Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
filmiki do strony internetowej w R.A.V.E.
Autor Wiadomość
MINIMA 
Początkujący


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Maj 2010, 17:02   filmiki do strony internetowej w R.A.V.E.

Pierwszy raz na forum i od razu z problemem :oops:

Przygotowuję sobie stronkę internetową w R.A.V.E. i ponieważ używam go od wczoraj, nie potrafię sobie poradzić z paroma rzeczami.
1. Podstrona z filmikiem (przełączanie się obrazków). Jak ustawić przeskakiwanie obrazków wolniej niż 1 na sekundę?
2. Płynne przechodzenie jednego obrazka w drugi, tak że jeden się wygasza a drugi się pojawia, jeśli się jasno wytażam.
3. Mam ustawione rollovery do zatrzymania filmu, wznowienia odtwarzania, przeskakiwania do pierwszej i ostatniej klatki ale za cholerę nie działa mi przeskakiwanie do następnej i poprzedniej wyświetlanej klatki. Ustawiam w behavior go to frame, relative 1 frame after current i mi zawsze skacze do drugiej klatki filmu a nie do następnej wyświetlanej :-(

wrzucam co spłodziłem w małej rozdzielczości, zzipowany swf, bo inaczej się nie da dodać załącznika.
Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdr.

spakowany swf.zip
Pobierz Plik ściągnięto 557 raz(y) 230.39 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 24 Maj 2010, 21:30   Re: filmiki do strony internetowej w R.A.V.E.

MINIMA napisał/a:


1. Podstrona z filmikiem (przełączanie się obrazków). Jak ustawić przeskakiwanie obrazków wolniej niż 1 na sekundę?

Ustaw to na osi czasu aby zdjecie bylo wyswietlane dluzej niz sekunde.
MINIMA napisał/a:

2. Płynne przechodzenie jednego obrazka w drugi, tak że jeden się wygasza a drugi się pojawia, jeśli się jasno wytażam.


Uzyj interakcyjnej przezroczystosci dla konkretnego zdjecia w ost. klatkach przy wyswietlaniu dla zdjecia. A dla kolejnego tak aby zdjecie zaczynalo sie pojawiac stopniowo. te za pomoca int. przezroczystosci. W klatkach kluczowych.
MINIMA napisał/a:

3. Mam ustawione rollovery do zatrzymania filmu, wznowienia odtwarzania, przeskakiwania do pierwszej i ostatniej klatki ale za cholerę nie działa mi przeskakiwanie do następnej i poprzedniej wyświetlanej klatki. Ustawiam w behavior go to frame, relative 1 frame after current i mi zawsze skacze do drugiej klatki filmu a nie do następnej wyświetlanej :-(


A tego to raczej nie ustawisz bo przy ustawieniu tego jak wyzej napisalem to jest juz nie do polaczenia tak aby to dzialalo. Mozna ustawic przejscie do konkretnej klatki czy etykiety.
pozdr.
ps
I zastanowilbym sie czy robic cala strone jako swf, bo ciezkie to (zwlaszcza jesli zrobione to jest w R.A.V.E) i slabo sie indeksuje.
 
 
MINIMA 
Początkujący


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Maj 2010, 12:30   

Wielkie dzięki za pomoc.

Trochę zmieniłem koncepcję z klawiszami do przeskakiwania pomiędzy fotkami.

Ustaw to na osi czasu aby zdjecie bylo wyswietlane dluzej niz sekunde.
Czasem najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązanie ... :oops:

Jeśli chodzi o rozmiar, to nawet nie jest tak tragicznie, swf wyszedł poniżej 300KB.

W międzyczasie pojawiły się jeszcze dwa problemy:
1. Nie da się ustawić przejścia URL. Robię wszystko poprawnie i po zapisaniu do html/swf klawisz jest martwy. Nazwa odnośnika i pliku do którego się odwołuje jest dokładnie taki sam. Print screen w załączniku.
Ciekawe, że mam dwa klawisze które działają. Próbowałem go nawet skopiować ale też nie chodzi.
2. Inna sprawa to fakt, że jak otwieram htmla w IE i klikam na klawisz przejścia to otwiera podstronę w nowym oknie i jest to dosyć wkurzające.

Z góry dzięki za pomoc.

Dołączam aktualną wersję.

Pozdr.

print screen.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 948 raz(y) 163.3 KB

taciszow_animacja3 pomniejszone..zip
Pobierz Plik ściągnięto 911 raz(y) 153.39 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 25 Maj 2010, 13:13   

MINIMA napisał/a:

1. Nie da się ustawić przejścia URL. Robię wszystko poprawnie i po zapisaniu do html/swf klawisz jest martwy.


Na screenie nie widze aby ten napis byl jako rollover, wiec nie wiem czy nie ustawiles go czy z jakis powodow nie dziala to dla tego napisu... sprobuj zrobic dla nowego napisu a stary wykasuj (nie wiadomo co jest powodem - za malo danych)

MINIMA napisał/a:

2. Inna sprawa to fakt, że jak otwieram htmla w IE i klikam na klawisz przejścia to otwiera podstronę w nowym oknie i jest to dosyć wkurzające.


Nie wiem co masz ustawione w celu tam jest np blank, parent, none/brak itd u mnie przy none/brak nowa podstrona otwiera sie w tym samym oknie.
Inny sposob to ustawic te podstrone w etykiecie i do niej przekierowac z rollovera lub uzyc akcji zaladuj film.

pozdr.
 
 
MINIMA 
Początkujący


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Maj 2010, 15:44   

Faktycznie zadziałało rolloverami.

Co do otwierania w nowym oknie to wygląda to tak, że w ramach html/swf do tego konkretnego projektu chodzi już jak należy, natomiast jak kliknę np. na kontakt to otwiera się w nowym oknie.
Przykład w załączniku. Otwórz htmla taciszow_4.htm i kliknij na zakładkę kontakt, do której jest podpięty inny html. U mnie wtedy ten podpięty html otwiera się w nowym oknie.

Nie wiem, może to się da gdzieś przestawić w opcjach zapisu do html/swf?

To już ostatnia sprawa. Wygląda na to, że zbliżam się do happy endu :-)

Pozdr

taciszow_4.zip
Pobierz Plik ściągnięto 867 raz(y) 115.86 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 25 Maj 2010, 16:19   

Standardowo str. powinna otwierac sie w tym samym oknie... ale nie majac pliku clk to ciezko pow. jest powod takiego zachowania.
Stawiam na zle ustawiony cel... tzn np: jest blank. Ustaw self i zobacz czy to cos zmienilo.
Trzeba to sprawdzic ewent. zrobic tak jak wyzej pisalem, dajesz link do klatki lub etykiety gdzie jest akcja stop i ta podstrona z informacjami kontaktowymi.
pozdr.
 
 
MINIMA 
Początkujący


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Maj 2010, 17:12   

Nie ma co, jesteś geniuszem :mrgreen:
Chodzi jak należy.
Trochę jeszcze pracy zostało, bo sporo tych pdostron jest.
Myślę, że w przyszłym tygodniu Będziesz mógł obejrzeć czego jesteś współautorem pod: www.minima.com.pl

Dzięki jeszcze raz.
Pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15