Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
prośba o pomoc
Autor Wiadomość
pleg
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 10 Październik 2006, 18:57   prośba o pomoc

(jak w temacie\
nie ukrywam że jestem zielony
z góry dziękuję za pomoc
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 10 Październik 2006, 19:00   

Zaznacz czcionkę i prawoklik na kolorze, którego chcesz mieć kolor outline.
 
 
lmyk
Początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 10
Wysłany: 11 Październik 2006, 08:17   

Witam
Kwestia czy chcesz outline do wydruku czy do cięcia, jeżeli tylko do druku to tak jak Amba napisał, wejdź również w opcje pióra i zaznacz na wszelki wypadek opvję skaluj z obrazkiem (po to aby kontur powiększał się proporcjonalnie wraz z czcionką) oraz druga opcja za wypełnieniem (chodzi o ro żeby nie zmieniało ci wielkości litery a tylko sam obrys), jeżeli chodzi o cięcie ploterem to po zrobieniu konturu wystarczy w w górny6m paku opcji wyszukać opcję przekształć kontur w obiekt.
Mam nadzieję , że pomogłem.
Pozdrawiam :-D
 
 
pleg
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 1 Listopad 2006, 00:41   

lmyk napisał/a:
Witam
Kwestia czy chcesz outline do wydruku czy do cięcia, jeżeli tylko do druku to tak jak Amba napisał, wejdź również w opcje pióra i zaznacz na wszelki wypadek opvję skaluj z obrazkiem (po to aby kontur powiększał się proporcjonalnie wraz z czcionką) oraz druga opcja za wypełnieniem (chodzi o ro żeby nie zmieniało ci wielkości litery a tylko sam obrys), jeżeli chodzi o cięcie ploterem to po zrobieniu konturu wystarczy w w górny6m paku opcji wyszukać opcję przekształć kontur w obiekt.
Mam nadzieję , że pomogłem.
Pozdrawiam :-D


Tak dziękuję bardzo mi pomogliście. Jeszcze jedna prośba - chodzi mi o pasery dla drukarni. Ostatnio zacząłem przygotowywać i takie materiały - wiem ze jest taka funkcja w przygotowaniu pdf., ale nie zaznacza mi ich (paserów) w odpowiednich miejscach (zostawiam spady i program się gubi)
wiem też że można zrobić to samemu - ale muszą być odpowiedniego kolory - może ktoś podpowie :oops:
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 1 Listopad 2006, 01:22   

Jeżeli wysyłasz to w *.pdf to możesz olać wszystkie pasery (nawet zalecam, żeby ich nie wstawiać) - warunkiem jest tylko to, żeby dokument był wyśrodkowany względem formatu.
Ja co prawda wolę overprinty i spady robić ręcznie, w opcjach pdf-a zaznaczając tylko znaczniki formatu - takie moje "zboczenie", ale (puk-puk-puk w niemalowane) dzięki temu od lat nie miałem żadnego problemu, mimo tego, że tygodniowo wysyłam do kilkunastu prac. No i jeszcze jedno - czy na pewno wysyłasz jako PDF/X-3?
 
 
pleg
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 1 Listopad 2006, 15:59   

Amba napisał/a:
warunkiem jest tylko to, żeby dokument był wyśrodkowany względem formatu


to znaczy jak ma pracę A5 to niech będzie wypośrodkowany wobec strony A5?


Amba napisał/a:
No i jeszcze jedno - czy na pewno wysyłasz jako PDF/X-3?


mam c12, ale to chyba nie jest dobra odpowiedź :)
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 1 Listopad 2006, 20:48   

1. Tak
2. X-3 to format pdf'a

I nie zapomnij fontów wysłać jako krzywe lub "Unicode" - reszta robi się automatycznie
 
 
pleg
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 4 Listopad 2006, 19:08   

Amba napisał/a:
1. Tak
2. X-3 to format pdf'a
Obrazek
I nie zapomnij fontów wysłać jako krzywe lub "Unicode" - reszta robi się automatycznie


Dzięki wielkie

NIestety strasznie namieszałem. mam chyba problem z profilami kolorów
robię coś w corelu (zdjęcia- TIF zamieniam oczywiscie na cmyk)
i robię gotowca jako pdf albo eksportuję do eps
efekt roboty jest taki ze kolory sa zupelnie inne ludzie maja nienaturalne twarze po prostu kaszanka
czy jest jakas mozliwosc zeby nie nadawal profilow corel? albo jakos inaczej obejsc ten problem - oczywiscie jak eksportuje jpg jest ok. (ale nie wszedzie moge wyslac w jpg!)

czytałem już http://ef.art.pl/index.php?p=8&a=6&id=42
ale w Corelu i PS mam różne profile to znaczy nie mogę dobrać odpowiedniego
ponadto nawet jak mi się uda, a osoba która będzie obrabiać plik np. w drukarni albo redakcji gazety, a nie będzie miała odpowiedniego profilu to też otrzyma kaszankę ???
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 7 Listopad 2006, 18:59   

zdjęcia powinny być obrobione w programie do zdjęć. np Adobe Photoshop tam zostanie przy zapisie automatycznie wpasowany profil koloru w jakim pracowałeś - np CMYK Euroscale lub inny który narzucisz

w momwncie ich expotu do corela czy jakiegokolwiek innego programu profil będzie jakgdyby na stałe dołączony do zdjęcia i przestanie zmieniać ono barwy. Będzie można swobodnie zapisywać eps lub pdf z niego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13