Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel 8 a ploter tnący
Autor Wiadomość
Dibas
Początkujący


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 2
Wysłany: 26 Styczeń 2007, 12:12   Corel 8 a ploter tnący

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc kultura nakazuje mi się przywitać! Więc WITAM!
Przejdę do sedna. Mam Corela 8 (miałem 11 ale nie dało się pracować - WinXP SP2) i posiadam od niedawna ploter tnący HP 7475A. Moje pytanie brzmi: jak wyciąć bezpośrednio z Corela na folii np. tekst. Czy potrzebuję specjalnej wtyczki do Corela? jeśli tak to gdzie ja znajdę? A może wystarczy kliknąć drukuj, a ploter to potnie jak należy? BARDZO PROSZĘ o poradę! siedzę już 3 dobę na necie i nic nie mogę znaleźć na ten temat. Oczy chcą mi wyskoczyć z orbit.... Ploter zainstalowany jest w drukarkach.

PS. Na własne oczy widziałem jak ploter wyciana z programu Flexisign Pro. Niestety u mnie ten program nie chce działać poprawnie,bo w Production Managerze nie widzi żadnych urządzeń ("Add Setup" jest puste i nic nie mogę zrobić").

Z górki bardzo dziękuję za pomoc.
PZDR dla wektorów!!!!
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 26 Styczeń 2007, 17:53   

Najprościej: wyeksportuj *.ai z Corela (uważaj na opcje eksportu, żeby nie wysłać "siekanki"), otwórz wiersz poleceń i wpisz:
Kod:
copy ***.ai lpt1:
o ile oczywiście masz go podpiętego pod ten port. Na Rolandzie się sprawdza.

Możesz też poszukać superprostego, ale rewelacyjnie sprawującego się "Cutboy Junior" lub czegoś ze stajni Wissena: http://www.wissenuk.com/index.html
 
 
Dibas
Początkujący


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 2
Wysłany: 26 Styczeń 2007, 22:12   

Niestety nie sprawdza się. Wyskakuje error na ploterze i stoimy. Może jest to wina sterownika do plotera. Ściągnąłem z winline ale jest to tylko wersja testowa i nic nie mogę zrobić. Nie mogę też namierzyć nic innego.... Mam XP HE SP2 - może gdzieś tu tkwi problem, ale brak steru swoją drogą.... czuje że będę musiał się przerzucić na Win98 :shock:
PZDR.
Zna ktoś sposób na ten ploter????
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 26 Styczeń 2007, 23:14   

Spróbuj plik *.ai zastapić *.plt i ewentualnie do lini komend dopisać " /b".
Na forum był zresztą już podobny :temat:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13