Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy
Autor Wiadomość
danie3l
Początkujący


Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1
Skąd: Krakow
Wysłany: 8 Listopad 2006, 14:21   pomocy

DZiekuje bardzo za rady i pomoc jednej osoby ktorej jestem bardzo wdzieczny
Ostatnio zmieniony przez danie3l 12 Listopad 2006, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 8 Listopad 2006, 22:48   Re: pomocy

danie3l napisał/a:
Witam
jestem bardzo i to bardzo poczatkujaca osoba ale potrzebowal bym umiem zrobic te proste rzeczy. wiec moze ktos mi to jakos szybko objasnic lub przeslac projekty z corela to jakos dojde do tego na poczte danie3l@go2.pl dziekuje i licze na was



a czy ja mogę prosic o tłumaczenie z ichniego na nasze? Naprawdę nie wiem o co chodzi z tego "zacytowanego kawałka". Uważasz że należy to za Ciebie zrobić? i wysłać Ci gotowe, żebyś się nauczył? - Wszystkie nazędzia do stworzenia tych efektów są na wierzchu w listwie narzędziowej...

Radziłbym poczytać jakie to narzędzia a potem metodą prób i błędów dojśc jak się nimi posługiwać. Nie ma mozliwości wytłumaczenia komuś kto nie zna programu jak w nim pracować. A odwalić robotę za kogoś i wysłać mu gotowe - jakiż to ma sens?

Gdybyś umiał się posługiwać corelem starczyłby jeden przykład pokazujący jak się korzysta z narzędzia - wtedy byłaby to pomoc.
 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 8 Listopad 2006, 23:53   

ja też uczyłam się Corela sama i wiem jak jest ciężko dojść do pewnych rzeczy i jak zasiorbiście jest potem mieć ta satysfakcję, że znalazłam rozwiązanie....
najlepiej popróbuj tutki. Jeśli znasz angielski to tu masz kilka stronek: http://www.designer-info....aw_tutorial.htm
http://www.grafx-design.com/coreltut.html
http://www.clicknlearn.com/
a szczególnie polecam tą stronkę http://www.sketchpad.net/corel.htm tłumaczy podstawy :)

cheers

[/fade]
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Listopad 2006, 11:19   

ale wy jesteście zasadniczy :D

1. interakcyjna głębia i koła… aha na tym rysunku słabo zachowano przestrzeń (aha przed przestrzenią, nadaj cień!)
2. obwiednia, sierodkowe węzły do środka
3. rysujesz sobie krzyż z prostokątów, spawasz w jeden obiekt korzystasz z narzędzia zniekształcenie ustawiasz go na wir i obracasz
4. interakcyjny obrys (ustaw sobie kolory własne)
5. dwa kółka interakcyjna metamorfoza narysuj rąb i przypasuj tą gąsienice do ścieżki (prawym przyciskiem przesuwasz na ten kwadrat)
6. tu chyba jest też spiralne zniekształcenie prostokąta, które jest pomalowane deseniem lub teksturą
7. Inter* wypełnienie
8. to zapewne też jakiś efekt zniekształcenia i pomalowania obiektu
9. dwa ostatnie sama zrobisz jka poznasz wszystkie narzędzia
 
 
Magnus
Początkujący


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 6
Skąd: Nowogród Bobrz.
Wysłany: 9 Listopad 2006, 22:31   

danie3l napisał/a:
jestem bardzo i to bardzo poczatkujaca osoba ale potrzebowal bym umiem zrobic te proste rzeczy. wiec moze ktos mi to jakos szybko objasnic lub przeslac projekty z corela to jakos dojde do tego na poczte danie3l@go2.pl dziekuje i licze na was

Kiedyś (15 lat temu ;)) jak ktoś chciał poznać corela czy inny program, to kupował książkę i uczył się po kolei od najprostszych rzeczy - teraz wchodzi na forum i rzuca hasło "nauczcie mnie bo jestem początkujący a potrzebuję umieć" :evil: Na dodatek szybko!!!
- kup książkę lub ściągnij jakiś tutorial i naucz się podstaw,
- ćwicz, ćwicz, ćwicz - do większości z tych efektów dojdziesz samodzielnie,
- wtedy możesz zapytać o pozostałe ;-)
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 14 Listopad 2006, 08:53   

[quote="Asdef"]ale wy jesteście zasadniczy :D


zasadniczy się znalazł - przecież to co zrobiłeś to właśnie tutek:)
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Listopad 2006, 16:42   

[quote="jagna"]
Asdef napisał/a:
ale wy jesteście zasadniczy :D


zasadniczy się znalazł - przecież to co zrobiłeś to właśnie tutek:)

nbiech będzie tutek, ale mnie chodziło o to, że nikt nie chciał go napiasć ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14