Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiarowanie w CorelDRAW 9
Autor Wiadomość
Borgonix
Początkujący


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 1
Wysłany: 25 Październik 2006, 12:48   Wymiarowanie w CorelDRAW 9

Witam,
Być może już się to gdzieś pojawiło ale nie mogłem znaleźć, jeżeli tak to z góry przepraszam.
Mam następujący problem. :idea: Po narysowaniu obiektu chciałbym go zwymiarować i oczywiscie bez problemu używam automatycznego wymiarowania (rysowanie linii wymiarowych) wszystko dziala poprawnie np. zmienia się zapisany wymiar przy zmianie rozmiarów obiektu.
:?: p r o b l e m: jak zmienić styl linii wymiarowych? Chciałbym aby linie wymiarowe stykały się z obiektem a pomiędzy nimi a obiektem zostaje znacząca przerwa, dodatkowo chcialbym aby odległość pomiędzy końcem linii wymiarowej a strzałką z rozmiarem była mniejsza. Jak to zmienić ? (próbowałem zmieniać styl konturów ale to nie przynosi efektu tam gdzie bym chciał).
Z góry dziękuje za wszytskie rady pozdrawiam Borgonix :mrgreen:
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 30 Październik 2006, 02:52   

czy możesz załączyć jakiś przykład?

z tego co piszesz na początku wywnioskowałem że chodzi Ci o prowadnice... dopiero po wczytaniu się zauważyłem, że "wymiarujesz obiekt" - może nie do końca mówimy tym samym językiem..

jeśli chodzi o wymiarowanie - zwykle rysuje obiekt między prowadnicami załączając opcję snap to guides (przyiągaj do prowadnic)

Jeśli to nie o to chodzi... proszę o jakiś przykład - na pewno się wtedy uda wyjaśnić :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13