Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
15 Marzec 2009, 19:21
Wymiarowanie, jak zrobić?
Autor Wiadomość
XnIcRaM 
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 22
Skąd: nikąd
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 15:21   Wymiarowanie, jak zrobić?

mam rysunek, który zrobiłem sobie w skali jednak po zwymiarowaniu chciałbym aby wymiary były podane rzeczywiste, jak to zrobić bo nigdzie przy wymiarowaniu nie mogę znaleźć ustawienia skali, chyba że może źle zrobiłem rysunek? może istnieje możliwość ustawienia że rysuje w skali? Może ktoś w prosty sposób może mi powiedzieć jak prawidłowo powinienem się zabrać do zrobienia rysunku przedmiotu o faktycznych wymiarach powiedzmy 2 metry na 2 metry, rysunek wykonać na papierze A4 dodać wymiarowanie i wydrukować?
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 15:45   

Można rysować w skali. Wybierz Narzędzia > Opcje > Linijki i kliknij na przycisku Edytuj skalę
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 20:56   

W Corelu rysuję od wielu lat / ver.5,7,9 teraz Graphics Suite X7/ Przy rysowaniu jakiejkolwiek figury np. prostokąta, nadaję mu wymiary 1:1 mieszczące się na A4. Zawsze /przy starych wersjach Corela/ druk był dokładny, co do ułamka milimetra. W X7 wymiary są znacznie większe. Ta sama drukarka, te same ustawienia a wydruki nijak się mają do wymiarów zadanych na rysunku. Co jest grane, pomóżcie. Z góry serdeczne dzięki.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 08:33   

Możesz dołączyć przykładowy plik ?
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 10:29   

restauro,
Nie wiem jak dołączyć tutaj plik testowy Corela, ale narysowałem prostokąt o bokach 100x50 mm i koło o średnicy 50 mm.
Prostokąt wydrukował się o wymiarach 109 x 54 mm, koło ma średnicę 55mm. A w Corel 9 wszystko było drukowane tak jak w projekcie. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 11:51   

Opis to nie to samo co plik. Zapisz przykładowy jako cdr i na dole strony wybierz opcję '"Dodaj załącznik "

Możesz również edytować swój post i do niego dodać .
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 12:14   

Chyba poniał instrukcju. Dzięki za błyskawiczną reakcję.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 09:18   

Reakcja błyskawiczna z pomocą gorzej .Przyznam się nie wiem jaka może być przyczyna .Miałeś tak od początku po instalacji X7
Czy przy wydruku z PDF jest podobnie?
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 09:54   

restauro napisał/a:
Reakcja błyskawiczna z pomocą gorzej .Przyznam się nie wiem jaka może być przyczyna .Miałeś tak od początku po instalacji X7
Czy przy wydruku z PDF jest podobnie?


Z PDF-u nie drukowałem ale w X7 jest tak od początku. Przypomnę, że w Corel 9 nigdy czegoś takiego nie było! Wymiary zadane na rysunku były dokładnie wydrukowane. A drukarka ta sama /Canon MG5150/ ze sprawdzonymi ustawieniami. Chcąc wydrukować etykietę do pudełeczka CD muszę strasznie kombinować z wymiarami. Dawniej coś zmierzyłem suwmiarką, wymiary przenosiłem na rysunek i wychodził identyk. Szukamy dalej. Jak coś znajdę, dam Ci znać
Za wszystko dzięki Restauro.
Heniek
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 10:11   

sprawdziłem druk w PDF. Obojętnie, jakim sposobem zapisuję rysunek testowy z corela w PDF-ie druk wychodzi mniejszy ! Prostokąt 100x50mm jest drukowany w rozmiarach 97x48mm a koło 50mm drukowane mniejsze o średnicy 48mm. Druk bepośrednio z Corela był większy. A zaznaczając na rysunku te figury wyświetlają się poprawne wymiary. To jest jakaś wyższa matematyka albo jakiś wredny wirus, chłe, chłe.
Aż mnie korci zainstalować starego, dobrego Corela 9.
Miłego łykendu.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 10:16   

A możesz dołączyć tego pdfa? I ewentulanie - zrzut z okna sterownika drukarki.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 10:19   

Jeśli Tegraf nie znajdzie błędów ,wówczas może poprawki ? to raczej nie ma nic wspólnego z problemem , spróbować można.
http://www.coreldraw.com/...es/8100054.html
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 10:53   

A w opcjach druku (zakładka "Układ") masz na pewno zaznaczone "Jak w dokumencie"?
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 10:57   

Błędów nie ma. Aktualizację mam automatyczną, a ta na podanej przez Ciebie stronie dotyczy współpracy mojej wersji Corela X7 z Photo-Paintem, hiperłączami i importem plików PDF do Corela. Tych rzeczy nie używam nigdy. Co ciekawe, jak teraz narysowałem obie figury w WORDZIE to wydruk mam idealny, zgodnie z testowymi wymiarami. Sprawdzałem kilkakrotnie różne figury mierząc je suwmiarką. Myślałem, że w drukarce zadany jest jakiś programowy przelicznik na cale, yardy czy inne skale, ale nie. Ciekawostka, prawda?
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 11:09   

Cysorz - Jesteś Wielki!!!
Nie wiem, jak mi się włączyło "Dopasuj do strony" zamiast "Jak w dokumencie" ???
Zmieniłem i wszystko w moim Corelu X7 jest very good. A ja jestem w skowronkach.
Jak malutko potrzeba, żeby staruszek o mało nie zes*** się ze szczęścia, chłe, chłe.
Wszystkim dzięki
ps: i teraz spokojnie mogę iść na imieniny kumpla i wypić za Was zimnego browarka. Hey!
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 13:29   

Pod latarnią najciemniej.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 23:40   

A jak zobaczyłem ten temat to pierwsza myśl, jaka mi przyszła to "facet pewnie ma włączone Dopasuj Do Strony", ale zaraz ją odrzuciłem jako zbyt niedorzeczną :-o A tu popatrz...
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 23:49   

Crazy Henry napisał/a:
/.../ i teraz spokojnie mogę iść na imieniny kumpla i wypić za Was zimnego browarka /.../


Jakoś tak się zdarzyło, że i ja mam dzisiaj imprezę. Twoje zdrówko! :-)
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 10:05   

Shame napisał/a:
A jak zobaczyłem ten temat to pierwsza myśl, jaka mi przyszła to "facet pewnie ma włączone Dopasuj Do Strony", ale zaraz ją odrzuciłem jako zbyt niedorzeczną :-o A tu popatrz...

Jako Expert młody /32/ powinieneś wiedzieć Shame, że na forach są i ludzie starsi, mniej bystrzy i wolniej myślący. Jako 70-latek daję sobie jakoś radę. A co do moich ustawień, to się wyjaśniło. Moja pierwsza żona /obecna/ coś sobie drukowała, jakieś arkusze, kwity i bez mojej wiedzy właśnie takie ustawienie włączyła. Dopasuj do strony. A ja durny zgred szukałem pomocy na "Corel forum". Ale to już historia. Dzisiaj mam leguchnego "katza" bo wczoraj wciągnąłem 6 Bavarii 0,6l. A z żonką przeprowadzę poważną rozmowę na temat Corela, chłe, chłe. Pozdrawiam Was Wszystkich, którzy mi pomagaliście. Thanks.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 11:52   

Crazy Henry napisał/a:
Jako Expert młody /32/ powinieneś wiedzieć Shame, że na forach są i ludzie starsi, mniej bystrzy i wolniej myślący. Jako 70-latek daję sobie jakoś radę.


Crazy Henry napisał/a:
Moja pierwsza żona /obecna/ coś sobie drukowała, jakieś arkusze, kwity i bez mojej wiedzy właśnie takie ustawienie włączyła.


To wszystko tłumaczy :mrgreen: Chociaż nawet nie wykluczałbym samoistnego przestawienia się jakichś opcji. Nie takie rzeczy dzieją się w aplikacjach.

Ale poza tym jak ktoś siedzi na "własnym" kompie, który po latach pracy stał się jego przedłużeniem i częścią i myśli, że zna go jak własną kieszeń, to jak ktoś chyłkiem przestawia coś, to potem choćby i zachodzić w głowę i pomstować, człowiek nie pomyśli, że włączyła się opcja, która nie była ruszana od 1990.

Najważniejsze, że się wyjaśniło.

Pozdrawiamy i zachęcamy do częstszego odwiedzania forum. Zawsze mile widziani są doświadczeni użytkownicy Corela, którzy chcieliby się podzielić czasem wiedzą ;-)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 11:59   

Shame napisał/a:
Zawsze mile widziani są doświadczeni użytkownicy Corela


Nie daj się nabrać. To... pułapka. :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 12:20   

tegraf, ciiiiii...
 
 
Crazy Henry 
Początkujący
radosny staruszek


Wersja CorelDRAW: Graphics Suite X7
Wiek: 75
Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: LUBIN
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 20:10   

Shame, jak któś ma siedem dyszek na garbie to nie znaczy że ma kompa z 1990 roku!!! Dwa lata temu przesiadłem się z procesorka i3 na nowego PC-ta z prockiem i7 4790 CPu i 8GB RAM. Karta Grafiki dupy nie urywa /IntelHDGraphics 4600/ ale filmy wyświetla płynnie. Nigdy nie byłem zwolennikiem gier więc ta jest aż nadto.
A co do Twojej zmowy z"tegrafem" to jestem pełen obaw, bo cóś Wy niecnego koledzy kombinujecie. Jakiś podstęp? Pułapkę? Na faceta który mógłby być Waszym dziadkiem? To nie jest w porzo.
Dlatego spieprzam z tego forum, bo po "CH" mi problemy? Ale za wsio balszoje spasiba.
C.H.
ps: możecie sobie chichrać, że stary speniał, no i niech tak zostanie.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 20:41   

Crazy Henry napisał/a:
Dlatego spieprzam z tego forum, bo po "CH" mi problemy?


To może rzeczywiście - słuszna decyzja.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 20:42   

Crazy Henry napisał/a:
faceta który mógłby być Waszym dziadkiem?

Jest na forum kilka osób niewiele młodszych, wiec nie musisz się martwić .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14