Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
3 Czerwiec 2008, 06:07
Zablokowane pogrubienie - jak odblokować?
Autor Wiadomość
web-projects 
Początkujący


Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Żmigród
Wysłany: 23 Maj 2008, 17:13   Zablokowane pogrubienie - jak odblokować?

Nie znam sie na corelu, wole Photoshopa ale poproszono mnie zebym z worda powklejał do Corela pierdoły... wszystko szło gładko... z I plikiem, na drugim utknąłem bo wklejajac do corela z worda wszystko ok, ale jak zmieniam czcionke na Ottawa (znaki słowackie) to wylaczona jest opcja pogrubienia, jak daje wybor tej ottawy to mi sie zminia automatycznie na pogrubioną i kursywe, a to nie jest ta czcionka co ma wbudowana od razu kursywe i pogrubienie, wczesniej działało ok na innym typie pliku z corela i nie mialem problemow, a nie wiem czy ten kto ten plik zrobil nie zablokowal czegos w corelu... a ja sie nie znam na nim nic a pilnie to trzeba wykonac...

Maciek
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 23 Maj 2008, 17:58   

nic z tego nie zrozumialem, dolacz moze plik corelowski to szybciej bedzie wiadomo oco chodzi
 
 
web-projects 
Początkujący


Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Żmigród
Wysłany: 23 Maj 2008, 18:10   Zablokowane pogrubienie - jak odblokować?

Z checia bym zamiescil plik ale to rzekomo jakis wazny dokument i nie moze wyjsc spoza 1 kompa, a facet si przeknac nie da bo u niego w domu to robie a facet zielony jest calkiem...

Wiec tak:

1. Mam plik worda z tekstem po słowacku (czcionka Times New Roman w Wordzie)
2. Chce wkleic w szablon corela (facet dostal od jakiegos grafika czy ciul wie od kogo) tekst z worda
3. wklejam i w corelu jest czcionka times new roman i wszystko jak w wordzi wyglada, zmieniam czcionke na Ottawa (bo taka ma byc) i tu zaczyna sie problem. Corel widzi jakby 2 czcionki: Ottawa i Ottawa[*] - jakis taki dziwny zanczek, Ottawa jest normalna bez pogrubienia itp itd, Ottawa[*] zas jest pogrubiona pochylona, zazaczam tekst i chce zminic na Ottawa a on mi wklada jakby Ottawa[*]
4. zmieniam czczcionki Ottawa miedzy soba ale efekt nadal taki sam, pogrubiona pochylona czcionka ottawa
5. W obu przypadkach jest wyłączona opcja pogrubienia.

CIekawi mnie to bo na innym pliku (szablonie wklejałem i nie mialem zadnych problemow, wszystko ok było, z tego semgo worda kopiowałem, moze w tym szablonie corela ten kto go robił cos ustawil...
 
 
beblock 
Znawca
beblock



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 172
Skąd: szczytno
  Wysłany: 23 Maj 2008, 18:21   

sie ma
też kiedyś walczyłem z takim problemem (X3)
mi pomógł taki myk:

1. tekst z worda skopiuj do systemowego notatnika
i dopiero z niego kopiuj do Corela

2. może coś nie tak z tą Ottawą hmm?
ja bym podmienił fonty

daj adres to wyślę paczkę z ottaw'ami :)
 
 
 
web-projects 
Początkujący


Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Żmigród
Wysłany: 23 Maj 2008, 18:30   Zablokowane pogrubienie - jak odblokować?

web-projects@o2.pl

Dzieki wielkie, mi jeden kumpel tez radzil do notatnika a potem do corela, nie wiem czy to pomorze, nie mam teraz jak sprawdzic, dopiero jutro, ale dizwne ze wczesniej do innego szablonu tez kopiowalem i nic motac nie musialem...

a jest taka mozliwosc zeby w pliku zablokowac pogrubienie w danym miejscu poprzez jakis styl formatowania albo cos?
 
 
beblock 
Znawca
beblock



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 172
Skąd: szczytno
Wysłany: 23 Maj 2008, 18:40   

ja zawsze tekst edytuje w notatniku dzięki temu pozbyłem się niefajnych niespodzianek

z mojej obserwacji zawsze wychodzi krzak jak kopiujesz bezpośrednio z worda
może to kwestia mojej wersji Corela tak jest i juz :)

- wysłałem ci maila 8-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15