Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
lektura do nauki Corela - jaka?
Autor Wiadomość
biznesprint
[Usunięty]

Wysłany: 8 Luty 2008, 12:18   lektura do nauki Corela - jaka?

Cześć
Słuchajcie przeglądam właśnie stronkę heliona i zastanawiam się nad pozycjami do Corela X3. Chodzi mi o te 3 pozycje dokładnie:

ABC CorelDRAW X3 PL

CorelDRAW X3. Ćwiczenia praktyczne

ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć

Myślicie, że warto je kupić początkującemu, takiemu jak ja? Myślę, że warto zaryzykować za tę cenę. Zastanawiałem się nad zakupem podręcznika oficjalnego np do wersji 12, ale skoro mam zamiar kupić wersję X3 to nie będę się bawił w podręczniki do starszych wydać softwaru
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 8 Luty 2008, 16:53   

To jest praktycznie to samo, co w książkach dodawanych do pakietu - tyle, że przykłady się od siebie różnią i jest ich trochę więcej. Dodatkowo - jeżeli przeglądniesz help programu, znajdziesz mniej więcej to samo...
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 8 Luty 2008, 21:31   

Może odpowiem jako autor tych trzech pozycji.

CorelDRAW X3. Ćwiczenia praktyczne - podstawy i trochę ćwiczeń, dobre dla osób które nie pracowały z CorelDRAW

ABC CorelDRAW X3 PL - opisałem znacznie więcej materiału, ale praktycznie bez ćwiczeń, czyli pozycja dla osób które chcą mieć opracowany spory zakres materiału, ale potrafią samodzielnie pogłębiać znajomość programu - nie boją się samodzielnie eksperymentować.

ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć - okrojona wersja ABC CorelDRAW X3 PL z kilkoma ćwiczeniami. Raczej nie poleca, gdyż oprócz Corela, druga część książki jest poświęcona Photoshopowi - no chyba, że zamierzasz uczyć się jednego i drugiego programu, ale to i wtedy chyba lepiej kupiś dwa odrębne podręczniki.

O ile mogę coś zasugerować, to chciałbym polecić CorelDraw X3 PL. Kurs, która to pozycja ukaże się w kwietniu. Opis programu od podstaw do całkiem zaawansowanych funkcji, ponaddto dużo ćwiczeń i przykładów, a ponadto CD na którym umieściłem ponad 90 min filmików instruktażowych w formacie flash.
 
 
biznesprint
[Usunięty]

Wysłany: 12 Luty 2008, 07:51   

roland napisał/a:
Może odpowiem jako autor tych trzech pozycji.

CorelDRAW X3. Ćwiczenia praktyczne - podstawy i trochę ćwiczeń, dobre dla osób które nie pracowały z CorelDRAW

ABC CorelDRAW X3 PL - opisałem znacznie więcej materiału, ale praktycznie bez ćwiczeń, czyli pozycja dla osób które chcą mieć opracowany spory zakres materiału, ale potrafią samodzielnie pogłębiać znajomość programu - nie boją się samodzielnie eksperymentować.

ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć - okrojona wersja ABC CorelDRAW X3 PL z kilkoma ćwiczeniami. Raczej nie poleca, gdyż oprócz Corela, druga część książki jest poświęcona Photoshopowi - no chyba, że zamierzasz uczyć się jednego i drugiego programu, ale to i wtedy chyba lepiej kupiś dwa odrębne podręczniki.

O ile mogę coś zasugerować, to chciałbym polecić CorelDraw X3 PL. Kurs, która to pozycja ukaże się w kwietniu. Opis programu od podstaw do całkiem zaawansowanych funkcji, ponaddto dużo ćwiczeń i przykładów, a ponadto CD na którym umieściłem ponad 90 min filmików instruktażowych w formacie flash.


Dzięki za podpowiedź. Jeśli zakupię X3 PL wcześniej niż Twoja pozycja ukarze się w sprzedaży, to na pewno kupię sobie najpierw ABC X3, potem następną pozycję.
 
 
biznesprint
[Usunięty]

Wysłany: 18 Czerwiec 2008, 10:42   

Trochę się ociągam i niestety ale dopiero teraz zabieram się za Corela na poważnie chyba :-)
Ale rodzi się w mojej głowie pytanie. czy ta pozycja http://helion.pl/ksiazki/cdx3ku.htm nie jest aby tym, co podają w wersji książki pdfowej z pakietem?
Prosiłbym Cię Roland o szczera odpowiedź, bo nie chcę się rozczarować.
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Czerwiec 2008, 13:06   

Książka jest w całości moim własnym opracowaniem. Nawet nie wzorowałem się na dokumentacji PDF dostarczanej do programu. Gdybym tak robił, to musiałbym uzyskać zgodę firmy Corel, a wtedy byłby to oficjalny podręcznik.

Jeżeli masz zainstalowany program, to wydrukuj sobie z PDF spis treści i porównaj z tym który jest na stronie Helionu. Porównaj także fragment książki udostępnionej na stronie Helionu z tą częścią PDF która odnosi się do tych samych funkcji (Precyzyjne rysowanie). W ten sposób sam wyrobisz sobie odpowiednie zdanie.
 
 
biznesprint
[Usunięty]

Wysłany: 18 Czerwiec 2008, 22:23   

Chyba źle to odebrałeś Roland. Nie miałem zamiaru Cię atakować. Poprostu pytam, bo wg mojej oceny jesteście fachowcami i tyle.
Dzięi za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15