Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel X5 - gdzie są czcionki?
Autor Wiadomość
Lars 
Bywalec
Jestem Lars


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 25
Skąd: Wiszący Las
Wysłany: 17 Listopad 2010, 21:18   Corel X5 - gdzie są czcionki?

Witam Szanowne Grono.

Od ponad miesiąca jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem pakietu X5. Z programami tego producenta jestem związany od wersji 9, ale z dwoma problemami nie mogę się uporać. Nie będę opisywał moich obserwacji, ale chciałbym skupić się na tych dwóch zagadnieniach i mam nadzieję, że Państwo pomożecie mi w ich przybliżeniu.

1. W materiałach dostarczonych z płytą oraz na stronie internetowej Corel chwali się, iż po raz pierwszy do pakietu dołączone są niesamowite czcionki, w tym z rodziny Helvetica oraz Frutiger. Przejrzałem chyba wszystko, co było możliwe, zainstalowałem dodatkowy plik, który otrzymałem po rejestracji, ale owych czcionek nie znalazłem. Czy może wiecie o jakichś tajemnych miejscach, gdzie to może być? Bo powinno, skoro producent się chwali.

2. Jak się zabrać do tworzenia animacji z wykorzystaniem programu SWiSH? Nie będę tego robił, ale lubię wiedzieć, że jest to, za co zapłaciłem.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam,
Lars
 
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 17 Listopad 2010, 21:30   

Co do 1. to było juz poruszane na forum http://corel.wodip.opole....p?p=19444#19444

co do 2. to proponuję odpowiednie forum http://swish.wodip.opole.pl/forum/index.php
 
 
Lars 
Bywalec
Jestem Lars


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 25
Skąd: Wiszący Las
Wysłany: 18 Listopad 2010, 08:01   

Dzięki s-p-i-n. Jakoś nie rzucił mi się w oczy ten temat.
Jednakże, tam nie jest wyjaśniona sprawa, gdzie jest Helvetica. W spisie czcionek dostarczonych z dokumentacją wyraźnie widnieje nazwa Helvetica, nie Swiss.

Zagłębię się w ten temat. Może do czegoś dojdę.

Pozdr.
Lars
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Listopad 2010, 08:55   

Najlepiej zapytac u zrodla, czyli na oficjalnym forum...
www.coreldraw.com/forums
Tu nie ma tak wielu uzytkownikow X5, choc juz tez widze ze coraz czesciej ktos pyta o cos podajac wersje X5.
pozdr.
 
 
dihe 
Praktyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Listopad 2010, 11:02   

Lars, jak ci się nie podoba x5 chętnie ja odkupię od ciebie, oczywiście jak zaproponujesz dobra cenę.
 
 
Lars 
Bywalec
Jestem Lars


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 25
Skąd: Wiszący Las
Wysłany: 18 Listopad 2010, 14:13   

Dzięki za odpowiedzi!
Sprawa się wyjaśniła. Wawel - browar dla Ciebie.

Poszperałem na forum Corela, kilka osób też miało z tym problem. Te czcionki trzeba doinstalować. Są na płycie. Jest odpowiedni button pod nie wiele mówiącym tytułem "Instaluj czcionki Premium" :mrgreen: Podczas instalacji programu miałem wrażenie, że kliknąłem na niego, ale nie ma to znaczenia - ważne, że są. Helvetica, Futura, Gamoń i Frutiger.

dihe - zastanawiałem się nad Twoją propozycją, ale skoro czcionki się znalazły, to nie będę sprzedawał :mrgreen:

Aha, Swish też się znalazł.

Pozdro,
Lars
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14