Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekty przejścia
Autor Wiadomość
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
  Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 05:19   Efekty przejścia

Witam, jest taka zakładka jak "Internet", z niej można zrobić jakiś efekt przejścia dla obiektów internetowych. Na czym to wogóle polega? I co to jest? BO chyba nie do tworzenia rolloverów?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 07:52   

to wlasnie sa te efekty - rolloverów
w photo paint 12 jest w przykladach do programu CORELPHOTO-PAINT/samples/sample2 przyklad gdzie to jest zastosowane trzeba to tylko otworzyc po wczesniejszym zapisaniu dla internetu w przegladarce (mozna tez uzyc podgladu z programu z dokera przejscia) i ten efekt bedzie widoczny w przegladarce.
Menu bedzie mialo zdefiniowane odzielne stany dla kursora ponad, w dol, normalna.
pozdr.
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 08:40   

Nie rozumiem tego. Sprawdziłem podgląd w przeglądarce i działa, ale gdzie mam szukać elementów któe wskakują po najechaniu kursorem? I dlaczego wogóle nie mogę rozdzielić podzielonych na grupy części?

Mógłbyś mnie jakoś pointruować bo nic z tego nie kapuje. :-/
Już wiem, te dziwaczne oznaczenia "ponad, dół, normalny" odpowiadają zwykłemu obrazkowi, obrazkowi po najechaniu i obrazkowi w momencie kliknięcia.

Powiedz mi tylko jak ja mam zrobić coś takiego od nowa. Własne grafiki.
A jak prubuje zrobić włąsne to wyskakuje idiotyczne okienko o treści, ze "nakłądających się rpzejsć nie można zapisać w formacie HTML". Bez sensu! To niby co, mam zrobić rollovery, które nie są na tych samych pozycjach? Jeden tutaj a drugi gdzieś w rogu?! :evil:
Ostatnio zmieniony przez Bunch 3 Czerwiec 2008, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 08:50   

Aby edytować przejście
Zaznacz przejście w oknie dokowanym Obiekty.
Po prawej stronie nazw obiektów wyświetlana jest ikona obiektu przejścia.

Jeśli okno dokowane Obiekty nie jest otwarte, kliknij kolejno Okno Okna dokowane Obiekty.

Kliknij kolejno Edytuj przejście.
W oknie dokowanym Przejście wybierz jeden z poniższych stanów przejścia z listy Stany:
Normalny
Ponad
W dół
Poddaj edycji stan przejścia dodając, usuwając i modyfikując obiekty.
Kliknij przycisk Zakończ przejście .

Można również
Przywrócić stan do bieżącego stanu Normalny, tak aby możliwe było ponowne rozpoczęcie pracy Kliknij przycisk Zresetuj.
Przywrócić wszystkie stany obiektów w przejściu do prostych obiektów Kliknij kolejno Wydobądź obiekty z przejściem.

W draw dziala to jednak lepiej i jest latwiej to edytowac
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 08:55   

wawel napisał/a:
Aby edytować przejście
Zaznacz przejście w oknie dokowanym Obiekty.
Po prawej stronie nazw obiektów wyświetlana jest ikona obiektu przejścia.

Jeśli okno dokowane Obiekty nie jest otwarte, kliknij kolejno Okno Okna dokowane Obiekty.

Kliknij kolejno Edytuj przejście.
W oknie dokowanym Przejście wybierz jeden z poniższych stanów przejścia z listy Stany:
Normalny
Ponad
W dół
Poddaj edycji stan przejścia dodając, usuwając i modyfikując obiekty.
Kliknij przycisk Zakończ przejście .


A potem wywala mi to:
"nakłądających się rpzejsć nie można zapisać w formacie HTML". Bez sensu! To niby co, mam zrobić rollovery, które nie są na tych samych pozycjach? Jeden tutaj a drugi gdzieś w rogu?!

asdasdasdasd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 618 raz(y) 12.02 KB

 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 09:25   

Dotychczas robiłem dwa różne pliki graficzne w Corelu i potem wszystko "ubierałem" w kod HTML, ale rpzeciez po to sa takie programy jak Corel by ułatwiać życie a nie je utrudniać? Zaraz wyjde z siebie, co to jest? Nawet z tego przykłąduy Sample2 wywaliłem całą resztę i zostawiłem jeden rollover by było przejrzyścieć, to grzebie w nim a i tak ten głupi komunikat wyskakuje.

Cytat:
Kliknij kolejno Edytuj przejście.

Nie mogę tego wybrać, mam tylko do wyboru "Utwóz przejśćie z obiektu"

Potem mam jedną grafikę (grafike z tekstem - zrobiłem z nich grupę).
Chcę dla przykładu osiągnąć efekt, że po najechaniu zmienia się tekst, albo tekst i kolor grafiki, nie ważne. Klikam na tą grafikę i wybieram by utworzyło przejście, ustawiam w niej artybut "normalny". Potem wklejam dokładnie w to samo miejsce tę samą grafike tylko juz ze zmienionymi kolorami, taką jaką chce aby się zmieniła po najechaniu kursora, zatweirdzam a tutaj ten głupkowaty błąd wyskakuje. Nie wiem wogóle o co chodzi, na każdym kroku jakiś błąd, komunikat i nie wiadomo czemu służące opcje :evil: :evil: :evil:


EDIT:
Czekaj, chyba to rozkmniniłem. Dziękuję za pomoc, dziś jak wstanę to jeszcze to dopracuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 16