Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolory po exporcie ?
Autor Wiadomość
RARR
Początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 14 Wrzesień 2006, 13:52   Kolory po exporcie ?

Problem ten neka mnie juz od dluzszego czasu. Sprawa ma sie nastepujaco, mimo licznych prob konfiguracji najrozniejszej masci, wciaz jest rozbieznosc miedzy kolorami podczas pracy na obszarze roboczym a kolorami w statycznym pliku jpg. tiff.
Kolory ulegaja zmianie czesto sa plowe, badz za ciemne. ogolnie chodza glosy z eto uroku corela . w ramach scislosci jest to corel 12.
Moze ktos spotkal sie z podobnym problemem , jesli tak prosze o jakas rade.
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 14 Wrzesień 2006, 15:33   

Czy pracujesz z korekcją koloru?
Czy używasz profilu ICC przy eksporcie?
Czy konfigurowałeś program: "Narzędzia -> Zarządzanie kolorami"?

Przy poprawnych ustawieniach nie ma prawa wystąpić taka sytuacja...
 
 
RARR
Początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 14 Wrzesień 2006, 18:39   

Dzieje sie tak obojetnie czy mam wlaczony ICC czy nie , zarzadzanie kolorami od poczatku do konca przewertowalem w roznych konfiguracjach i tez nie pomoglo.
Nawet ponowna instalacja nic nie dala;/
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Wrzesień 2006, 19:33   

zresetuj ustawienia corela...

podczas urachamiania aplikacji trzymaj wciśnięty klawisz "F8" - moze pomoze
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 14 Wrzesień 2006, 21:18   

Rozumiem, że kalibrowanie kolorów masz włączone, czyli ten znaczek poniżej aktywny?


Możesz jeszcze spróbować rady ::stąd::. Więcej mi jakoś nic do głowy nie przychodzi...
 
 
Możej 
Początkujący


Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 5
Wysłany: 6 Październik 2006, 20:18   

Witam wszystkich!

Chcialbym odswierzyc watek. Jestem poczatkujacm uzytkownikiem Corela. Posiadam wersje 12 PL. Mam do Was trzy pytania:

1. Uzywam Corela do robienia plansz projektowych, dlatego bardzo zalezy mi na identyczneych kolorach po eksportowaniu do TIFa. Niesty kolory sa inne, bardziej nasycone.

Prosze powiedzcie mi co mam przestawic w ustawieniach, co zaznaczyc przy eksporcie zeby kolory po eksporcie byly takie same jak w obszarze roboczym.

2. Eksportuje plansze 100x70cm do TIFa i rozmiary sa znieksztalcone - z zaznaczonym ZACHOWAJ PIERWOTNY ROZMIAR pokazuje szerokosc 85% (85cm) i wysokosc 100% (70cm), jak to odhaczam i odhaczam zachowaj proporcje i probuje zmienic szerokosc na 100% to tez nic sie nie zmienia i jest 85cm. A powinno byc 100cm. Jestem kompletnie skolowany.

Sprawdzilem na innym pliku - stworzylem prostokat 100x70cm i jest to samo...

3. Za kazdym razem jak wlaczam Corela to musze wlaczac palete kolorow bo nie ma jej na pasku. Jest jakas funkcja ktora wlacza na stale palete kolorow?

Dolaczam screeny.

Pozdrawiam,
Marcin
 
 
 
Możej 
Początkujący


Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 5
Wysłany: 7 Październik 2006, 19:42   

No wiec ok - dowiedzialem sie conieco i juz mozecie nie odpowiadac na 2 pytanie. Na stronce http://www.signs.pl/ftopv...c=2356&forum=15 dowiedzialem sie ze Corel ma limit 10000 px przy eksporcie, dlatego nie moglem ustawic rozmiarow na 100%.

Co do pytania nr 1 to w Zarzadzaniu Kolorami zmienilem MONITOR z Progil Ogolny na moj monitor i kolory obszaru roboczego sa juz bardziej podobne do pliku eksportowanego ale nadal to nie jest to. Wyczytalem ze sa specjalne programy kalibrujace. Wie ktos cos na ten temat?

Pozdrawiam,
Marcin
 
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 7 Październik 2006, 20:19   

Witam. Co prawda dopiero co się zarejestrowałem, ale conieco o corelu wiem :) postaram się wyjaśnić te zawiłości :P całość problemu dotyczącego exportu do tiff albo jpg mozna w prosty sposób ominąć mając oprócz corela program photoshop. Corel od samego początku istnienia boryka się z błędami exportu i importu. Lata praktyki nauczyły jak te błędy omijać.
Co do wartości 10000 px to się zgadza, tego w tiff nie przeskoczy - a przynajmniej z corela. Co do wartości kolorystycznych - zmieniają się ponieważ zmienia się przestrzeń robocza (RGB-CMYK)

Najprostsza metoda na uniknięcie podobnych problemów jest następująca.
1. Gotowy plik z corela exportujemy do .eps
2. W opcjach eps należy wybrać podgląd w tiff jeśli w pracy zachowane były jakiekolwiek zdjęcia, jeśli jest tylko tekst i grafika wektorowa spokojnie mozna pozostać przy podglądzie wmf. To akurat nieistotne dla samego działania - a jedynie potzrebne dla podglądu pliku i poprawnej jego interpretacji przez programy. Należy tez zaznaczyć aby wszystkie czcionki zostały zamienione na krzywe - to już bardzo istotne - pracę otwierać będziemy w innym programie z którym zwykle corel się "kłóci".
3. Otiweramy plik w photoshopie tam ustawiając potrzebne nam wartości - czyli prestrzeń koloru, ilość piksli i rozdzielczość
4 voil'a - po kłopotach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14