Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy nietypowej tabeli.
Autor Wiadomość
greenice
Początkujący


Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 11 Luty 2010, 16:29   Pomoc przy nietypowej tabeli.

Witam, muszę wykonań tabelę, którą zamieszczam w załączniku. Zrobiłbym ją w Wordzie lub Excelu gdyby nie nietypowy "daszek". Jak najlepiej się za to zabrać? Czy jest jakaś opcja zamieniająca taki schemat na grafikę wektorową? Ewentualnie jak rozjaśnić krawędzie tego rysunku, żeby móc go "obrysować" uzyskując nowy obiekt? Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość, kontakt z Corelem miałem dobre 5 lat temu i to i tak tylko podstawy były. Przeszukiwałem pomoc i czytałem stronkę z podstawowymi informacjami, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Qfd.gif
Pobierz Plik ściągnięto 554 raz(y) 15.21 KB

 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Luty 2010, 18:23   

Spokojne nie męcz się CORELEM tylko zrób to szybko i sprawnie w Excelu -
Zrób sobie najpierw szerokość i wysokość komórek jednakową, aby były one kwadratami.

Ten daszek teraz jak widzisz tworzy się banalnie ! - reszta to już bułka z masłem

 
 
changela 
Znawca


Pomogła: 14 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 160
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11 Luty 2010, 19:21   

Banalnie ? czyli jak? bo też chciałabym wiedzieć.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Luty 2010, 20:09   

Cała filozofia polega na tym że musisz ustawić jednakowy rozmiar WIERSZY i KOLUMN - aby były kwadratami, a następnie budować konstrukcję używając krawędzi inaczej OBRAMOWANIA i po krzyku.

TO jest forum, COREL nie EXCEL ale moim zdaniem wykonasz swój projekt najszybciej właśnie w Excelu bez specjalnej znajomości programu.

W Corelu też można to szybko zrobić, ale po co masz się męczyć skoro z Twojego postu wynika że znajomość programu Office jest ci bliższa niż środowisko Corela.

ble.xls
Pobierz Plik ściągnięto 378 raz(y) 28.5 KB

 
 
greenice
Początkujący


Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 16 Luty 2010, 22:40   

Dzięki Dzuma!
Ciekawe rozwiązanie, nie pomyślałem o tym w ten sposób. :)
Sam jednak zrobiłem to w Corelu tworząc taką tabelkę z kratkami 10x10 w postaci kwadratu, a nie prostokąta, obróciłem to o 45%, nałożyłem o tabelę ułożoną w poziomie.
A żeby kratki były widoczne tylko "u góry" wstawiłem biały prostot między warstwę tabeli poziomej i obróconej :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15