Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
3 Czerwiec 2008, 06:06
Pomoc przy wykonaniu rysunku
Autor Wiadomość
gumek
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 22 Maj 2008, 21:55   Pomoc przy wykonaniu rysunku

Witam

Ma do wykonania w Corelu następujący rysunek



Chce go wykonać sam ale nie za bardzo wiem od czego zacząć (konkretnie chodzi mi o wypełnianie kolorem cieniowanie itp) jeśli ktoś mógłby mi dać kilka rad na początek byłbym wdzięczny, tzn całe logo obrysowałem już teraz tylko mam problemy z wypełnianiem, (nie mogę przy tym rysunku używać tekstur). Używam Corela 12.

Pozdrawiam i z góry dzięki :)

PS tak wygląda mój rysunek po obrysowaniu....

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 22 Maj 2008, 22:22   

Ten modelunek swiatlocieniowy na oryginale to mi malo wyglada na zrobiony w Draw.
Wydaje mi sie ze to nie bylo robione w Drawie, mozna uzyc, gradientow, soczewek blendow, ale czy to bedzie identyczne to nie jestem pewny.
I watpie zeby to sie dalo tak na wypelnic za pomoca 5, 6 wypelnien jak sie temu przyjrzec to tam jest miejscowe cieniowanie w pewnych obszarach. Nie mozna tego jesli ma to byc identyczne zrobic ot tak.
Litery tez maja nalozony efekt wkleslosci ze stopniowym cieniowaniem na brzegach.
pozdr.
 
 
gumek
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 22 Maj 2008, 22:54   

Byc moze nie bylo to robione w Corelu ja jednak musze spr to odwzorowac, przynajmniej wiem ze nie bedzie to prosta sprawa, od czego mozna by zaczac ?? jakies rady ??


Pozdrawiam
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 23 Maj 2008, 00:37   :)

Zerknij tu jak to zrobili inni i może na tym przykładzie zrobisz coś swojego.
http://www.brandsofthewor...520/114136.html
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Maj 2008, 10:29   

Witam,
1. Sprawdź czy wszystkie krzywe są pozamykane.
2. Głównie używaj wypełnienia siatką, 15 ikonka na pasku narzędzi.
3. Używaj też cieni z przeźroczystością - cienie tworzone nie z automatu tylko ręcznie np.:
rysujesz dany kształt zadajesz kolor czarny/ zamieniasz na bitmapę/rozmywanie gaussowski.
4. Bardzo ważne będzie ustawianie obiektów pod spodem i na wierzchu.

Pozdrawiam
 
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Maj 2008, 14:42   

da się da się, jeśli takie się coś da :) LINK to taki znaczek to pikuś
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 23 Maj 2008, 16:04   

Jesli mozna sie dopytac to czy ta nokia to w 100 procentach wektory? Czy tez np cienie, mapy bitowe
 
 
gumek
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 25 Maj 2008, 13:26   

Witam ponownie zaczalem kombinowac i wsumie nie bardzo mi to wychodzi w tym momencie moj rysunek wyglada tak



niewiem ale jakos czarno widze zrobinie tego rysunku zostal mi tylko tydzien :-| moze mi ktos cos poradzi (jakies konkretne rady) jak to dalej ugryzc zeby to chociaz troche bylo podobne :P
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 25 Maj 2008, 19:49   

A sciagales ten plik z tego linka z 4 postu? Jest tam plik eps zaimportuj go do Corela jako plik interpretowany i zobacz jak to jest zrobione. Proponuje to rozgrupowac i przyjrzec sie jak sa poprowadzone wypelnienia, jak jest zrobiona wkleslosc liter(powielony jest napis nadane jest mu biale wypelnienie i jest przesuniety wzgledem tego czarnego) itd.
Okaze sie rowniez ze rysunek szkieletu jest inny niz ten Twoj. Tam widac ze ta figura z pod napisu nissan wchodzi do srodka kola, u Ciebie to jest nalozone na wierzch.
Ten plik eps i tak sie troche rozni od tego wzoru, brakuje mu wygladzen i miekkosci. Ale i tak jest dosc bliski temu wzorowi z linka od Ciebie. Swiatlocien tez jest inaczej wprowadzony.. np na tym kole jest tam kilka rodzajow wypelnien na kazdej plaszczyz nie inne..u Ciebie jest na tym kole jeden rodzaj przez to wyglada schematycznie. Trzeba to narysowac tak aby byl dostep do kazdej plaszczyzny osobno wowczas masz wieksza kontrole nad tym rysunkiem. a gladkosc mozna uzyskac nakladajac na koncu np bialy cien na wybrane partie rys. (chyba ze jest wymog zeby to bylo tylko w wektorach)
pozdr.
 
 
gumek
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 25 Maj 2008, 21:07   

tylko jest problem z importowaniem tego pliku, tzn po zaimportowaniu do corela plik wyglada nieciekawie tzn wyglada jakby mial 256 kolorów i niemozna tego rozgrupowac ani nic z tym zrobic, może niewiem jak to zrobic.... uzywam corela 12 jakas rada jak to zaimportowac??
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 25 Maj 2008, 22:10   

trzeba zaimportowac jako eps interpretowany
czyli z listy rozszezen wybrac opcje PS, PRN, EPS interpretowany PS.
Niekiedy jesli w projekcie sa gradienty moga wejsc z tego epesa do programu jako osobne wypelniania (gradient jest rozbijany na wiele wypelnien), ale to nie ma znaczenia bo i tak widac jak gradient byl prowadzony.
pozdr
 
 
Stawe 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X5, X6
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 214
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Maj 2008, 12:35   

Z tego co widzę to chyba chcesz to za szybko zrobić... :) Rysunek powinien się składać z kawałków układanych obok siebie lub na sobie. Np. obręcz u Ciebie jest chyba z jednego kawałka a powinna być zrobiona przynajmniej z trzech - są tam różne kierunki cieni.
A zrobić się da na pewno.
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Maj 2008, 13:49   

wawel napisał/a:
Jesli mozna sie dopytac to czy ta nokia to w 100 procentach wektory? Czy tez np cienie, mapy bitowe


wektor plus cienie
 
 
gumek
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: małopolska
Wysłany: 26 Maj 2008, 17:44   

....teraz juz powiedzmy wiem co i jak ...jednak to nie takie proste ;) (moze nie jest bardzo trudne ale pracochlonne)

wielkie dzieki wszystkim :)
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 30 Maj 2008, 15:18   

może tak?

nissan9a.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1589 raz(y) 10.52 KB

 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Maj 2008, 16:58   

timex napisał/a:
może tak?


To jeszcze zapodaj dla kolego tutka jak to zrobić i będzie rewelacja :-)


Pozdrawiam
 
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2 Czerwiec 2008, 10:39   

zaliczył na 4,0 :)
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 2 Czerwiec 2008, 13:34   

...a moze by tak ta osoba ktora dala to zadanie dla gumka sama zrobila to logo to bysmy zobaczyli jak ona sobie to wyobraza, i jak sobie z tym radzi?
Wymog byl zeby to bylo w 100 procentach w wektorach a plik ktory byl wzorcem mial efekty typowe dla map bitowych....miekkosci, rozmazania itp.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 17