Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto robi www w Photo-Paint
Autor Wiadomość
borubar 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: z netu
Wysłany: 22 Październik 2008, 14:06   Kto robi www w Photo-Paint

Zacząłem się bawić w tworzenie www w PP i nie wiem od czego tutaj zacząć, tzn chodzi mi bardziej o jakies tutki.
Podzieli się ktoś swoimi doświaqdczeniami?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 22 Październik 2008, 17:35   

Jestesmy w dziale Corel Paint Shop Pro Photo ale jesli pytasz o photo painta tak jak w temacie to np do programu w jego wersji 12 jest dolaczony plik
w folderze Corel PHOTO PAINT/samples/sample2 to jest taki przykladowy plik ze strona mozna go otworzyc i ogladnac, uczac sie jak taka strona jest w nim zrobiona.
Nie wiem czy ten plik bedzie w innych wersjach corela ale moze byc cos innego choc podobnego.
Strone www (grafike) w photo paint robisz tak jak w wielu innych programach tego typu jesli juz taka strone robiles to wszystko jest podobnie.
W Photo paint sa efekty rollover, jest mozliwosc segmentacji grafiki. (narzedzie kawalkowanie obrazka - skrot 6) Jest tam mozliwosc przypisania adresu url do lacza komentarza alt, celu: self, bank, parent itd. Gotowy projekt eksportujesz dla internetu (funkcja plik/eksport dla internetu) masz do wyboru obrazki html i obrazki.
Mozna tez przygotowac posegmentowana tylko grafike i bez kodu html poskladac to w czyms innym, np w notatniku, darmowym nuv-u, pajaczku czy czymkolwiek innym. Kod bedzie wowczas poprawniejszy.
Mozna tez z powodzeniem strone zrobic w aplikacji corel RAVE program ten byl dolaczany do coreli od wers. bodaj 10 do 12. Umozliwia on zrobienie animacji i plikow swf.
pozdr
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 29 Październik 2008, 12:14   

Szczerze nie polecam tworzenia stronek w samym Corelu PHOTO-Paincie. PP ma to do siebie, że całą stronkę składa na bazie tabeli, nie jest to rozwiązanie ani ładne, ani dobre. Najlepiej, tak jak to napisał mój przedmówca, PP wykorzystywać do tworzenia poszczególnych grafik i ewentualnie ich pocięcia, natomiast całą strukturę strony dobrze jest zbudować w oparciu o html i css.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13