Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd palet
Autor Wiadomość
Dym
Początkujący


Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 17 Luty 2007, 20:31   Błąd palet

Witam,

przejdę do rzeczy : ostatnio dokonałem formatowania partycji, więc instalowałem ponownie pakiet Corel-a ( część 12 ). I pojawił się błąd, którego jakoś nie mogę rozwiązać - a mianowicie, palety schematu RBG nie zawierają takich samych odcieni niebieskiego i zielonego, co te same palety przed formatem. Są za to dość zbliżone do schematu CMYK.

Nie działa ani zmiana palet przez ustawienia, ani resetowanie programu, ani reinstalacja.

Zamieszczę dwa zdjęcia - jedno przedstawia obecne palety, a drugie wycinek z Windowsowego Painta ( odcienie, których brak ).

1 |
2 |

Dodam iż używam Radeona 9550 i zainstalowałem sterowniki + Catalyst. Wydaje się iż tylko pakiet Corela "nosi" ten błąd.

Z góry dziękuję.
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Luty 2007, 20:59   

Raczej wszystko w porządku. Po prostu pod Corelem masz włączoną kalibrację kolorów, która to windowsowym Paintem nie działa. Jeżeli chcesz mieć to samo co w Paincie, odznacz po prostu tą zaznaczoną ikonkę.

1. Bez kalibracji:


2. Z kalibracją:


/edit/ Zrzuty co prawda są z paletą CMYK, ale mniej więcej to samo bedziesz miał pod RGB.
 
 
Dym
Początkujący


Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 17 Luty 2007, 22:25   

Cytat:

<strike>Pomógł: 11 razy</strike> : Pomógł: 12 razy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13