Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Narzedzie - rysunek odręczny
Autor Wiadomość
martix
Początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 17:43   Narzedzie - rysunek odręczny

Narysowałem mapkę za pomocą tego narzędzia. Chciałbym teraz pogrubić wszystkie linie powiedzmy o 10% lub 0,1 jednostki grubości obrysu. Czy jest możliwe automatyczne pogrubienie wszystkich linii tak by nie trzeba było tego robić z każdą kreską osobno.
Linie są różnej grubości.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 17:47   

nie
 
 
martix
Początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 19:08   

W żadnej z wersji CorelDRAWa?

A przynajmniej w obrębie grupy obiektów?

PS. A czy da się coś zrobić by te linie trochę postarzyć by mapka wyglądała na starą?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 20:17   

Chyba troche sie wpakowales w maliny z ta mapa, to tak wyglada jakbys to robil pierwszy raz, gdybys zachowal wlasciwa metodyke pracy to nie mialbys klopotu ze zmiana tych wszystkich lini.
Ale pewnie mozna to uratowac, wszystko zalezy od zawartosci pliku.
Ile jest tych grubosci w calym pliku?, i ile lini czy automatyzacja tego ma sens bo moze wystarczy kilka klikniec i to wszystko.

Co do efektow specjalnych dot. lini to Corel nie oferuje jakis specjalnych funkcji na wektorach, juz wiecej znajdziesz w nowym Inkscape, w Corelu natomiast mozna cos zdzialac za pomoca filtrow ale na mapach bitowych czyli po zrastrowaniu pewnych elementow.
pozdr.
 
 
D.K. 
Doradca


Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 110
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 21:11   

Na razie jedyne co przychodzi mi na myśl to zamienić kontury w obiekty (o ile są to kontury) i dodać im ponownie odpowiedniej grubości kontur. Trochę to brzmi jak masło maślane, jeśli nie masz pewności. wrzuć mapkę coś wykręcimy.
 
 
martix
Początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 21:56   

Tych linii do pogrubienia jest ok 100, po prostu po wydruku zobaczyłem że rzeki czy linia brzegowa wyszły za cienkie. Myślałem że da się je prosto w całości pogrubić.

A jak zamienić kontur w obiekt?

W menu Edycja znalazłem takie polecenie Znajdź i zamień, czy tym można się posłużyć? Ale jakoś nic się nie zmienia.

A co do rozwiązania z mapą bitową to też mi to chodzi po głowie.
Przydało by się również jakieś tło, np stary papier taki jak używano przed wojną do map. tylko skąd to wziąć? może uda mi się znaleźć podobny papier i zeskanować?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 22:05   

Stare mapy znajdziesz w antykwariacie, tak jak stare ksiazki, na portalach ze zdjeciami tez sa.

Zamiana konturu na obiekt to na zaznaczonym obiekcie ctrl shift Q
Przez edycja znajdz zamien mozna dac aby wyszukal linie o grubosci np. 0.5 i zamienil na np: 0.8 itd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15