadzą się komuś kto wykorzystuje Corela w celach stricte artystycznych.


emaciej napisał/a:
Czy komp pociągnie- WIN10, IntelCore i-5, 3,2 GHz?

Moim zdaniem .... bez problemu, aczkolwiek nie napisałeś jaką masz kartę graficzną, a nie jest to bez znaczenia, bo podobno nowe wersje wykorzystują procesory kart graficznych.
 
 
emaciej 
Początkujący
emaciej


Wersja CorelDRAW: X5
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 6
Skąd: Luboń
Wysłany: 16 Listopad 2023, 14:31   

Karta chyba jest zintegrowana INTEL(R) HR GRAPHICS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14