Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
20 Maj 2009, 09:26
Problem z pamiecia w programie
Autor Wiadomość
batterfly
Bywalec


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 11:19   Problem z pamiecia w programie

Hey, mam taki problem z ktorym nie moge sie uporac. Podczas gdy zapisuje cdr na tifa wyskakuje mi ciekawy komunikat ze nie ma wystarczajacej pamieci na wykonanie tej operacji

Ustawilem w Corelu czerpanie zasobow ram na 95 % z 3 GB, pomimo tego sam plik zajmuje malo a mam problem przy skonwertowaniu. Zastanawiam sie nad wymiana karty graficznej bo jest ona najslabszyb ogniwem w komputerze pracuje na kosciach pamieci 256 ddr2. Przeznaczona przestrzen Corela jest duza na dysku

W czym jest problem zatem ?
Czy jest mozliwe zaradzenie bez zmiany karty graficznej ? bo obawiam sie ze wymienie ja na nowa i bedzie ten sam problem.
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 10:58   

Podejrzewam, że chodzi o brak miejsca na dysku. Tif zajmuje sporo miejsca. Np. cmykowy tif rozmiaru A4 o rozdzielczości 300 dpi zajmuje 32 MB. Jeśli Twoja praca jest większa, to - jak sam widzisz - miejsce zajmowane przez tifa będzie odpowiednio większe. Jeśli zapisujesz pracę na dysku C, to musisz uwzględnić rozmiar swapa (pagefile) i rozmiar hiberfile - u mnie mają po przeszło 2 GB. A program pokazujący miejsce dostępne na dysku może tego nie uwzględniać.
I tyle.
 
 
batterfly
Bywalec


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 12:17   

obecnie mam 40 GB na tej partycji na ktorej jest Corel. Wiec nie borykam sie z tym problemem ale dzieki za uwage , chyba ze Corelowi trzeba gdzies udroznic ta fukcje korzystania z wiekszej ilosci zasobow niz ma wpisane.
 
 
Joanna Suska 
Praktyk
jska


Pomogła: 16 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 92
Skąd: 3miasto
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 12:21   

pewnie nie rozwiaze to problemu do konca, ale moze sprobuj wygenerowac z corela pdf-a, a potem tego pdf-a w photoshopie otworzyc i zapisac jako tiff...
 
 
 
batterfly
Bywalec


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 16:13   

Jestem ciekaw czy mi sie to tylko zdarza, bo przyznam sie troche zaniedbalem system moze wina tego. Niechcialbym zapisywac tego w photoshopie bo nie mam licencji na niego a moj projekt leci do firmy a mianowicie do gazety
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 10:43   

Nie napisałeś nic o rozmiarze i parametrach. Może tu jakiś błąd.

pzdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15