Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
brak fontów w corel x3
Autor Wiadomość
danon1973 
Początkujący


Wiek: 51
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 14
Skąd: Wrocław-Legnica
Wysłany: 13 Listopad 2009, 21:40   brak fontów w corel x3

Witam
mam taki poważny problem.
Ostatnio za namową znajomych zmieniłem system na windows 7 64bitowy. Głównie dlatego, że chciałbym 8gb ram zainstalować, bo czasem bardzo duże pliki graficzne obrabiam i przydałoby się więcej ramu. I teraz zaczynam żałować, że tylko kasę w śmietnik wyrzuciłem :/.
Chodzi o to, że corel x3 nie widzi u mnie fontów, nie wszystkich ale tych ważnych dla mnie, których dosyć często używam w projektach...
jak MyriadPro, Arno Pro, Meta Pro, Helvetica...
Ale też wielu innych... nawet Garamonda :( - Nawet tych, które były razem z systemem zainstalowane :(.
Nie wiem, co robić. Czy da sie to jakoś ustawić, czy pozostaje wracać mi do starego XP?
Dodam, że w Photoshopie wszystkie fonty są widziane. Mógłbym przejść na ilustratora, ale to kolejny wydatek, poza tym w pracy w agencji używamy tylko corela i mam w nim o wiele większą biegłość niż w ilustratorze, chociaż ilustratora też znam.
Proszę o jakąś pomoc lub radę.
Pozdrawiam
 
 
Diesman
Początkujący


Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: 8 Grudzień 2009, 09:38   

mam ten sam problem...będę niezmiernie wdzięczny za jakąś podpowiedź.
 
 
maslo 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Grudzień 2009, 12:51   

co do corela x3 to się nie wypowiadam, ale może warto spróbować zainstalować XP 64-bitowy też obsłuży Ci 8GB
 
 
rel 
Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: POLAND
Wysłany: 28 Grudzień 2009, 13:19   Re: brak fontów w corel x3

danon1973 napisał/a:
Witam
mam taki poważny problem.
Ostatnio za namową znajomych zmieniłem system na windows 7 64bitowy. Głównie dlatego, że chciałbym 8gb ram zainstalować, bo czasem bardzo duże pliki graficzne obrabiam i przydałoby się więcej ramu. I teraz zaczynam żałować, że tylko kasę w śmietnik wyrzuciłem :/.
Chodzi o to, że corel x3 nie widzi u mnie fontów, nie wszystkich ale tych ważnych dla mnie, których dosyć często używam w projektach...
jak MyriadPro, Arno Pro, Meta Pro, Helvetica...
Ale też wielu innych... nawet Garamonda :( - Nawet tych, które były razem z systemem zainstalowane :(.
Nie wiem, co robić. Czy da sie to jakoś ustawić, czy pozostaje wracać mi do starego XP?
Dodam, że w Photoshopie wszystkie fonty są widziane. Mógłbym przejść na ilustratora, ale to kolejny wydatek, poza tym w pracy w agencji używamy tylko corela i mam w nim o wiele większą biegłość niż w ilustratorze, chociaż ilustratora też znam.
Proszę o jakąś pomoc lub radę.
Pozdrawiam


Podejrzewam, że jest tak jak kolega wyżej mówi. W xp 64 na pewno zadziała. A to dlatego, że 7 jest nowa i coś pozmieniali w odczytywaniu systemowych czcionek przez różne softy.

Ps. downgreade na bank możesz zrobić. Tak jak z Visty na xpeka profa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: