Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kod paskowy w CorelDRAW
Autor Wiadomość
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 15 Marzec 2006, 13:48   Kod paskowy w CorelDRAW

Pytanie:
Jak w corelu stworzyć kod paskowy??

Odpowiedź:
W menu 'Edycja' masz "Wstaw kod paskowy"...

Tak, fajnie, ale jak zainstalowac ta opcje? Mam corela 11 i nie mam mozliwosci nawet podswietenia tej opcji. (jest na szaro zamiast na czarno i nie moge jej kliknac). Jak zrobic, zebym mogl w ogole do niej wejsc?

1) Proszę włożyć płytę instalacyjną Corela i wybrać instalację niestandardową i klikając prawym klawiszem odznacz wszystko.
2) Następnie rozklikaj Narzędzia dodatkowe zaznacz Kreator kodów paskowych (Corel BarCode).
3) Po zakończeniu instalacji opcja wstaw kod będzie już dostępna i gotowa do użycia
Podany przykład dla wersji 9PL.
 
 
karina
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: wawa
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 21:51   

Witam,
bardzo proszę o podpowiedz jak mogę przyspieszyć sobie pracę.
Mam corela X5, i wiem jak wygenerować kod paskowy, natomiast muszę ich wygenerować 50 000 szt i nie chcę wpisywać każdego ręczeni bo zajmie mi to trzy lata :-)

Pytanie czy jest jakiś sposób aby wykonaę kody code 128 seryjnie, aby program sam pobrał numery z pliku typu xls lub txt i wygenerował kody.

z góry bardzo dziękuję za każdą podpowiedź.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:07   

karina napisał/a:

Pytanie czy jest jakiś sposób aby wykonaę kody code 128 seryjnie, aby program sam pobrał numery z pliku typu xls lub txt i wygenerował kody.


mozna sprobowac uzyc makra, zobacz tu:
http://macromonster.com/i...scr&id_desc=144

lub wydruku seryjnego, plus czcionki ktora jest kodem paskowym.
 
 
karina
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: wawa
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:23   

dzięki za odpowiedź,
wydruk seryjny i czcionka z kodem nie wchodzi w grę,
już próbowałam i wówczas kod nie jest czytany przez czytnik :-(

zobacze te makra, ale z tego co widziałam to jest jakiś płatny dodatek, a ja nie chciałabym kupić czegoś co może się okazać nieprzydatne lub nie będzie spełniać swojej roli.
A sama nie umiem napisać takiego makra.

pozdrawiam
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:30   

karina napisał/a:
dzięki za odpowiedź,
wydruk seryjny i czcionka z kodem nie wchodzi w grę,
już próbowałam i wówczas kod nie jest czytany przez czytnik :-(

To jestem zaskoczony bo tworcy takich czcionek reklamuja je jako wlasnie prosty sposob na wygenerowanie poprawnego kodu z programu ktory np. nie posiada takiej mozliwosci.

karina napisał/a:

zobacze te makra, ale z tego co widziałam to jest jakiś płatny dodatek, a ja nie chciałabym kupić czegoś co może się okazać nieprzydatne lub nie będzie spełniać swojej roli.
A sama nie umiem napisać takiego makra.
pozdrawiam


Napisanie takiego makra to nie jest proste zadanie, czesto sa dostepne wersje demo tych makr mozna przetestowac, na tym forum sa tez przynajmniej 3 osoby ktore pisza makra ale jesli juz cos takiego zrobia to raczej nie free - niestety, ale zawsze mozna ich zapytac.
pozdr.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:48   

Kody kreskowe to jest jedna z tych rzeczy, które Corel niby umie robić, tyle tylko że w sposób, który się do niczego nie przydaje. Ja na Twoim miejscu zamiast szukać makr skorzystałbym np. z Avery DesignPro. Jeśli to jest jakiś standardowy format papieru.
Bo z tego co się orientuję to w nowych wersjach tego programu nie można już definiować własnych formatów (ja gdzieś mam DesignPro 2000, który był dołączany do papierów samoprzylepnych Avery i ten pozwalał definiować własne wymiary kartki). Program jest dziecinnie prosty w obsłudze, pozwala wstawiać obrazki i bez problemu czyta dane z praktycznie każdej bazy danych. Kody kreskowe generuje z całą pewnością znacznie szybciej niż Corel, i z całą pewnością przeczyta je każdy czytnik. Gdybyś się zdecydowała na takie rozwiązanie, to służę pomocą.

https://www.dobreprogramy...dows,11693.html
Ostatnio zmieniony przez restauro 9 Marzec 2018, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karina
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: wawa
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:49   

ok, w takim razie zadaję pytanie do tych osób na tym forum które potrafia takie makra napisać:
pomocy please....
powiedzcie czy jesteście w stanie mi pomóc w napisaniu takiego makra i jaki to koszt.

muszę wygenerować te kody do piątku, a robiąc to pojedynczo to skończę w piątek ale za rok o tej porze.


Szukałam już w google, pomocach corela, innych forach i wszędzie są informacje o tym jak wygenerowac jeden kod, ale nigdzie nie ma informacji jak to zrobić seryjnie.


pozdro.
 
 
karina
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: wawa
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:54   

drogi Chezare, zdecyduję się na każde rozwiązanie które uwolni mnie od ręcznego pisania tych 55000 kodów.

Ja muszę je zmieścić na etykiecie o wymiarach 38x21mm.
ściągam ten programik który polecasz i próbuję, trzymajcie kciuki, jak się uda to dam znać, a jka się nie uda to na pewno dam znać.

:-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 22:59   

To się na pewno uda, bo nie ma innej opcji ja tego programu używałem setki razy. Uważam, że nie ma sensu szarpać się z Corelem jak są gotowe inne wygodne rozwiązania, które z konkretnym zadaniem radzą sobie bez problemu. Corel nie jest do wszystkiego :-)
 
 
karina
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: wawa
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 23:03   

wygląda fajnie,
znalazłam nawet etykietę w formacie który jest mi potrzebny,
problem jest tylko taki że po wpisaniu kodu nie mieści się on na etykiecie i nie mogę go przeskalować.
Jest gdzieś jakaś opcja ustawień szcegółowych wielkości kodu? i czy może odrazu umieszczeć pod kodem liczby.
chodzi o kod code 128 i pierwszy kod ma się zaczynać od 758700000000001 a potem kolejne numery.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 23:07   

Oczywiście że można go skalować, może być dowolnych rozmiarów, może być dowolnego typu, może mieć liczbę pod kodem, generalnie wszystko może :-) Jak go zaznaczysz to ma taką szarą ramkę, trzeba kliknąć na niej prawym klawiszem i wybrać właściwości.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 23:56   

W pdfie znajdziesz informacje.
 
 
wlodar81 
Początkujący


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: z www
Wysłany: 15 Październik 2011, 17:14   

Witam. Jak stworzyc kod kreskowy do odpowiadającej mu nazwy czy jest w corelu X4 jakas opcja w ktorej wpisuje sie nazwe i ona zmienia sie w kod kreskowy?? klikam w gornym pasku edycja, wstaw kod paskowy i pozniej wyskakuje okno w tz kreator kodow paskowych ale tam tego nie
Proszę o pomoc
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 16 Październik 2011, 02:28   

Kod kreskowy to najczęściej liczba, mogą też być litery zakodowana w paskach.
Tak naprawdę nie niesie w sobie żadnej istotnej informacji. Dopiero powiązany z bazą danych może coś powiedzieć o produkcie, który opisuje. Przydzielaniem tych numerów zajmują się stosowne instytucje. Jeśli myślisz, że przepisując ciąg cyfr spod kodu dowiesz się czegoś o produkcie z którego go przepisałeś, to poza krajem w którym został wyprodukowany nic się nie dowiesz.
Klikasz dobrze, choć Corel to ostatni program, którego użyłbym do generowania kodów paskowych.
 
 
wlodar81 
Początkujący


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: z www
Wysłany: 16 Październik 2011, 17:22   

Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
Reinvented 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 19
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 29 Listopad 2011, 13:27   

Przydatny poradnik, mimo to że Narzędzie do wstawiania kodów paskowych, powinno instalować się opcjonalnie przy każdej instalacji Corel'a . Na 3 przypadki z 4 . Tak właśnie było, nie wiem czy to wina Windows'a bo na każdym stanowisku instalowałem nową licencjonowaną wersję, z innym systemem operacyjnym.
 
 
 
maro1969 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Marzec 2018, 21:02   

Proszę o pomoc. Mam Coerl Draw 2017 i chce wstawić kod kreskowy. Ale w chwili wykonywania tej czynności wyskakuje mi "Błąd tworzenia obiektu. Upewnij się, że obiekt jest uwzględniony w rejestrze systemowym". Ktoś może mi podpowiedzieć jak z tego wybrnąć?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 8 Marzec 2018, 21:36   

Zajrzyj do C: \ Program Files \ Corel \ Corel Graphics Suite 17 \ Programs \ dla pliku o nazwie BarCode.exe. Jeśli tego nie ma, będziesz musiał zainstalować z dysku DVD , kiedy pojawi się menu i dokonać modyfikacji, aby go dodać.

Jeśli istnieje kod BarCode.exe, gdy znajdujesz się w menu instalacji / naprawy z dysku DVD, wybierz opcję "Napraw".
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Marzec 2018, 08:41   

Nazwy mogą się różnic ,nie mam dostępu do wersji 17 CorelDraw .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14