Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płynne przejście kolorów - pytanie
Autor Wiadomość
Żur 
Początkujący


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 1
Wysłany: 6 Listopad 2006, 15:30   Płynne przejście kolorów - pytanie

Witam

Bawię się Corel Draw od jakiegos czasu, na wpół profesjonalnie, ale jest to w większości wiedza samemu odkryta. Teraz chciałbym się spytać profesjonalistów o efekty graficzne w Corelu, które prawdopodobnie da się wykonac, bo takie widziałem, niestety nie mam pojęcia jak.

1. Jak wykonać płynne przejście kolorów? Czyli buduję objekt o dowolnym kształcie i chcę, aby przechodził na inne elementy z pewnym rozmyciem, np. tak jakby ktos namalował go aerografem. Coś takiego jak przejście tonalne, ale na elemencie o dowolnym kształcie. W tej chwili przychodzi mi do głowy tylko mozolne budowanie takiego konturu z przejść tonalnych liniowych i radialnych, niestety na dłuższą metę jest to nie do przyjecia, dzień ma tylko 24 h, no i po zmianie kształtu albo koloru tła wszystko trzebaby budowac od nowa.

2. Czy można w Corelu uzyskac efekt wypukłości? Kilka tematów niżej było podobne pytanie, ale efekt nie do końca mnie zadowala. Dobrym przykładem jest tu litera "o". Trzebaby dodac cieniowanie po krawędzi zewnętrzenej i wewnętrznej. Tu też przychodzi mi do głowy tylko zbudowanie takiego efektu z wielu przejśc tonalnych, ale pozostają zastrzeżenia jak wyżej.

3. Efekt oswietlenia z pewnej strony, czyli modyfikacja efektu z punktu 2. Na przykładzie tej litery "o" trzebaby dodać na obwodzie zewnetrznym po połowie pociemnienie i rozjaśnienie, na obwodzie wewnetrznym odwrotnie.

Czy takie efekty można uzyskać w innych elementach z pakietu Corela? Mam pakiet Corel Draw 11.

Pozdrawiam
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 7 Listopad 2006, 18:53   

Jak najbardziej wszystko jest możliwe

oto próbki ponieważ nie ma tu o czym pisać - to trzeba umieć albo się naumieć :D

nie dam rady wytłumaczyć

nic nie jest pogrupowane - wszystko polega na złudzeniu optycznym

potrenujesz w ten sposób i wszystko będzie możliwe :)

A tu dwa przykłady na poparcie teorii ;)

http://www.kreart.com.pl/przyklad1.cdr
http://www.kreart.com.pl/przyklad2.cdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14