Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
21 Maj 2008, 06:04
płynne przejście tonalne
Autor Wiadomość
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 12 Maj 2008, 18:54   płynne przejście tonalne

Moi drodzy! Pocę się i pocę i nie mogę nic wypocić :( :( :(
Mam fotkę człowieka na czarnym tle i muszę ją umieścić na kartce o tle czerwonym. Jak mam zrobić przejście między zdjęciem, a czerwonym tłem, żeby nie było widać smug????

Pozdrawiam!

Nowy-2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1498 raz(y) 8.24 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Maj 2008, 19:14   

W czym to bylo laczone? w jakim programie w draw? czy Photo Paint i w jaki sposób?
Mozna to w photo paint potraktowac rozmyciem lub zaszumic.
pozdr.
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 12 Maj 2008, 19:24   

to kadr w draw
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Maj 2008, 19:30   

laczenia na mapach bitowych lepiej robic w programie photo paint, tam masz wieksza kontrole nad tym i wiecej mozliwosci edycji.
proponuje to tam przeniesc.
a to przejscie od czerni do czerwieni tez lepiej tam zrobicic i potraktowac tak jak wyzej napisalem.
pozdr
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 12 Maj 2008, 19:40   :(

Już dziękuję za podpowiedź, ale szczerze mówiąć nie wiem od czego zacząć... Czy mam otworzyć samo zdjęcie w PP i dołączyć kolor czy jakoś to przenieść z draw do PP ???
:oops: :oops: :oops:
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Maj 2008, 19:49   

Otworzyc zdjecie w PP i tam to poskladac. Bedzie moze prosciej bo i tak tu nie ma wiele do przenoszenia.
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Maj 2008, 19:53   

Poniżej masz przykład co w tym przypadku idzie osiągnąć w Draw.
Jeżeli Cię to zadawala to musisz dopracować interakcyjną przeźroczystość na zdjęciu.




Pozdrawiam
 
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 12 Maj 2008, 20:17   :(

CHyba nie pozostaje mi nic innego jak próbować do skutku!!! Jak już mi się wydaje, że jest ok... wydruk pokazuje, że tak nie jest :(

Wielkie dzięki za pomoc!!! Dostosuję się do Waszych opdpowiedzi i może coś do rana zrobię hihihi :) :) :)

POzdrawiam!!!
 
 
Stawe 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X5, X6
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 214
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Maj 2008, 15:19   

Pamiętaj, że wydruk w drukarni będzie "nieco" inny niż na drukarce. Warto tam zrobić próbny wydruk.
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 15 Maj 2008, 23:44   :)

Próbowałam i próbowałam i nic... Wiecie co zrobiłam? Wycięłam ludka, doałam cień i wkleiłam na jasne tło. Wyszło przyzwoicie... Co do kolorów z drukarni... ech, nigdy nie wiem co do mnie przyjdzie, ale ten wyszedł sympatycznie.

Jeszcze raz dzięki za pomoc!!!
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 16 Maj 2008, 09:45   

Czyli zrezygnowalas z gradientu? jakie to duze bylo? Czasem na duzych gradientach moze pojawic sie pasmowanie ale i szum jak i rozmywanie sobie z tym radza. (nawet na billboardzie) I drukujac to w drukarni gradient bedzie bez pasemek. Natomiast drukujac to na atramentowej drukarce to zawsze moze sie pojawic.
pozdr.
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 16 Maj 2008, 11:02   :)

Format A2. Szum zastosowałam i faktycznie przy domowym wydruku wyszły smugi = pasma. Drukuję na laserze, ale oczywiscie kolory bardzo zdradliwe :)
Szczerze mówiąc bałam się wysłać tego do druku, ponieważ na dzień dzisiejszy nie stać mnie na wydruki próbne :( :( :( i wybrałam pójście na mniej ryzykowną łatwiznę... Niestety...
 
 
Highflyer 
Praktyk


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 75
Skąd: Z domu
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 10:53   

Mam pytanie do tego tematu. Czy konieczne jest dodawanie szumu aby uniknac efektu pasmowania? Robilem niedawno plakat w CD, na ktorym wystepowaly cienie. Oczywiscie po skonczeniu pracy wszelkie efekty zamienilem na bitmape, bez dodawania szumu czy tez rozmywania i efekt koncowy byl zadowlalajacy, tzn. nie bylo widac zadnego pasmowania. Fakt, ze przejscia tonalne nie byly zbyt duze (chodzi mi o ich granice). Czy po zmianie na bitmape przejscia tonalnego w wiekszych granicach moze uwidocznic to pasmowanie i konieczne stanie sie rozmycie badz nadanie szumu?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 13:17   

To zalezy od kolorow ktore sa w przejsciu tonalnym, od dlugosci tego przejscia i ilosci krokow w przejsciu.
Np robiac plik ps jest mozliwosc ustawienia wiekszej liczby niz 256. Podobno to dziala...
nie sprawdzalem jednak na dlugich przejsciach tego.
Przejscia mozna tez ustawic z metamorfozy gdzie mozna samemu zdefiniowac ilosc krokow.
 
 
Highflyer 
Praktyk


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 75
Skąd: Z domu
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 14:07   

Chyba sie nie do konca zrozumielismy. Od czego zalezy pasmowanie to wiem:) Pytanie tylko czy zwykla konwersja na bitmape, bez wzgledu na to czy przejscie bedzie na przestrzeni kilku mm czy metra bedzie wymagalo dodawania np. szumu?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 14:30   

Te sprawy sie lacza ze soba jesli jest przejscie na wektorach na ktorym moze byc pasmowanie to to samo dotyczy mapy bitowej.
Napewno na odcinkach krotszych o efekt pasmowaia trudniej.
Konwersja jest po to aby dodac szum lub rozmyc mape bitowa i aby ostatecznie pozbyc sie pasmowania ktore bylo wczesniej na wektorach...o tym jest ten watek.
Jesli na grafice wektorowej nie bedzie problemu pasmowania to konwersja nie jest potrzebna. Zreszta sama konwersja np z zaznaczona opcja wygladzania juz zmiekczy troche obraz, a szum pozwoli ostatecznie pozbyc sie pasmowania.
ps
mam nadzieje ze teraz juz jest blizej tematu odp. ;-)
 
 
Highflyer 
Praktyk


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 75
Skąd: Z domu
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 14:45   

O wlasnie, i teraz sie sprawa wyjasnila;) Sadzilem, wlasnie do teraz, ze Corel radzi sobie z tym, czyli ze przy dluzszych przejsciach i zmianie ich na bitmape sam koryguje pasmowanie tworzac gladka bitmape. Widze jednak, ze oczekuje wiecej od programu niz programisci sa w stanie zrobic;P Nie pozostaje nic innego jak kombinowac z zaszumianiem:)

PS.
A juz tak na marginesie. Czy sa jakies optymalne wartosci szumu i/lub rozmycia by przejscie bylo naprawde gladkie? Chyba, ze nadal kwestia pozostaja uzyte kolory i eksperymentowanie w odniesniu do nich.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 21:30   

Nie ma optymanych ustawien bo pasmowanie moze byc rozne na roznych gradientach, a takze rozne programy graficzne generuja ten szum inaczej....
 
 
Highflyer 
Praktyk


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 75
Skąd: Z domu
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 10:34   

Yhy, poki co uzywam tylo Corela, wiec nie mialem okazji tego porownac. Dzieki za oswiecenie mnie;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 17