Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
23 Listopad 2008, 10:39
Jak Zintegrować Zaimportowane Logo w Projekt
Autor Wiadomość
djdombek21
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Październik 2008, 21:30   Jak Zintegrować Zaimportowane Logo w Projekt

Witajcie! Mam pewien problem...od kilku tygodniu używam Corela do amatorskich potrzeb. Mam problem gdyż nie wiem jak zrobić aby moje logo wkleić do projektu wizytówki tak aby tylko logo zostało bez tego białego tła. Bardzo proszę o pomoc bo stoję z praca :-) . w załączniku rzut obrazu z problemem

moja wizytówka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 572 raz(y) 66.29 KB

 
 
djdombek21
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Październik 2008, 21:32   

;-)

moja wizytówka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 544 raz(y) 66.29 KB

 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 10 Październik 2008, 21:43   

Jeżeli jest to jakaś bitmapa to możesz użyć PP lub PS do wyczyszczenia tła i wtedy zainportować, a jeżeli chcesz to zrobić w Draw, najlepiej zamień w wektory. Wtedy masz sam napis bez tła. Możesz bawić się ręcznie lub spróbować trasowania...
 
 
djdombek21
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Październik 2008, 17:55   

Zamieniłem w wektory za pomocą trasowania...ale nadal jest tło...białe..takie jak w oryginale :-( ( a che aby słoneczko było wtopione w zaimportowane tło, bez białego kwadratu wokól,

problem.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 541 raz(y) 124.55 KB

 
 
djdombek21
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Październik 2008, 17:59   

oto link do mojego projektu: coś załączniki które dodaje zmieniają kolor... prosze o pomoc :-)

http://www.dj_dombek.republika.pl/problem.jpg
 
 
Jacek4 
Bywalec
Jacek


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11 Październik 2008, 19:15   

Ja po trasowaniu z bit mapy wchodzę w rozmieszczenie rozdziel wszystkie grupy,wybieram elementy i daje im kolor podkładu np narzędziem pipeta i jest jest ok
pozdrawiam
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 11 Październik 2008, 19:34   

Jeżeli używasz trasowania i trasujesz jakiś obrazek który ma białe tło to takie tło też będzie trasowane.... Po trasowaniu klikasz na ten rysunek naciskasz prawy przycisk myszy i po rozwinięciu się paska rozłączasz grupę. Możesz użyć skrótu Ctrl+U. Jak to zrobisz to wtedy zaznaczasz to co Ci nie jest potrzebne, czyli w Twoim przypadku białe tło i naciskasz Delete... Czyli je usuwasz. Później zaznaczasz pozostałe elementy jak chcesz to grupujesz i już jest słoneczko bez tła. Grupuje się podobnie tak jak rozgrupowuje tylko skrót jest Ctrl+G.

Co do zmiany koloru to tak już jest... Kiedyś się też o to pytałem i niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jedyna pociecha to, to że po powiekszeniu wygladają normalnie... :-)
 
 
Jacek4 
Bywalec
Jacek


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11 Październik 2008, 20:05   

W tym słoneczku można wyodrębnić kolor podkładu białe tło,ale jeśli element do usunięcia znajduje się w środku trasowanego rysunku wówczas należy środkowy element dopasować kolorystycznie do powiedzmy tła tak by zachować wewnętrzny kontur powstającego rysunku dlatego można temu wewnętrznemu elementowi dać kolor np. podkładu np. za pomocą pipety
pozdrawiam
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 11 Październik 2008, 20:26   

Jacek4 napisał/a:
W tym słoneczku można wyodrębnić kolor podkładu białe tło,ale jeśli element do usunięcia znajduje się w środku trasowanego rysunku wówczas należy środkowy element dopasować kolorystycznie do powiedzmy tła tak by zachować wewnętrzny kontur powstającego rysunku dlatego można temu wewnętrznemu elementowi dać kolor np. podkładu np. za pomocą pipety
pozdrawiam


Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale rozumiem że opisujesz noooo :roll: np nakrętkę, gdzie środek chcesz wypełniać kolorem?? Jeżeli tak to dlaczego uważasz że nie można usunąć środkowego elementu?? Ciekawe jak dopasujesz jakieś skomplikowane wzory tła które jest pod przykładową nakrętką? Chyba prościej i szybciej jest usunąć środkowy element i wykorzystać oryginalne tło, niż się bawić w malowanie?
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 11 Październik 2008, 20:37   

Poniżej masz plik słoneczka bez tła... :-)

gadu-gadu.rar
Pobierz Plik ściągnięto 512 raz(y) 8.83 KB

 
 
Jacek4 
Bywalec
Jacek


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11 Październik 2008, 21:36   

michw napisał/a:
Jacek4 napisał/a:
W tym słoneczku można wyodrębnić kolor podkładu białe tło,ale jeśli element do usunięcia znajduje się w środku trasowanego rysunku wówczas należy środkowy element dopasować kolorystycznie do powiedzmy tła tak by zachować wewnętrzny kontur powstającego rysunku dlatego można temu wewnętrznemu elementowi dać kolor np. podkładu np. za pomocą pipety
pozdrawiam


Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale rozumiem że opisujesz noooo :roll: np nakrętkę, gdzie środek chcesz wypełniać kolorem?? Jeżeli tak to dlaczego uważasz że nie można usunąć środkowego elementu?? Ciekawe jak dopasujesz jakieś skomplikowane wzory tła które jest pod przykładową nakrętką? Chyba prościej i szybciej jest usunąć środkowy element i wykorzystać oryginalne tło, niż się bawić w malowanie?


Od niedawna pracuje w Corelu może źle trasuje ,ale elementy trasowania po rozdzieleniu grup mi wychodzą np. jako dwie płaszczyzny biała i czarna (nakrętka czarna a środek biały) szybciej mi zamienia się kolor choć wiem że można zastosować - kształtowanie- przytnij dopieszczenie krzywych i też po robocie jak coś źle to mnie popraw jesteś bardziej doświadczonym ” Corelowiczem „ . Zaczyna się mecz 2 połowa wygrywamy 1:0
pozdrawiam
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 11 Październik 2008, 22:22   

Trasowanie jest to trochę dziwna funkcja. Najlepiej dział jak jest duży kontrast między elementami. W trasowaniu nawet pozornie białe tło może składać się z np 2,3 itd. elementów po rozgrupowaniu. Sposób jaki opisujesz nie jest zły, tylko tyle że przy skomplikowanych tłach trochę może to być średnie rozwiązanie. Mi osobiście szybciej jest rozgrupować, następnie wyrzucić elementy niepotrzebne i zgrupować ponownie, ale w sumie jak kto woli... :-D
 
 
djdombek21
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Październik 2008, 11:53   

A wiec udało mi sie dzięki Wam usunąć tło. po kawałku usuwałem białe elementy wokół słoneczka. Efekt jest zgodny z oczekiwanym... chciałem co prawda na nowo scalić wszystkie grupy ale wtedy mi się kolory rozmyły wiec zostawiam jak jest :-)
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 12 Październik 2008, 20:45   

To dziwne, że po zgrupowaniu dzieje sie coś z kolorami :-/ Nie powinno. Może robisz "Połącz"???
 
 
djdombek21
Początkujący


Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Październik 2008, 21:12   

przeszedłem z 12 na x3....duza zmiana...łatwiej sie pracuje..
a co do usuwania tła z np: śrubki to zdecydowanie należy usunąć tło a nie pipeta...robiłem pipeta i wyglądało to bardzo złe. dopiero węzłami usunąłem tło.
 
 
Jacek4 
Bywalec
Jacek


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Październik 2008, 22:39   

Zdecydowanie usuwaj tak jak radzi michw! to dobry sposób 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 16