Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mogę plotować bezpośrednio z corela?
Autor Wiadomość
tomekrink
Początkujący


Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: szczecin
Wysłany: 11 Grudzień 2009, 19:01   Czy mogę plotować bezpośrednio z corela?

Witam, jestem od niedawna posiadaczem taniego plotera LYNX EX 1350. Zdecydowałem się na niego ze względu na niska cenę w stosunku do szerokości roboczej, wydawało mi się, że to dobry zakup. Jednak nie wszystko jest tak proste jak myślałem.
Mam z nim dość duży problem. Mianowicie:
- Producent zapewnia, że działa on pod Vistą 32 bitową, próbowałem zainstalować dołączone do plotera oprogramowanie – ArtCut 2009, ale niestety program nie działa po instalacji.
- Zainstalowałem na moim drugim kompie pod Windowsem 7 i tu problem również występuje.
- Zainstalowałem na pożyczonym laptopie z XP i udało mi się skonfigurować LYNXA oraz wyciąć prosty napis z ArtCuta.
W związku z tym mam pytanie, czy muszę kupować kolejnego windowsa aby zacząć wycinać z plotera?
- Mam również dopiero co zakupionego Corela X4, czy da się plotować bezpośrednio z Corela? Bo szczerze mówiąc interfejs ArtCuta jest taki sobie..
- Czy są może dostępne gdzieś sterowniki do plotera abym mógł działać bez ArtCuta?

Proszę o pomoc - Tomasz
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Grudzień 2009, 15:40   Re: Czy mogę plotować bezpośrednio z corela?

tomekrink napisał/a:
- Zainstalowałem na moim drugim kompie pod Windowsem 7 i tu problem również występuje.
- Zainstalowałem na pożyczonym laptopie z XP i udało mi się skonfigurować LYNXA oraz wyciąć prosty napis z ArtCuta.


A Windows 7 w trybie zgodnosci z xp jak sobie radzi z tym?
pozdr.
 
 
tomekrink
Początkujący


Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: szczecin
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 00:46   

No sprawdziłem własnie i niestety też nie działa.

Prosi jedynie o dysk 2 - jest to dysk autoryzacyjny, instaluje go, a potem znowu nic...

A może da się zainstalować program w jakimś trybie Win XP a nie tylko uruchomić go z ustawieniami XP?
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 08:16   

tomekrink napisał/a:
Witam, jestem od niedawna posiadaczem taniego plotera LYNX EX 1350.


Kurna fakt nie działa to Tobie jak należy , ale znam firmę która sprzedała ten ploter na którą nie mogę złego słowa powiedzieć myślę że jak się porozumiesz z Panem Rakowskim to rozwiążecie problem :-)

Pzdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14