Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: roland
26 Maj 2011, 08:32
Wydruk seryjny Tekst + grafika.
Autor Wiadomość
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Listopad 2009, 15:15   Wydruk seryjny Tekst + grafika.

Z racji, że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie!

Tak pierwszy post i już problem :) … chodzi o to, że potrzebuje wydrukować coś a’la identyfikator na określonej szacie graficznej kilkaset sztuk, jedna od drugiej różnić się będą tekstem(imię, nazwisko, jakiś numer) ale i zdjęciem.
Z tego co mi wiadomo zwykły nadruk seryjny nie pozwala na dołączenie zmiennej grafiki. Chyba, że się mylę.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak można by to zautomatyzować? Może jakimś skryptem albo Visulam Basiciem, nigdy z tego nie korzystałem wiec strzelam.
Z tego co pamiętam był tu już poruszany podobny problem z nadrukiem seryjnym kodów kreskowych, ale nie wiem na czym stanęło.

Z góry dziękuje za zainteresowanie
PozdrawiamM
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 27 Listopad 2009, 16:49   

Potrzeba wiecej informacji
Czy te numery maja byc przyporzadkowane do konkretnych osob tzn Jan Kowalski 7, a Joanna Kowalska 9, czy to nie ma znaczenia, tylko wazne zeby kazdy mial inny numer.
Jakie sa nazwy zdjec?
Jaki rozmiar tego identyfikatora? Jaki uklad, co w ktorym miejscu, mozesz zalaczyc plik przykladowy z rozmiarami np: cdr ver. max 12?
Czy szata graficzna pod zdjeciem i napisami ma byc taka sama?
Czy poza numerem, zdjeciem i nazwiskiem beda jeszcze jakies zmienne dane?
Jaki font bedzie uzyty do personalizacji i jaki kolor, jaka wielkosc i ile znakow ma najdluzsze imie i nazwisko
I ktora wersja Corela?
pozdr.
ps
O personalizacji bylo kilka watkow, a ten z kodami zakonczyl sie tym ze mialy byc uzyte kody ktore byly czcionka.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Listopad 2009, 13:28   

Zacznę może od najprostszego Corel 12
Co do reszty pytań mam wpływ na to w jaki sposób będę otrzymywał dane i zdjęcia. Aktualnie odbywa się to tak, że w nazwie zdjęcie znajduje się imię nazwisko oraz numer. Może być to w postaci bazy danych, ale wówczas jest więcej roboty z obróbką zdjęcia.
Projektów jest nawet kilka dla jednej firmy a firm mniej więcej 20.
Wymiary taki jak kart bankomatowych czyli bodajże 85x55 mm.
W załączonym przykładzie jest sporo zmiennych danych ale zazwyczaj jest to imie i nazwisko oraz numer dla każdego inny i z góry określony. Czasem na podstawie numeru generowany jest też kod kreskowy.

Proponuje jednak dla ułatwienia najpierw skupić się na typowym przykładzie Imie Nazwisko NUMER. + zdjęci reszta nie zmienna. Zdjecie ma określone wymiary i położenie, tekst Aral.
Przykładowy plik *.cdr wrzucę w poniedziałek.

20091128418.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1048 raz(y) 67.49 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 28 Listopad 2009, 16:02   

Napisze moze co mozna zrobic w Corelu wg. mojej wiedzy w takim przypadku, nie uzywajac print merge.
Mozna wrzucic do programu razem serie wielu zdjec kazde na osobna strone (o dowolnych wymiarach strony) - dzieki macro, razem ze zdjeciami opis zdjecia z jego nazwy czyli np: jesli zdjecie ma nazwe Jan Kowalski 345 to taki napis trafi obok zdjecia na dana strone. Mozna zdefiniowac czcionke, jej wielkosc, kolor dla wszystkich napisow hurtem przy imporcie. Zdjecie i ten tekst mozna za pomoca prostego skryptu umiescic w dowolnym miejscu na stronie/stronach tak aby tekst np: zaczynal sie w jednym i tym samym miejscu na wszystkich stronach to samo dot. zdjecia/zdjec. Mozna pod te wszystkie strony wrzucic jednakowe tlo. Mozna to potem rozmiescic na arkuszu dodac linie ciecia itp. Mozna tez ponumerowac te strony.
Problemem jednak bedzie oddzielenie numeru od nazwiska - jesli projekt tego wymaga tzn tak aby numer nie byl w jednej lini z nazwiskiem, tylko np: w innym miejscu strony. Tzn byc moze mozna, ale nie wiem jak. Bo rozdzielanie raczne to raczej odpada, przy duzej ilosci stron. Z print merge mozna ale problemem beda zdjecia.

Ponizej wrzucam link do tego problemu z kodami tam w tym watku podane sa tez linki do innych alternatywnych programow ktore byc moze tez moglyby to zrobic.
http://www.coderscity.net...highlight=corel

I napewno mozna to zrobic w programie InDesign - widzialem juz opis na jednej grupie do takiego problemu. Mysle ze to dziala bo grupa profesjonalna, ale osobiscie nie moge potwierdzic bo nie jestem w posiadaniu ID.

Mozna jeszcze zapytac czy nie ma jakiegos gotowego rozwiazania dla Corela 12 na stronie www.krasbit.com.

pozdr.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 29 Listopad 2009, 14:28   

Sprawdzilem jeszcze jedna rzecz i tak na 80% (trzeba przetestowac) daloby sie rozdzielic ten numer od nazwiska i przeniesc go w dowolne miejsce identyfikatora tyle ze musialaby nazwa pliku (zdjecia) zaczynac sie od numeru
czyli np: "1234 Jan Kowalski"

EDIT: sprawdzilem mozna to zrobic!
1 macro do uzycia i 3 proste skrypty odpowiedzialne za przemieszczenie zdjecia, tekstu, oddzielenie numeru od nazwiska i jego przeniesienie. Dzieki temu mozna hurtem to przygotowac.

Przyslij plik cdr z rozmiarami i rozmieszczeniem elementow, oraz te informacje o ktorych pisalem wyzej czyli np: najdluzsze nazwisko.
Moge wrzucic tu rozwiazanie w ptk. plus adres do sciagniecia makra i te 3 przygotowane skrypty juz z rozmiarami dostosowanymi do wzoru.
pozdr.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 30 Listopad 2009, 20:20   

1. Sciagamy makro thumbnailer i instalujemy
makro dostepne jest na tej stronie.
http://www.oberonplace.co...ailer/index.htm
2. Przygotowujemy zdjecia w formacie takim jak na wzorze - rozmiary 23 mm na 27 mm
(mozna uzyc przetwarzania wsadowego w photo-paint) i wszystkie wrzucamy do nowego folderu.
Nazwy zdjec wg schematu 4 cyfrowy numer, imie, nazwisko czyli: 3489 Jan Kowalski w formacie np: cpt.
3. Uruchamiamy makro
- wskazujemy folder na dysku (wszystkie zdjecia zostana zaladowane z tego folderu)
- w Page Setup ustawiamy rozmiar 85 mm na 55 mm
- w thumbnail size width 23 mm
- w thumb. spacing - horizontal zmieniamy na 30
- odklikujemy add frame
- sprawdzamy czy jest zaznaczoe add folder names jesli tak to zostawiamy.
- spr. czy current layout ma wpis 1x1
- w font wybieramy Arial Bold 15 pt.

i klikamy ok

Dzieki temu automatycznie zostanie stworzony wielostronicowy dokument
gdzie na kazdej stronie znajdzie sie kolejne zdjecie razem z opisem z nazwy.

Teraz trzeba umiescic zdjecie, tekst i numer w odpowiednich miejscach na wszystkich stronach jednoczesnie.
Do tego uzyc mozna makra.

Sub polozeniezdjecia()

Dim sh As Shape
Dim how As Integer
Dim page As Integer
page = ActiveDocument.Pages.Count
For how = 1 To page
For Each sh In ActiveDocument.Pages(how).FindShapes(, cdrBitmapShape, True)
sh.CreateSelection
ActiveSelection.SetPosition 2.25, 1.96
Next sh
Next how
End Sub

Kolejny krok to umieszczenie tekstu w odpowiednim miejscu.
Tu uzyjemy makra.

Sub polozenietekstu()

Dim s As Shape
Dim how As Integer
Dim page As Integer
page = ActiveDocument.Pages.Count
For how = 1 To page
For Each s In ActiveDocument.Pages(how).FindShapes(, cdrTextShape, True)
s.CreateSelection
ActiveSelection.SetPosition -0.34, 0.6
Next s
Next how
End Sub

Krok ostatni zwiazany z rozmieszczaniem to zmiana polozenia, oddzielenie numeru od nazwiska, przeskalowanie go i zmiana koloru.

Za to odpowiada makro:

Sub polozenienumeru()

Dim sh As Shape
Dim how As Integer
Dim page As Integer
page = ActiveDocument.Pages.Count
For how = 1 To page
For Each sh In ActiveDocument.Pages(how).FindShapes(, cdrTextShape, True)
sh.CreateSelection
sh.BreakApart
ActiveSelection.Stretch 0.6
ActiveSelection.Fill.UniformColor.CMYKAssign 100, 75, 0, 0
ActiveSelection.SetPosition 0.190106, 0.9
Next sh
Next how
End Sub

Na koncach nazwisk mamy rozszerzenie .cpt kasujemy je ze wszystkich stron automatycznie przez funkcje
Edycja -> znajdz zamien -> zamien tekst, tu w okienku u gory wpisujemy .cpt a okienko na dole zostawiamy puste
Naciskamy zamien wszystko.

Jesli chcemy umiescic jakies stale elementy typu tlo (moze byc zdjecie), logo, itp tworzymy nowa warstwe i ustawiamy ja jako obiekt glowny.
Dostaniemy dla wszystkich stron jednakowe tlo, logo itd

Jesli uzyjemy innych wielkosci np: czcionki, czy ilosci znakow w numerze itp. to te skrypty trzeba samemu zmodyfikowac zmieniajac wartosci dot. pozycjonowania.
Rozklad na arkuszu mozna zalatwic przez modul do impozycji wbudowany w program.

W opisie wygladac to moze na troche zlozone ale w praktyce robi sie to b. szybko.
Sprawdzane to bylo na 500 mapach bitowych wrzuconych hurtem do draw i dzialalo bezproblemowo i szybko. Calosc okolo 3-4 minuty
Mam nadzieje ze wszystkie punkty opisalem :-)

To tyle, byc moze sa jeszcze inne rozwiazania, ja podaje takie. I napewno tak jak wyzej wspomnialem mozna tez to zrobic na innym dedykowanym to takich celow oprogramowaniu.

W zalaczniku przyklad jak to moze wygladac - w schemacie

identy.gif
Pobierz Plik ściągnięto 1023 raz(y) 4.93 KB

 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 09:30   

Łoł!
Jestem Ci niezmiernie wdzięczy za pomoc. Wszystko ładnie opisane, nie powinienem mieć problemów... zaraz sprawdzę :-D

W prawdzie nie załatwia to wszystkich moich problemów ale i tak jest to potężny krok na przód.
Dzięki
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 09:55   

Siedze jeszcze nad tym i wydaje mi sie ze mozna by to tez przerobic tak aby do identyfikatora trafialo wiecej zmiennych, np: adres, telefon, czy stanowisko w firmie itp.
Nazwa pliku musialaby byc taka 3456 Jan#Kowalski manager ul.#Kwiatowa#21/2 tel.#2234567. Czyli spacje miedzy zbitkami tekstu, a krzyzyki miedzu ul., tel. itd. Mysle jeszcze nad tymi kodami ale to musiala by byc czcionka ktora bylaby kodem...ale to tez by wymagalo przetestowania. I w corelu musiala by dzialac funkcja wyszukiwania odpowiedniego kroju o okreslonym rozmiarze a u mnie z jakis dziwnych powodow nie dziala, wiec nie wiem czy to blad programu czy cos innego. W kazdym razie juz tj na dzis mozna po malych zmianach w tych skryptach dowolnie wybierac elementy do rozmieszenia i kolejnosc zapisu w nazwie nie ma znaczenia.
pozdr.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 12:44   

Na razie postaram się ogarnąć z dotychczasową wiedzą.

…bo już tu mam pewne trudności - jak stworzyć skrypt? Jakieś kombinacje w corelu, czy po prostu skopiować twoją procedurę do pliku tekstowego i zapisać z rozszerzeniem *.csc :?:
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 13:09   

Roznie to mozna zrobic widzialem nawet w sieci darmowy program ktory to zapisuje od razu do gms tylko ze byl do corel x3, i x4, ale mozna np: tak aby miec to razem z tym poprzednim macrem thumbnailer w corelu Narzedzia -> Visual basic -> uruchom w macros in, wybrac to zapisane i zainstalowane w folderze gms w corelu wczesniej - thumbnailer nacisnac edit, i ponizej tych tekstow po ostatnim end sub wkleic te 3 macra powinny byc oddzielone linia automatycznie przez program i wyjsc z tego okienka skrot alt q.
Dzieki temu te wszystkie 4 macra beda dostepne w jednym miejscu. Potem tylko wazne jest aby to uruchamiac w odpowiedniej kolejnosci takiej jak opisalem.
Czyli pierwsze main start a dalej tak jak wyzej...
pozdr
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 09:48   

ok, udalo sie to tak przygotowac modyfikujac te procedure i zmieniajac troche skrypty aby byl dostep do kazdego elementu na wszystkich stronach, ktory mozna przemieszczac, powiekszac, zmieniac mu kolor czy kroj czcionki, a dzieki temu mozna zduplikowac ten numer i na jego bazie zrobic kod paskowy ktory jest czcionka. Testowalem to na tym kodzie
2 gi od gory
http://www.webpc.pl/czcionki/index10-0-59.html
i wszystko dziala.
Jesli bylaby potrzeba uzycia np. Ean 13 to mozna kupic taka czcionke, i mam nadzieje ze tak samo by to dzialalo. Bo zasada powinna byc ta sama.
pozdr.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 12:05   

1. Trzeba sciagnac czcionke ktora jest kodem i zainstalowac link podalem wczesniej.

Przygotowane to jest dla takiej kombinacji
numer, imie, nazwisko, stanowisko, kod, zdjecie
Jesli bedzie wiecej elementow lub mniej to nie bedzie dzialac, ale to mozna latwo zmienic kasujac konkretna linijke w kodzie.

Nazwa pliku/zdjecia powinna byc wobec tego taka:
2345 Jan&Kowalski manager
miedzy zbitkami trzeba dac znak &


Procedura na poczatku jest podobna

Macro uruchamiasz przy zamknietych wszystkich dokumentach w corelu - wzne!.

Jedna ze zmian to uzylem czcionki Arial 14 pt normal w tym macro thumbnailer

Gdy do dokumentu trafia juz te zdjecia z opisami.

Trzeba je rozdzielic do tego sluzy to macro

Sub rozdielenieelementow()

Dim sh As Shape
Dim how As Integer
Dim page As Integer
page = ActiveDocument.Pages.Count
For how = 1 To page
For Each sh In ActiveDocument.Pages(how).FindShapes(, cdrTextShape, True)
sh.CreateSelection
sh.BreakApart
Next sh
Next how
End Sub

Nastepny krok to usuniecie tego rozszerzenia .cpt i zamiana & na spacje czyli robisz tak jak poprzednio

Edycja -> znajdz zamien -> zamien tekst, tu w okienku u gory wpisujemy .cpt a okienko na dole zostawiamy puste
naciskamy zamien wszystko. Dla & na dole wpisujemy spacje. Automatycznie na wszystkich stronach zostana dokonane te zmiany.

Teraz trzeba zdefiniowac styl dla tekstu do ktorego bedzie sie odwolywac nast. macro.
Czyli w dokerze styli tworzysz styl dla tekstu ozdobnego o nazwie abc (musi byc taka bo do takiej odwoluje sie macro)
W corelu wpisujesz np: 1234 - wielkosc 24 pt przypisujesz do tego napisu czcionke te ktora pobrales (kod paskowy) Tak jakbys zmienial czionke np: z Ariala na Verdane.

I kopiujesz z dokera styli wlasciwosci tak aby napis ta czcionka trafil do styli, czyli aby styl abc mial przypisany kroj tego kodu paskowego.

Teraz uruchamisz to macro odpowiedzialne za rozmieszczenie, zmiane wielkosci, kolorow, i przypisanie stylu.

Sub rozmieszenienadstyludlakodu()

Dim d As Document
Dim p As page
Dim s As Shape

For Each d In Documents
For Each p In d.Pages 'Loop each page
p.ActiveLayer.Shapes(1).SetPosition 0.190106, 0.3
p.ActiveLayer.Shapes(2).SetPosition 0.190106, 0.6
p.ActiveLayer.Shapes(4).SetPosition 2.25, 1.96
p.ActiveLayer.Shapes(3).SetPosition 0.190106, 0.9
p.ActiveLayer.Shapes(3).Fill.UniformColor.CMYKAssign 100, 50, 0, 0
p.ActiveLayer.Shapes(3).Stretch 0.6
p.ActiveLayer.Shapes(1).Fill.UniformColor.CMYKAssign 0, 100, 100, 0
p.ActiveLayer.Shapes(3).Duplicate.Move -0.26, 0.6
p.ActiveLayer.Shapes(3).ApplyStyle "abc"

Next p
Next d
End Sub

Komentarz do tego:

Wszystkie elementy ktore sa w corelu sa ponumerowane i po imporcie za pomoca tego pierwszego makra maja taka kolejnosc
nr pierwszy to ost. zbitka tekstu (pierwsza od prawej) a ost. numer to zdjecie.

Stretch to skalowanie
Fill.UniformColor.CMYKAssign 0, 100, 100, 0 to przypisanie koloru cmyk - 0 to cyan, 100 to magenta, drugie 100 yellow i ost. 0 to czern.
Reszta chyba jest jasna.

Dzieki temu mozna tez przypisywac inne style do konkretnych elementow na stronie, np: inny kroj, wielkosc, kolor itp.
Bo styli moze byc kilka.

Powinienes dostac cos podobnego jak w zalaczniku, tlo umieszczasz na warstwie glownej. Teraz to jest bardziej elastyczne, i latwiej nad tym zapanowac.
pozdr.

identy2.gif
Pobierz Plik ściągnięto 911 raz(y) 4.96 KB

 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 12:14   

o kurczątko :)
Twoja pomoc jest nieoceniona. Tak mnie nakręcasz i widzę, że będę musiał kupić sobie jakąś książkę o VB i nauczyć się programować.
Bo wygląda na to że wszystko się da, załatwione jest już imię, nazwisko, numer, zdjęcie, kod...
teraz tylko dorobić jeden panel do obsługi tych wszystkich skryptów, najlepiej z jakimś komboxem żeby można było od razu wybrać z listy rodzaj projektu. I niech się reszta sama dzieje :lol:

Jeszcze ma pytanie: w tym Corelowym Edytorze VB da się od podstaw napisać własny skrypt czy trzeba edytować już istniejące?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 14:53   

Pod klawiszem Edit jest klawisz Create...wlasnie w tym celu aby samemu cos zdzialac.
Najpierw wpisujesz nazwe a potem Create....
pozdr.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 17:42   

nie do końca o to mi chodziło, ale dzieki. Troche na okretkę ale sobie poradziłem.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 3 Grudzień 2009, 19:41   

Nie wiem co masz na mysli, ale makro jest tak przejrzyste ze wprowadzenie drobnej modyfikacji do wlasnych potrzeb nie powinno byc problemem.
Przygotowane zostalo tak aby obok numeru, zdjecia, nazwiska i kodu bylo jeszcze stanowisko, jesli ma go nie byc to wystarczy usunac linie odpowiedzialna za to i zmienic numery, tak aby bylo ich tyle ile elementow na stronie i aby konkretne numery odpowiadaly danym obiektom. Za kod odpowiada duplicate 3 elementu i odwolanie do stylu.
Dodam jeszcze na koniec, bo to tez moze komus byc czasem potrzebne ze jesli np: teksty maja byc wyrownane do prawej to mozna taki styl zdefiniowac i potem wprowadzic odwolanie do niego w skrypcie.
I dzieki tym stylom mozna kazdy tekst zrobic innym krojem, wielkoscia i w innym kolorze.
Czyli daje to mozliwosci takie jak przy print merge.
pozdr.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Grudzień 2009, 19:06   

Dzięki wielkie za pomoc. Posiedziałem nad tym troszkę i wykminiłem co gdzie i jak.
Ponadto dziś zrobiłem test generalny - efekt wszystko pięknie śmiga:) Raz jeszcze dzięki.
A nie chciałem mieszać w czyimś źródłach, bo mam zamiar(jak na razie tylko zamiar) jeszcze trochę tam pogrzebać i rozbudować o nową funkcjonalność.
Pozdrawiam
 
 
AT 
Początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: ok.Radomska
Wysłany: 24 Wrzesień 2010, 09:40   

Może już po terminie :-) ta odpowiedź ale może się komuś przyda...

Też chciałem zrobić masowy wydruk identyfikatorów (tekst + grafika) - mam co jakiś czas takie zlecenia różnego rodzaju wydruków.
Mój pomysł jest taki:
1. Robię sobie szablon do wydruku
2. Pola w które mam wstawić jakąś treść (grafika lub tekst) mają na początku treść "PoleT:nazwa_pola" lub "PoleR:nazwa_pola_graficznego".
3. Przygotowuję plik tekstowy gdzie w pierwszym wierszu mam nazwy pól, w kolejnych są wartości pól lub ścieżka do grafiki.
4. Skrypt kopiuje zwartość całej pierwszej strony i wkleja na następną , pobiera dane pierwszego rekordu i metodą replace podmienia tekst w polach tekstowych, przy grafice odczytuję rozmiar i położenie pola i wstawiam grafikę w miejsce tego pola. Przechodzę do następnego wiersza-rekordu itd.

Zalety:
Możemy sobie zrobić dowolny szablon (kod jest stały), odczytuje dane z pliku tekstowego - pełna uniwersalność.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 09:40   

Czy ktoś (np. Wawel) spotkał się z wersją Thumbnailer-a dla Corela X5?
Sprawa pilna.
Pozdrawiam
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 09:55   

Ok. Już mam :)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 10:14   

zobacz ST Thumbnails Explorer 1.5 Beta 3
http://www.softfields.com/
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 11:00   

Dzięki.
Mam jeszcze pytanie. Jak dodać do poniższego makra zmianę wielkości liter z WIELKICH na Takich Jak W Nazwie Własnej?

Sub rozdielenieelementow()

Dim sh As Shape
Dim how As Integer
Dim page As Integer
page = ActiveDocument.Pages.Count
For how = 1 To page
For Each sh In ActiveDocument.Pages(how).FindShapes(, cdrTextShape, True)
sh.CreateSelection
sh.BreakApart
Next sh
Next how
End Sub
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 11:26   

This command is not supported in VBA ;-)

Dawno to juz pisalem i nawet nie bardzo pamietam jak to dzialalo.
Ale wydaje mi sie ze jesli uzyjesz wspomnianej wczesniej nazwy pliku 2345 Jan&Kowalski manager to pierwsze litery beda duze.

Wydaje mi sie tez za mozna zaznaczyc wszystko i nast. wybrac tekst -> zmien wielkosc liter...

Natomiast wydaje mi sie rowniez ze widzialem gotowe makro do takich zadan jak na macromonster
link:
http://macromonster.com/i...rcode&Submit=Go
Nie sprawdzalem tego bo macro jest do coreli X3-X5 wiec na 12 nie bedzie chodzic.
pozdr.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 12:43   

Nie mogę poradzić sobie ze zmienna SetPosition
Mógłby ktoś mi pomóc z dobraniem tych parametrów.
Chodzi mi o pozycje zdjęcia i teksu.

W załączniku przesyłam projekt

do szablonu.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 749 raz(y) 117.06 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 13:51   

Przestaw sobie jednostki na cale to bedziesz mial tak jak w tym skrypcie.

Pod uwage jest brany lewy gorny rog.
Czyli w przypadku zdjecia to bedzie 0.075 i 2.625

wiec

Sub polozeniezdjecia()

Dim sh As Shape
Dim how As Integer
Dim page As Integer
page = ActiveDocument.Pages.Count
For how = 1 To page
For Each sh In ActiveDocument.Pages(how).FindShapes(, cdrBitmapShape, True)
sh.CreateSelection
ActiveSelection.SetPosition 0.075, 2.625
Next sh
Next how
End Sub


EDIT:
imie 0.15, 1.307
nazwisko 0.15, 102
numer 0.15, 0.755
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 17