Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
13 Lipiec 2009, 17:43
Znikający tekst przy zamianie na krzywe
Autor Wiadomość
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 11:36   Znikający tekst przy zamianie na krzywe

Witam pięknie
Proszę podpowiedzieć, co zrobić, żeby napisy z tekstu akapitowego przy zamianie na krzywe nie znikały?
Dodam tylko, że mam zadane justowanie, więc zamiana na tekst ozdobny i później krzywe raczej odpada :(

Pozdrawiam!

P.s. Znalazłam na innym forum taką podpowiedź: soczewka, powiększenie 1:1, zamrożenie... Zrobiłam tak i udało się... wyrzuciłam "śmieci" i każda literka jest już krzywą. Co Wy na to??? Czy wiecie jak to się będzie zachowywało podczas druku? Na laserze litery grubością nie są równe, a na offsecie???
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 15:47   

A na naszym forum to rozwiazanie z soczewka tez bylo podawane...tak jak kilka innych.
Tyle tylko ze to byly rozwiazania do wersji programu ktore sobie nie radzily z zamiana na krzywe tekstow w paragrafie. Czyli bodaj do wersji 9 lub 10 i nizszych.
Nie widze pliku wiec ciezko powiedzic dokladnie jakie elementy zostaly po zamrozeniu.
Moga byc problemy z zamrozonomymi mapami bitowymi w druku...ale jesli to zostalo zrobione tylko na tekstach to wszystko powinno byc ok.

A tak na marginesie przy zamianie na krzywe paragrafu tekstowego (jesli to jest wersja programu ktora obsuguje juz te zamiane) to tekst nie powinien niknac.
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 17:17   :(

Przepraszam, nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich postów, a szybkie wyszukiwanie tez mi kiepsko wychodzi.
Mam wersję Corel 11 i niestety to nie jest jedyny problem jaki mam z tym programem Brat posiada X3 i spokojnie przekształca tekst akapitowy w krzywe. Juz mi to zrobił, ale chciałabym znać powód, dlaczego ja nie mogę :( :( :(
Zamrażałam tylko tekst, na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale przy wydruku na drukarce laserowej wyskakują cudeńka :) Być może gdzieś jest jakaś funkcja, którą mam wyłączoną. Jeśli ktoś miał podobny problem, lub wie jak go rozwiązac, bardzo proszę o pomoc.

Serdecznie pozdrawiam!!!
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 17:49   

...a sprawdz czy czasem tekst ktory masz w tej ramce nie chowa sie tzn nie wyswietla sie w calosci w tej ramce - moga to byc litery lub same spacje, entery. Zobacz czy ten kwadrat na dole pod ramka tekstowa nie ma czasem strzalki, jesli tak to pociagnji tak aby wszystkie znaki pojawily sie w ramce a nie byly schowane i nastepnie ctrl Q i zobacz czy to cos pomoze....nie mam 11 ale (BYC MOZE) to bedzie to. Na 12 nie ma z tym problemu.

Inny sposob to publikuj do pdf i tam trzeba zaznczyc aby tekst byl w krzywych a nastepnie import do corela.
Mozna tez eksportowac do eps, ai (zaznaczajac aby tekst byl zamieniony na krzywe) i nast. importowac do Corela. Te sposoby sa bezpieczne i w druku beda ok.
 
 
alikwotka
Praktyk
alikwotka


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Włocławek
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 22:57   

dziękuję za radę!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13