Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[zapytanie] Wykoanie broszury,reklamówki,gazetki
Autor Wiadomość
borubar 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: z netu
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 16:02   [zapytanie] Wykoanie broszury,reklamówki,gazetki

Mam pytanie. Ile bierzecie za coś takiego jak:
- gazetka reklamowa (kilka stron, poskładanych spiętych zszywaczem)
- pojedyńcza reklama, w formie kartki A3 lub A4
- jakaś mała reklama, oferta handlowa, połowa A4

Czy ktoś może odezwać się na priv? Chodzi mi o sam projekt w corelu, oczywiście plik gotowy do wydruku.
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 15:14   

Przeliczaj to na roboczo godziny, 50 zł za godzinę !


pozdrawiam
 
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 19:27   

Oja, serio grafik ma 5 dych? ale brutto, nie?

Ja w sumie dorabiam tylko, w moim głównym fachu mam w najlepszym wypadku 42,50 brutto, a średnio 22-25zł brutto (jestem nauczycielem w prywatnej szkole).. ie wiedziałem, że można tyle zarobić w grafice : )

To dlaczego oferty pracy grafików są za góra 2000 brutto? To chyba się po całych dniach nic nie robi ; ))
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 07:39   

Nie wiem jak w Gdyni, ale w Poznaniu studia biorą do 90 zł za 1h.Więc jako osoba wykonująca sama projekt nigdzie nie pracująca tylko walcząca na własny rachunek spokojnie może brać 50 zł.
Sponsi napisał/a:
To dlaczego oferty pracy grafików są za góra 2000 brutto?

Jeżeli jest się zwykłym szarym chlebożercą, i pracuje się dla kogoś to tak właśnie jest po prostu jest się na pensji.Gdy by kolega u kogoś pracował, to by się nie pytał ile ma brać tylko wziął by bez pytania szef , a on by się zadowolił swoim 8 zyla za godzinę :-) .
Osobiście prowadzę z ojcem własną działalność, czasami da się wziąć i 150 zł za 10 min pracy wystarczy odpowiednio zaczarować klienta :-)

pozdrawiam
 
 
 
pikaska 
Praktyk
Monika



Wersja CorelDRAW: x6/x7
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 57
Skąd: Manchester
Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 19:15   

Dokładnie tak jest, u kogoś to inna bajka... Stąd warto samemu coś rozkręcać. To i satysfakcja i pieniądze inne...
 
 
 
cash 
Bywalec
sami sobie zróbcie.



Wiek: 35
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Łańcut/Chmielnik
Wysłany: 29 Wrzesień 2009, 14:42   

Oj co do własnego interesu to też potwierdzam... Sam pracuję jako grafik "u ojca" i mam 9pln brutto za godzine, co niezbyt mnie zadowala... Ale póki co nie mam funduszy na rozkręcenie własnego inetersu, więc aktualnie zostaje mi "klepanie biedy"
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 29 Wrzesień 2009, 16:38   

cash wygryz ojca z interesu i sprawa zalatwiona :)
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 29 Wrzesień 2009, 20:24   

Sponsi napisał/a:
Oja, serio grafik ma 5 dych? ale brutto, nie?

To za pełen etat wychodzi jakieś 8 500 zł ;-)

Nigdy nie wyceniałem swojej pracy na zasadzie roboczogodzin. Każde zlecenie jest inne, każde generuje inne koszty i wymaga innego zaangażowania i nakładu pracy. Do tego kwestia wykształcenia, kwalifikacji, doświadczenia itp. Jak słyszę 50pln/h to się tylko uśmiecham. Może chodzi o średnią arytmetyczną od gimnazjalisty z 'pożyczonym' photoshopem po artystę z nowojorskiej galerii? ;) A prawnik ma ile za godzinę?

pzdr.
 
 
pikaska 
Praktyk
Monika



Wersja CorelDRAW: x6/x7
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 57
Skąd: Manchester
  Wysłany: 29 Wrzesień 2009, 23:43   :)

Ja też uważam, że nie da się tego przeliczyć na godziny, zawsze jest to indywidualne podejście, ewentualnie z góry ustalone stawki za konkretne i jasno wyszczególnione kryteria. Poza tym jest też tak, że czasem coś co nam zajmuje 5 minut innemu zajmie 5 godzin i tu już liczy się wiedza i doświadczenie, niekiedy jednak trzeba też być człowiekiem... To też często powraca jako zwielokrotnienie $$$ niekoniecznie w danej chwili i od tej samej osoby... Ale ceńmy się, ceńmy ;) Aha dla przykładu napiszę, że obecnie strona A4 gazetki jest teraz u mnie po 220 zł netto (konkurencja ma drożej a naprawdę nie jest to przyjemne dla oka), stąd udało mi się zdobyć klienta, co 2-3 tyg. 1000 tys. egzemplarzy gazetki A4 16 str. To kolega niech sam policzy ile wychodzi ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14