Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze zrobieniem pdfa
Autor Wiadomość
tammar
Początkujący


Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: 27 Wrzesień 2006, 16:36   Problem ze zrobieniem pdfa

Mam taki mały problem, a w zasadzie zagwostkę… Do tej pory pracowałem na 12 obecnie na X3 w wersji starszej nie było z tym problemu… ale od początku. Gdy stworzę stronę z tekstem i zdjęciem w formacie JPG po utworzeniu krzywych i wykonaniu odbicia lustrzanego pojawia się problem z utworzeniem pdf’a. Problem znika, gdy zdjęcia przekształcę w mapę bitową, PDF wtedy tworzy się bez problemu. Czy jest to wina ustawień?
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Wrzesień 2006, 18:03   

możesz sprawdzić, podczas startu programu trzymaj przycisk F8, w ten sposób zresetujesz ustawienia corel'a
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 7 Październik 2006, 20:29   

ten problem akurat dotyczy często i starszych wersji corela (11 i w dół). Chodzi nie o ustawienia a o obrót mapy bitowej, który jest źle interpretowany przez silnik programu. W tym wypadku starczy samo zdjęcie po obrocie lub odbiciu przekształcić w bitmapę żeby informacja o "zniekształceniu" nie była przekazywana do druku - pdf zostanie wtedy utworzony praidłowo i bez błędu.
 
 
 
tammar
Początkujący


Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: 16 Październik 2006, 23:47   

Doszedłem do tego, mimo wszystko jest to bardzo irytujące, gdy w dokumencie jest sporo zdjęć. W 12 nigdy nie miałem takiego problemu :/
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Październik 2006, 00:59   

Można to ominąć, jednak trzeba poświęcić troszkę więcej czasu: drukujesz do postscriptu* (.ps) i przepuszczasz przez Distillera.
Chociaż prawdę mówiąc na X3 pracuję już grubo ponad rok, używając go praktycznie codziennie i jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby nie mógł zrobić pdf'a - a robię głównie katalogi, więc są to zazwyczaj duże i często skomplikowane pliki - także te z efektami typu lens czy transparentne bitmapy. Zresztą czy musisz pracować na "lustrze"? Jeżeli przygotowujesz to pod naświetlarkę to możesz zapisać plik normalnie, a tylko przy zleceniu zapisać, żeby ci zrobili film w lustrze...

*/ Jeżeli musisz mieć "mirror" to zapodaj to w opcjach postscriptu, a pracuj na normalnej wersji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14