Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana jpg na cdr. Nadruk na koszulce
Autor Wiadomość
varnish
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 18:54   zmiana jpg na cdr. Nadruk na koszulce

Z kolegami chcemy sobie zrobic koszulki naszego klanu tancerzy i ja zaprojektowalem logo w photoshopie tylko zeby wykonac koszulke trzeba miec ją w formacie cdr wiec sciągnalem Corela Draw x4 tylko ze w ogóle nie obczajam go, nie wiem co mam z nim zrobic wiec prosze żeby mi ktos to przerobił to link: http://img695.imageshack....ektkoszulka.jpg bądź http://img688.imageshack....upshufflers.jpg

Edit: kolega napisał ze nie da rady wiec jak cos to prosze o ten http://img51.imageshack.us/img51/3948/obrazka.jpg

ten drugi mi sie bardziej podoba ;D ale 2 są potrzebne ;) heh


z góry dzięki

jak cos to pisac gg: 7382258 :)
Ostatnio zmieniony przez varnish 12 Kwiecień 2010, 16:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 19:10   

Zmien drukarnie i wydrukuj ten nadruk inna technika nie jest powiedziane ze to musi byc koniecznie w grafice wektorowej, bo mozna nadruk na koszulce zrobic rowniez ze zwyklego kolorowego zdjecia.
Jesli bedziesz to przerabial na wektor to stracisz wiekszosc efektow, chyba ze potraktujesz to automatem corel trace, ale tez efekt nie bedzie najlepszy.
Logo powinno byc proste i jesli tak jest to mozna to zrobic w wektorach, ale ten projekt ma tyle roznych efektow, swiatel, tekstur, kolorow itd ze nie nadaje sie do przeniesienia do prostego wektora.
pozdr.
 
 
varnish
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 19:27   

aha czyli ze to logo nie pojedzie, taa ? bo chcialem zeby to jakby bylo na czarnej koszulce to myslalem ze to by fajnie wyglądalo zeby tylko było "te wzorki" bez tla, a nie dało by zrobic tak zeby to nie wyglądalo na koszulce jakby było naklejona kartka tylko nie wiem te boki pozaokraglac albo cos takiego ?? Powiedzmy ze by tak zrobic ze te krawedzie czarne "odciąc" a ten czarny co jest w srodku moze zostac, dało by rade ?
 
 
varnish
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:03   

To jak nie da rady to prosze o pomoc "zeby usunąc to czarne tlo dookola tego projektu a ten czarny co jest w srodku zeby był, zeby to jak dam na koszulke zeby to nie wyglądalo jakbym przykleil na koszulke kartke A4, prosze o pomoc
 
 
lechnik
Doradca


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: gliwice
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 10:13   

jak juz pisał wawel zmien drukarnie - bo Twój projekt jest do wydrukowania - a jak go masz przygotowac

- drukowane bede 2 kolory biały i zielony - dlatego nalezy zmienic dla rozbarwienia te kolory (siciarze beda drukowc z konkretnego kolory jaki im podasz) na np biału na Yelow a zielony na Magente lub 2 dowolne pantony i zrobic separacje.
Pewnie w drukarni powiedza ze dobrze by było by pod zielonym był równiez biały - ale to juz o konkretnego siaciarza zalezy

ps
sorki za tak chaotycznie pisze ale z pracy miedzy nudnymi robatami

jak bedziesz miał probem daj plik psd (nalepiej z warstwami - text pzrekszatałcony w bitamape) to w wolnej chwili przerobie i na narmalna drukanrnie jak i na cdr dla tych cieniarz u których masz zamiar robic - nie dbedz to na cito bo z czasem krucho
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 14:31   

takie koszulki mozna zrobic samemu, są specjalne papiery do drukarek atramentowych i laserowych. Polecam papier do transferu na ciemne koszuki emtec
 
 
 
varnish
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 12 Kwiecień 2010, 15:37   

Ok, to jak polecacie zrobic koszulke zeby nie było efektu "kartka na koszulce" i zeby było tanio bo nie chce za koszulke wydawac ok 100zl ?? prosze o porady
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12 Kwiecień 2010, 17:32   

Pozostaje tylko kwestia trwałości na pranie(grupa taneczna) ,która z tych metod jest najtrwalsza? niektóre firmy z tych powodów zlecają wyszywanie swojego logo .
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 08:18   

wszystkie te metody są trwałe, pod warunkiem że wgrzeję się je prasą a nie żelazkiem:)
a jak sie robi jedna koszulke to trzeba liczyć się z kosztami
 
 
 
varnish
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 14:56   

My robimy 4 koszulki tylko wlasnie chodzi mi najbardziej o to żeby nie było efektu "kartki na koszulce" wiec nie wiem jaką wybrać metode, prosze o pomoc
 
 
varnish
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 14:27   

@up
 
 
VeraCrane 
Początkujący


Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Kwiecień 2010, 15:12   

Witam!

Widzę, że trafiłam akurat na wątek, który mnie ostatnio interesuje. Otóż upolowałam w sklepach fajne koszulki 100% bawełny, zmajstrowałam ciekawe obrazki do zrobienia nadruków (zdjęcia, dużo kolorów). I wczoraj odebrałam pierwszą koszulkę... no i jestem rozczarowana.

Druk wyszedł bardzo ładny, ładne kolory etc. Z tego co piszą na stronie to robili to techniką "fototransferu". Pierw nadrukowali to na jakiś papier a potem wprasowali w koszulkę. Jest ona w tym miejscu bardzo sztywna, w ogóle źle się uklada... marszczy etc. Już wczoraj zauważyłam, że jeden rożek lekko odchodzi a dzisiaj po siedzeniu w pracy przez kilka godzin stwierdziłam że nadruk wyciera się w miejscach gdzie robią się zagięcia... za każdym razem gdy się zegnie nadruk i przejedzie palcem, farba się z ściera... Więc to taka koszulka na kilka razy chyba. Wygląda oldskulowo no ale nie do końca o to mi chodziło...

Tak więc nie polecam techniki fototransferu... sama tymczasem szukam jakiejś innej.
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Maj 2010, 08:49   

Za każdym razem wyjdzie efekt kartki papieru, chyba że zrobimy nadruk sitodrukiem i to na białej koszulce !!! Przy dużych seriach podczas barwienia koszulek np. na kolor czarny zostawia się biała aplę żeby uniknąć efektu kartki papieru.Efekt kartki właśnie daję zazwyczaj biały podkład i trudno to ominąć, nawet przy sitodruku drukując czarne koszulki należy nałożyć białą aplę i tu jest pies pogrzebany !!! Jest to farba plastizolowa składająca się głównie z PCV często jest słabo kryjąca i należy ją nałożyć dwa razy co zwiększa jest warstwę (kartka papieru) to by było na tyle ....


Pozdrawiam
 
 
 
graver 
Bywalec
α


Pomógł: 5 razy
Wiek: 114
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 31
Skąd: IRE
Wysłany: 1 Maj 2010, 10:20   

A może podejść do tematu z nieco innej strony. Mam kolegę który kiedyś własnoręcznie malował sobie na koszulkach okładki płyt swojego ulubionego zespołu. Malował je specjalnymi farbami (akrylowymi) do tkanin. W tym przypadku w grę wchodzą tylko dwa kolory, biały i zielony. Malując ręcznie na pewno zniknie problem "kartki".
Wydaje mi się, że przy małej ilości koszulek różnica w cenie nie musi być duża. Na pewno będzie ona zależała od wielkości tego logo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13