Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
HTML
Autor Wiadomość
początkująca
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1
  Wysłany: 25 Styczeń 2007, 00:42   HTML

czy w Photo-Paincie da się zapisać pliki jako HTML? Zaczęłam robić stronę internetową i słyszałam, że photo-paint jest do tego bardzo dobry.Może zanacie lepsze do tego programy?:mrgreen:
 
 
maciek.st
Początkujący


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 11
Wysłany: 25 Styczeń 2007, 17:22   

Dżizys Krajs!

Z jakiego Ty świata jesteś? :lol: :shock:

Corel jest do grafiki, ktora mozna wykorzystac do www, a nie jakis edytor.
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Styczeń 2007, 20:12   

pewnie że można, wystarczy wyrysować grafikę, następnie pociąć i zapisać dla strony web, z zaznaczeniem opcji zapisz plik html z grafiką...

nie mam jak sprawdzić, bo tylko corel draw 9 mi działa narazie :(
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 26 Styczeń 2007, 23:11   

Pod PhotoPaintem całości robić nie warto, nawet się nie powinno - co najwyżej projekt lub doszlifowanie elementów. Do samego składu strony masz setki jeżeli nie tysiące gotowych aplikacji, nierzadko darmowych - od lat jedną z najlepszych jest Dreamweaver, ale nie jest to narzędzie zbyt przyjazne początkującym.
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Styczeń 2007, 23:38   

Cysorz napisał/a:
Pod PhotoPaintem całości robić nie warto, nawet się nie powinno - co najwyżej projekt lub doszlifowanie elementów. Do samego składu strony masz setki jeżeli nie tysiące gotowych aplikacji, nierzadko darmowych - od lat jedną z najlepszych jest Dreamweaver, ale nie jest to narzędzie zbyt przyjazne początkującym.

powiem szczeże, że kiedyś testowałem zapisywanie generowania kodu i dukne szczeże że nawet były zachowane standardy HTML (był to czysty HTML)

to dlaczego nie jeśli ktoś nie za bardzo zna HTMl’a??

PS/ ja i tak wolę notatnik, Ew… HateML
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 27 Styczeń 2007, 00:49   

Asdef napisał/a:
PS/ ja i tak wolę notatnik, Ew… HateML
No i masz racje jak najbardziej. Ja też się uczyłem pisania stron w notatniku i takowe nawet działały ;).
Teraz jestem baaaaardzo daleko w tyle za ludźmi robiącymi nowoczesne strony/witryny na codzień, ale nabyta wiedza nie przepadła (chociaż rzadko się przydaje przy programach proponujących WYSIWYG). A żeby było śmieszniej, to od lat pilotuję parę stron, których właściciele nie chcą supernowoczesnych rozwiązań, bazy PHP itp. Wtryniam tam oczywiście jakieś css'y czy flaszówki ale całość chodzi pod zwykłym html'em - i chodzi to zawsze i pod każdą przeglądarką... Rekordzistką jest pewna strona salonu RTV, która zajmuje na serwerze bagatelka ~750 MB (z załącznikami rzecz jasna!). I gość nie chce żadnej zmiany, bo jak coś trzeba szybko zmienić, to sam sobie poprawki może zrobić...
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Styczeń 2007, 15:46   

Cysorz napisał/a:
Asdef napisał/a:
PS/ ja i tak wolę notatnik, Ew… HateML
No i masz racje jak najbardziej. Ja też się uczyłem pisania stron w notatniku i takowe nawet działały ;).
Teraz jestem baaaaardzo daleko w tyle za ludźmi robiącymi nowoczesne strony/witryny na codzień, ale nabyta wiedza nie przepadła (chociaż rzadko się przydaje przy programach proponujących WYSIWYG). A żeby było śmieszniej, to od lat pilotuję parę stron, których właściciele nie chcą supernowoczesnych rozwiązań, bazy PHP itp. Wtryniam tam oczywiście jakieś css'y czy flaszówki ale całość chodzi pod zwykłym html'em - i chodzi to zawsze i pod każdą przeglądarką... Rekordzistką jest pewna strona salonu RTV, która zajmuje na serwerze bagatelka ~750 MB (z załącznikami rzecz jasna!). I gość nie chce żadnej zmiany, bo jak coś trzeba szybko zmienić, to sam sobie poprawki może zrobić...

Właśnie dlatego, IMHO gdy jest osoba która wymiata w jakiejś dziedzinie i chcę sobie zrobić sajt na ten temat, a nie chcę korzystać z gotowych CMS, czy innych dobrodziejstw technologii internetowych – tym bardziej płacić za wykonanie… to nie potępiam robienia strony w corelu czy innym typowo graficznym sofcie – ale nie polecam!


Jak jest się adminem, czy webmasterem nawet najprostszej strony o zapałkach, podstawy HTML należy znać

OFFtop…

Cysorz – trzeba napisać swojego CMS’a w tedy nie tylko każdy będzie mógł zmienić jej zawartość, z Panelu Admina, ale nawet zmienić wygląd czy dodać nowe skórki…
Ale do tego trzeba posiadać wiedzę css+php+minimum SQL
Hasło posiadasz Ty, natomiast klient płaci ci za stronę tyle samo, ale ty masz mniej roboty, albo więcej płaci i sam sobie zmienia i zna hasło :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13