Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kto tworzy strony na tym forum
Autor Wiadomość
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Grudzień 2006, 20:46   kto tworzy strony na tym forum

wiem, że temat zapowiada się mało ciekawie, sam nie lubię takich tematów...
ale ten ma charakter czysto ciekawostki... (mało stylistyczne te zdanie, ale nie mam pomysłu jak go z deklinować :P )

teraz poważna cześć post'a

Gość jeżeli tworzysz strony, fajnie jak byś dał link, do swoich storn lub strony...
opisał technologie w jakiej robisz web’y NP: (HTML, Xhtml, CSS, PHP... a może FLASH)

Jeżeli w html, to w jakim graficznym programie rysujesz, obrabiasz wycinasz... obrazy na stronę

fajnie by było jak byś jeszcze opisał jakie problemy głównie napotykasz przy projektowaniu sajtu, laya - czy tez innego określenia na stronę lub szablon...

UWAGA: żeby było bez zbędnych pytań, to każdy w tym poście widzi swój nick :lol:

robie ankietę która mi ułatwi zapoznanie się czego ludzie potrzebują
Ostatnio zmieniony przez Asdef 31 Styczeń 2008, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 11 Grudzień 2006, 22:00   

"Tworzę" jak muszę że tak powiem :mrgreen:
Faktycznie na codzień zajmuję się DTP, ale czasami nie chcąc stracić klienta muszę mu też stronę złożyć - tyle, że robię to w czystym html, czasami jakiś pierdolnik we flashu, czasami jakiś prosty css i koniec. Na php się nie znam, a i uczyć mi się go nie chce bo to nie moja działka*.
A co do softu: DreamweaverMX do składania, SmartSaver Pro do optymalizacji i cięcia grafiki (ImageReady tylko do animowanych gifów, bo wygodniej :-P ), flash wiadomo i tyle. Projekt w Corelu, jakieś drobne korekty w PhotoShopie i oczywiście na końcu do ukochanego SmartSaver Pro ;), jakaś drobna korekta i już...
Problemy? Tylko z klientami, kiedy płacić na czas nie chcą :evil: .



* Zresztą mam teraz nową zabawkę: Xerox DocuColor 250 najnowszej generacji i powoli przechodzę w tamtą stronę (cudo machinen - w tydzień trzasnąłem 5.000 A-3+ na kredzie 300 gram).
 
 
Gość

Wysłany: 5 Styczeń 2007, 19:36   

Jeszcze jestem szewc bez butów... a to moje skarpety ...ale ostatnie rzeczy podlinkowałem.
Technologie: - Podstawy, czyli HTML/XTHML + CSS; czasem flasha wrzucę; PHP zamawiam. Lubię robić małe witrynki, gdzie można bardziej wyeksponować grafikę; a nie cierpię grzebać się w PHP, bo go nie znam.
Programy: Photoshop + ImageReady (wspomaganie na Karolu :); potem to leci do Dreamweavera. Mam zamiar ostro przysiąść na Flashem, bo to jest przyszłość.
Problemy: MS IE, Mozilla Firefox, Opera - każde stara się lepiej wyświetlać moje strony :lol:
 
 
maciek.st
Początkujący


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 7 Styczeń 2007, 13:55   

Ja zapraszam na moją stronę: www.hetman.az.pl
 
 
qm0szka 
Bywalec
fotografistka



Wersja CorelDRAW: 12
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Koszalin
Wysłany: 31 Sierpień 2007, 23:21   

Temat sprzed 8 m-cy... pewnie już nieaktualny, ale co tam, powiem 8-)

Tworzę na własne potrzeby lub potrzeby znajomych, głównie strony-wizytówki.
Grafika przygotywywana oczywiście w Corelu DR, ulepszana i cięta w Corelu PP. Czasem małe animacje.
Język HTML, niegdyś w notatniku, obecnie - Pajączek 2000 (jak większości, brakuje mi czasu, by nauczyć się php'a lub przysiąść do flash'a). Klient ftp - FilleZilla.
Gówne problemy (jeśli nie jedyne): jednakowy wygląd w najpopularniejszych przeglądarkach - zazwyczaj rozsypie czy przesunie się cosik w Operze.
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2 Październik 2007, 20:52   

A co mi tam... Napiszę :)

Też tworzę stronki, choć największą przyjemność tak naprawdę czerpię z tworzenia skryptów i programów - ale czasem i grafikę do tego trzeba samemu dorobić... Technologie: HTML/XHTML, CSS, PHP, MySQL, (+ klient nasz pan - czyli wszystko to, czego zechce)... Za to jestem zatwardziałym wrogiem Flasha stosowanego tam, gdzie można go uniknąć.

Ze względu na legalność 'jestem skazany' na tworzenie w Corelu 12 oraz Flashu CS3. Jako edytora XHTML-a używam SciTE (to taki bardziej zaawansowany notatnik) - stron nie tworzę w edytorach graficznych bo chcę mieć pełną kontrolę nad tworzonym kodem. Komplet tych trzech programów pozwala mi stworzyć wszystko to, czego aktualnie oczekuję.

Stronek może nie stworzyłem zbyt dużo, ale kilka mam. W szczególności zadowolony jestem z opracowania graficznego www.parafia.k-k.pl - niestety, jako że była to moja absolutnie pierwsza strona www więc na niej uczyłem się html-a i php. Na błędy walidacji i niektóre kompletnie przestarzałe rozwiązania nie zwracajcie więc uwagi.

Oprócz tego mogę (tak mi się wydaje) pochwalić się swoją stronką firmową, ale z góry ostrzegam, że nie chciałbym, abyście odbierali to jako autopromocję - więc jeśli ktoś nie chce, to proszę, niech nie wchodzi lub nie czyta zawartości. Podaję adres: www.ekoncept.com.pl

Co do najczęściej napotkanych problemów - sen z powiek spędza mi niekompatybilność przeglądarek oraz konieczność zaprojektowania strony tak, aby była dobrze wyświetlana we wszystkich stosowanych rozdzielczościach.

No i to by było na tyle, w pierwszym moim poście na forum.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)
ABu
 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 04:53   

a ja moją pierwszą stronkę stworzyłam właśnie na potrzeby Domu Polskiego w Geelong. Zaznaczam, że nie mam żadnego doświadczenia i nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłam. Wszystko zrobione w Dreamweaver 8. Ciągle jeszcze nie dokończone,ale dopiero się uczę i znajduje tutoriale jak co robić.... Jak macie jakieś sugestie (a wiem, że pewnie będzie tego sporo;)) to proszę piszcie. Na razie utknęłam na robieniu "login page". Ma być tylko dla jednego hasła,ale wciąż czasu brak...
Anyway to ta strona www.whiteeaglehouse.com.au
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 09:56   

Asdef napisał/a:
gleba jeżeli tworzysz strony, fajnie jak byś dał link, do swoich storn lub strony...
opisał technologie w jakiej robisz web’y NP: (HTML, Xhtml, CSS, PHP... a może FLASH)

Rany Boskie ja żadnych stron nie robie, pojęcia zielonego o tym nie mam. Sama sie zastanawiam czy nie kupić gotowca. Jak czytam co Wy tu piszecie to i tak nic nie rozumiem :(
Jestem plastyczką z kierunkiem mebel artystyczny , ewentualnie mogę pomóc zrobić złącze ale nie stronę
 
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 16:06   

o lol temat do mnie a ja nawet nie zauważyłem, dopiero jak ^jagna odświerzyła to zaczaiłem (bo mi przyszło na maila :P) sorki :/

tak więc stronki tylko hobbystycznie że tak powiem, jakieś szablony na blogi dla znajomych itp. rzadko coś komercyjnego.

XHTML, troszkę PHP, CSS, troszkę FLASH'a

stronki hmm niech sobie przypomne, ostatnie to:
www.club66.pl
http://www.superobuwie.pl/
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 12:18   

Cytat:
Jak macie jakieś sugestie (a wiem, że pewnie będzie tego sporo;)) to proszę piszcie.

Sporo to może nie, ale kilka się na pewno znajdzie :)

1. Moje pierwsze wrażenie jest takie, że stronka jest dość mroczna, może warto byłoby nieco rozjaśnić tło?

2. Masz bardzo duże litery w menu. Duże i pogrubione litery sprawiają, że stronka wydaje się 'ciężka'. Spróbuj je zmniejszyć - nawet wbrew sobie :) Porównaj litery choćby z tymi na tym forum. Wiem, że trudno się przestawić - mi też się wydawało, że małe litery są nieczytelne, ale wierz mi, że jak zastosujesz mniejsze, to stronka od razu zyska na 'lekkości'.

3. Masz trochę zamazany "big top.jpg", być może warto się zastanowić nad wydzieleniem fragmentów obrazu jako gif (mniej kolorów i brak kompresji, ale za to będą ostrzejsze - gif to format świetny np. na loga). Poza tym lepiej nie stosować w nazwach plików spacji - czasami bywają z tym problemy.

4. "big top.jpg" jest też trochę za wysoki, co powoduje, że najbardziej interesująca część strony może się znaleźć poniżej krawędzi ekranu. Zmusza to potencjalnych użytkowników do przewijania, a bardzo wiele osób tego nie robi (z badań wynika, że ok. 75% użytkowników nie przewija stron!). Najlepiej zrobić stronę tak, żeby od razu użytkownik widział tekst, który zachęci go do czytania.

5. Pomysł z historią jako plikami gif jest raczej nietrafiony. Lepiej byłoby ten tekst przepisać. Niepotrzebnie narażasz na nerwy internautów - gif bardzo długo się wczytuje, nie można powiększyć liter, nie można wyciąć cytatu, nie da się szybko wprowadzić poprawek lub rozszerzyć treści. Bardzo podobny wygląd strony możesz osiągnąć stosując css + html unikając jednocześnie w/w wad.

6. Rozumiem, że tworzyłaś stronę w programie i nie miałaś na to większego wpływu, ale mimo to drobne uwagi do kodu: sam kod tworzony przez program wygląda na lekko przestarzały (m.in. wykorzystuje tabele do pozycjonowania elementów), poza tym dość ryzykownym rozwiązaniem jest stosowanie javascriptu do elementów menu - niektórzy użytkownicy mają wyłączony javascript i nie będą mogli zobaczyć menu. Tam wystarczyłby odpowiedni css (w internecie można znaleźć gotowe rozwiązania menu w css).

I to by chyba było na tyle. Wiem, że trochę dużo tych uwag, ale warto o tym wiedzieć. Oczywiście nie musisz nic poprawiać, bo i bez poprawiania stronka jest ok, ale pomyśl o tym przy następnych projektach :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie marudziłem zbyt mocno
ABu
 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 23:11   

dziękuję ci za sugestie i podpowiedzi. Będę się starała usprawnić tą stronkę. Na razie nie mogę nic zrobić bo od paru dni pokazuj mi się komunikat, że nie mam uprawnień do dodawania nowych stron ?!
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 1 Luty 2008, 00:18   

Sprawdź, czy możesz zmieniać nazwy lub usuwać pliki, jeśli tak to będzie na 99% przekroczenie pojemności serwera. Kiedyś zdarzyła mi się podobna sytuacja i właśnie to było problemem.
 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 2 Luty 2008, 01:35   

dzwoniłam już do gościa od serwera i działa.... Mogłam ładować pliki do każdego foldera z wyjątkiem publicznego, który był mi potrzebny:) A propo's czy wiesz coś na temat cpanel?
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Luty 2008, 14:23   

jagna napisał/a:
dzwoniłam już do gościa od serwera i działa.... Mogłam ładować pliki do każdego foldera z wyjątkiem publicznego, który był mi potrzebny:) A propo's czy wiesz coś na temat cpanel?

wiemy...

http://pl.wikipedia.org/wiki/CPanel

aha, jak masz jakieś pytania na ten temat, to proponuje zakładać tematy bez krępacji...
co byś chciała uzyskać, postaramy się pomóc, ja gdy znajdę czas... ale na forum wchodzi sporo osób więc śmiało pytaj... :)
 
 
bociek666
Bywalec


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 12 Marzec 2008, 23:24   

Cytat:
bociek666 jeżeli tworzysz strony, fajnie jak byś dał link, do swoich storn lub strony...
opisał technologie w jakiej robisz web’y NP: (HTML, Xhtml, CSS, PHP... a może FLASH)


Sorry, ale dopiero teraz zauwazyłem tego posta. Spóźniłem się o 2 lata?
Niestety nie robię stron, zajmuję się wyłącznie grafiką i nie wiem skąd pomysł, że siedzę w programowaniu. Wypowiedź anonima (2 post) to nie ja :)

PS. Skąd ja niby wziąłem się niby na tym forum w 2006??? Co to za paranoja?
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 13 Marzec 2008, 07:49   

Cytat:
UWAGA: żeby było bez zbędnych pytań, to każdy w tym poście widzi swój nick :lol:


To chyba wszystko wyjaśnia - bociek666 - czytaj posty do końca :D
Ale swoją drogą - też się kiedyś nabrałem na podobny numer...
 
 
 
biznesprint
[Usunięty]

Wysłany: 14 Marzec 2008, 10:11   Re: kto tworzy strony na tym forum

Asdef napisał/a:
wiem, że temat zapowiada się mało ciekawie, sam nie lubię takich tematów...
ale ten ma charakter czysto ciekawostki... (mało stylistyczne te zdanie, ale nie mam pomysłu jak go z deklinować :P )

teraz poważna cześć post'a

Gość jeżeli tworzysz strony, fajnie jak byś dał link, do swoich storn lub strony...
opisał technologie w jakiej robisz web’y NP: (HTML, Xhtml, CSS, PHP... a może FLASH)

Jeżeli w html, to w jakim graficznym programie rysujesz, obrabiasz wycinasz... obrazy na stronę

fajnie by było jak byś jeszcze opisał jakie problemy głównie napotykasz przy projektowaniu sajtu, laya - czy tez innego określenia na stronę lub szablon...

UWAGA: żeby było bez zbędnych pytań, to każdy w tym poście widzi swój nick :lol:

robie ankietę która mi ułatwi zapoznanie się czego ludzie potrzebują


Hmm... a czemu ma to służyć? Ja nie bawię się tym tylko po to, by pisać na forum. Popatrz jak rzadko się wypowiadam. Poprostu nie mam na to czasu i tyle. Jeśli robicie to forum jako hobby to chwała Wam za to, ale ja nie mam niestey czasu na takie zabawy.
A poza tym, to widzę, że jesteś konkurencją, wiec nie bede ułatwiał Ci sprawy
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 14 Marzec 2008, 12:23   

Asdef, chyba musisz wyrzucić ten znacznik z postu...

Dla niewtajemniczonych: wpisując " [ y o u ] " (bez spacji) można uzyskać taki efekt, że oglądający forum widzi zamiast tego swojego nicka. To właśnie zrobił Asdef w swoim poście, dlatego każdy z nas widzi tam swojego nicka. I to wcale nie znaczy, że Asdef próbuje kogokolwiek zmuszać do odpowiedzi.

Przykład:
twój nick to: Gość

Ja to widzę tak:
Cytat:
twój nick to: ABu


Gość zobaczy to tak:
Cytat:
twój nick to: Gość


(sprawdźcie!)
 
 
 
Mariusz005 
Bywalec



Wiek: 35
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 32
Skąd: Elbląg
Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 22:35   

Ja raczej z grafiką do stron nie mam problemu, bo korzystam z gotowych szablonów.

Moje problemy dotyczą raczej HTMLa, ale jakos sobie z nimi radzę :P


Osobiście prowadzę kilka stron(a raczej staram się je prowadzić, ale czasem nie mam na to czasu i ochoty)


Aby się ty zbytnio nie reklamować, dam tylko linka do mojej strony domowej

:arrow: Mariusz005.orv.pl
 
 
 
cash 
Bywalec
sami sobie zróbcie.



Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Łańcut/Chmielnik
Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 17:26   

Przecież ty masz strone, napisaną w PHP... (a raczej błędy, a nie stronę)

Zresztą, przecież html nie jest trudny... Sam w nim pisze i żadnego problemu
mi to nie sprawia... Gorzej gdy przyjdzie łączenie baz danych MySQL, PHP i html'a razem...l
 
 
PatrykSpec
Terrorist Attack



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 13
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 28 Lipiec 2008, 23:03   

ja tworze amatorsko style do CMS fusion & phpBB modified by Przemo

ostatnie moje projekty

atletico.com.pl
megajump.pl
Forum FifaTeams
 
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Sierpień 2008, 15:38   

Kurczę, trzeba było mi PW wysłać albo mejla, hehe "trochę" się spóźniłem : )

Co do stron, to jestem za legalnością oczywiście, dlatego nie używam PS-a (jak pewnie 95 procent webmajstrów), a Corela 12, a teraz X4. Do tego czasem tnę w Photo-Paincie, czasem w... Paint Shop Pro X - w ogóle PSP był kiedyś moim głównym programem do tworzenia stron (znam go jeszcze z wersji 3.x) i grafiki wychodzą na nim bardzo ładnie, ale jest dość ciężki w obsłudze, jeśli już się przyzwyczaiło do Corela..
Składam to w NVU albo klepię z palca w przypadku CMSów (tam i tak edytory WYSIWYG się na nic nie przydadzą heh).
Klient FTP - Total Commander : )

Moje portfolio: www.sponsi.net

Co do problemów, to jest ich sporo, ale ciężko sobie o nich przypomnieć tak na zawołanie. Są główne "tematy", które wkurzają... tak dla szybszego rozeznania wymienię je w punktach:

1. Ciężko wybrać, czy projektować w Corelu czy w Photo-Paincie/PSP - Corel daje możliwość szybkich zmian, ale PP i PSP dają jakiś taki "powiew PS-a", że te grafiki takie profi się wydają, czuć, że Corel to poligrafia - grafiki z Corela nie mają takiego "błysku" nie mówiąc oczywiście o efekcie światła, tylko o takim wykończeniu...

2. Przy eksporcie w Corelu menda dodaje obwódkę do obrazka i trzeba przycinać (chyba, że to GIF jest) - oczywiście wyłączenie antyaliasingu odpada. Corel w ogóle chyba olewa raczej webdesignerów, bo Photo-Paint nie ma nawet hexowych kolorów porządnie wbudowanych do palet (nie wspominając o Corelu). Jak dla mnie to ogromna wada.

Gdy nie mam weny i dłubię bezmyślnie w Corelu to włączam PSP (X) - tak miałem wczoraj i dzisiaj - i wychodzą mi fajne rzeczy, no ale żeby zachować zgodność formatów i jednak pracować na "porządnych" wektorach, przechodzę do Corela... i tu dupa, tak naprawdę nie umiem tak samo narysować jak w PSP...
W ogóle ostatnio mam problemy z kolorami w Corelu.. ale to już jakoś poszukam.
Często bywają też lamerskie problemy, o które aż wstyd pytać.. i zauważyłem, że sporo rzeczy jest nie do końca rozwiązanych w Corelu, że żeby jakąś pierdołę zrobić, to trzeba na około to robić, że zgrzać dwa wektory i potem cośtam zrobić zamiast od razu... heh

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje kwestie, może je jakoś skomentować, bo ja po prostu czegoś nie znalazłem, to niech powie - ułatwi mi to życie : )

EDIT:

Achaaa... nie ustosunkowałem się jeszcze do kwestii technologii..
no więc proste wizytówki tworzę XHTML 1.1 + CSS, wiadomo..
większe rzeczy to Joomla (moja ulubiona, choć mocno krytykowana) - od niedawna ta nowa, 1.5
Próbowałem innych skryptów CMS, np. Drupala, ale jakoś mi nie podeszły..

Flasha nienawidzę... mierzi mnie coś większego niż proste menu albo intro takie proste... jak widzę te wszystkie strony, które najpierw 30 sekund się wgrywają, potem jakieś coś lata, skręca, muzyka gra, kręci się, świdruje, to mam odruch wymiotny... jak to kiedyś ktoś (w sumie to niedawno hehe) określił, mam styl "klasyczny" - przejrzyście i poukładanie ma być... i ja się zgodzę - czasem kompletnie nie mam weny, czasem jakiś element mi ładnie wyjdzie, ale jakimś nie wiadomo jakim webdesignerem to ja nie jestem... i w sumie "nie muszę" - bo mam jeszcze pracę główną (edukacja).. może to właśnie przez to nie przykładam się aż tak na maksa i nie pracuję nad warsztatem heh..
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 19 Wrzesień 2008, 10:34   

Wracajac do problemu tego 1px i obwodki naokolo grafiki ktora Corel Draw przy wygladzaniu dodaje to jesli skopiujemy grafike wektorowa czy rastrowa z draw i wkleimy do pustego dokumentu w photo paint to tej obwodki nie widze...ale to trzeba by sprawdzic na roznych grafikach.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 18:57   

Masakra.. mam dość tego pieprzonego Corela! (X4). Po całym dniu siedzenia nad pewną stroną mam DOŚĆ!

1. Przy eksporcie wiadomo - pikselek rozmycia (nie wiadomo po co i na co ci debile to dodają - do druku niepotrzebne, do WWW totalnie wq...) - problem stary jak świat

2. Zrobiłem logo - różne obiekty.. i do tego 2 literki, na krzywe, potem pociągnąłem dalej krzywą jako nowy obiekt. Przy eksporcie - menda mi te literki cieńsze robi niż w Corelu są.. że jakby pieprzyło efekt i zamiast przedłużenia literki jest grubsza linia tego nowego obiektu (obiekty mają obwódkę dodatkową)

szot ekranu w Corelu - wszystko ładnie i pięknie: http://www.sponsi.net/scierwo1.jpg

po eksporcie - TRAGEDIA: http://www.sponsi.net/scierwo2.jpg

3. Jedziemy dalej - eksportowanie grafik - grafiki są jakości Painta Windowsowego.. tak, wiem.. pilnuję dpi i rozdziałki, pilnuję palety też.. przejścia gradientowe to jakaś porażka jest! To już w Paint.net lepiej to wychodzi

5. Color Management - o tym gównie to już w ogóle nie wspomnę "dla publikacji WWW" to jakaś parodia w ogóle jest... te kolory jakieś po prostu śmieszne są!

MASAKRA normalnie.. chyba zacznę w Paint Shop Pro znowu robić grafę WWW...
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 21:34   

Wiem ze ps-a podobno nie lubisz ale skoro piszesz tez o powiewie ps-a to nie wiem czy sprawdzales program ps elements? jest do sciagniecia w wersji trial a kosztuje 1/10 pelnego ps. Pewnych rzeczy mu brakuje ale tez do sciagniecia z sieci sa darmowe rozszezenia - tipsy. Rowniez wspolpraca z draw nie jest zla bo pieknie mozna zrastrowac grafike wektorowa i calosc poskladac wlasnie w nim.
Co do tych linkow to slabo widac bo sa roznej wielkosci ale rzeczywiscie cos jest nie tak z liniami byc moze...x4 cos tu namieszal nie posiadam jednak tej wersji to nie sprawdze.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13