Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: roland
26 Maj 2011, 08:41
Pytanko o wypełnienie oraz VBA
Autor Wiadomość
White-Storm 
Bywalec


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 21
Skąd: Koszalin
Wysłany: 3 Listopad 2010, 15:37   Pytanko o wypełnienie oraz VBA

Witam wszystkich...
Chyba powinienem zapytać się o to w innym dziale, ale ponieważ pytanie dotyczy również VBA pod Corela zdecydowałem się napisać tutaj.
Od kilku dni usiłuję uzyskać określony efekt wypełnienia tła pod projektem i nie wychodzi mi nic tak jakbym tego chciał. Chodzi mi o efekt podobny do wizualizacji wygaszaczy ekranu, w których generowane są losowo połączone krzywe. Oczywiście można zrobić zrzut ekranowy wygaszacza, ale niestety szata kolorystyczna wygaszacza zupełnie rozmija się z tą z mojego projektu.
Kiedyś można było spotkać programy losowo generujące krzywe na ekranie. Czy może ktoś z forumowiczów ma jakiś skrypt pod VBA pod Corela robiący podobne rzeczy. A może znacie jakiś generator tapet umożliwiający tworzenie takich obrazów? Ważną rzeczą jest możliwość ustawienia koloru tła i generowanych linii.
Cały pic polega na tym, że tło muszę mieć białe, a moje umiejętności wykorzystania do tego celu np. Photoshopa są zdecydowanie zbyt nikłe. Próbowałem już odfiltrować i podmienić kolory ze zrzutu, ale nie wyszło...

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 3 Listopad 2010, 17:26   

moze to?
http://www.oberonplace.co...esign/index.htm
 
 
White-Storm 
Bywalec


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 21
Skąd: Koszalin
Wysłany: 5 Listopad 2010, 11:56   

Świetne makro. Troszkę szkoda, że takie drogie, ale nawet w wersji Trial bardzo przydatne. Mi niestety nie do końca się przydało, choć je wykorzystałem w innym projekcie.

Nie mogąc znaleźć narzędzia o które mi chodziło poszedłem trochę na około. Zrobiłem zrzut wygaszacza ekranu (po wielkich bojach znalazłem mniej więcej taki o jaki mi chodziło), odwróciłem kolory, a w Corelu użyłem trasowania. Idealnie nie jest, ale mam wektor, a o to chodziło. Piszę o tym, bo być może coś podobnego się komuś przyda w przyszłości.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
 
dihe 
Praktyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Listopad 2010, 21:39   

przesłał byś jakiegoś screen by się zobaczyło dokładnie o co ci chodzi. Ja nigdy nie miałem wygaszaczy na kompie więc nie wiem jak one wyglądają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14