Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CorelDRAW X5 angielski download za 1350 z hakiem
Autor Wiadomość
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Listopad 2010, 13:53   CorelDRAW X5 angielski download za 1350 z hakiem

Hej,

Coreldraw ma Black Friday sale i widzę niezłe obniżki... jest CorelDRAW X5 download z wykorzystaniem jeszcze jednego "tajnego" kuponu na -20 dolarów za na nasze - ok. 1350-80zł. Widzę pudełkowe u nas od 1780zł w górę.

Swisha mam, także sam pakiet główny jest mi potrzebny.

Pytanko - iść w to? Dodam, że Adobe Design Premium też mam po angielsku, jestem filologiem i nie mam z tym problemu (nawet lepiej hehe)... czy ktoś spotkał się z marudzeniem BSA w temacie kupowania zza Oceanu? Wiem, że Adobe marudzi, a jak tam z Corelem?

Warto? Kupić se? : )
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 25 Listopad 2010, 14:47   

Nie wiem co BSA, moze ktos zorientowany napisze cos na ten temat... :-)
Mozna tez probowac pytac u zrodla.

Natomiast gdybym mial pakiet Adobe Design Premium, to chyba nie myslalbym juz o innych programach - klopot bogactwa. Nie bardzo wiedzialbym w ktorym programie w danym dniu projektowac ;-) . Tak nawet przygladajac sie opisom tego co tam jest w tym Design Premium juz pewnie bylby z tym problem, bo tych programow mozna uzywac wymiennie. Do tego doszedlby problem z formatami i wymiana plikow, bo czesc elementow bylaby np. w cdr, czesc, w ai, czesc ID itd. Tak nawet czytalem na forum Quarka ze firmy nie sa takie chetne zeby zmianiac program np. na ID bo cale archiwa maja w Quarku, co powoduje problemy z obiegiem dokumentow.

Teraz tez ma wejsc niedlugo do sprzedazy Adobe Rome, czyli kolejny produkt, o szerokich zastosowaniach w grafice... ciekawe jaka bedzie cena.
pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Listopad 2010, 15:52   

wawel "niestety" potrzebuję Corela... zbyt popularny jednak jest, co rusz, to w Corelu coś wysłać trza/dostaję... ale na razie jeszcze poczekam.

O Rome nie słyszałem, heh

Tak mi się ciut klaryfikuje: web - Adobe, poligrafia - Corel

Quarkiem się pobawić, moje marzenie - ale tak naprawdę wejść w niego : )
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 25 Listopad 2010, 17:59   

Co do Quarka to mozna sie pobawic jest trial az 60 dniowy. 2 miesiace do testow.
Program obok minusow ma sporo plusow, i podobno ponad 50% wydawnictw gazetowych w USA nadal uzywa Quarka.
U nas przoduje InDesign, - ma dobra marke (wystarczy przegladnac fora dla operatorow dtp, czy opis opcji)

Do Quarka przekonac moze cena, jest w cenie mniej wiecej nowego Corela. A tak okolo 3 miesiace temu byl nawet minimalnie tanszy, bo byl w promocji, a Corel wprowadzil dopiero X5 i cena byla inna niz obecnie.
Mozliwosci tez sa spore gl. dotyczace skladu, pracy z tekstem, i obslugi plikow wielokanalowych, pdf, potrafi tez zrobic np. kolor laczac cmyka z pantonem. Brakuje mu natomiast tej elastycznosci co w DRAW, i ma wiele mniej opcji potrzebnych przy kreacji. Jest do innych zastosowan. Wielostronicowe, magazyny, gazety, ksiazki, choc oczywiscie wizytowke tez mozna w nim zrobic.
Na Twoim miejscu "zaprzyjaznilbym" sie dobrze z trojka programow AI, ID, PS bo te programy wyznaczaja obecnie trend, rowniez w proj. do druku. Zwlaszcza ze masz taka mozliwosc posiadajac pakiet Adobe.

Corel jest jeszcze popularny - decyduje o tym rowniez cena i wielozadaniowosc, ale tez bywa uzywany niezgodnie z przeznaczeniem np. w drukarniach, (o otwieraniu plikow pdf - gotowych do druku to sie jednak slyszy), czy do robienia stron www.
pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Listopad 2010, 01:31   

Dzięki,

wiem, że w obrębie pakietu Adobe'a te programy są dość już takie hmm.. jako "specjalności" - Illustrator to krzywe, ale Indesign to jeszcze nie wiem w sumie do czego jest - acha, czyli do składu : )
ostatnio montowałem pocztówkę, bo rozsyłam swoim freelancerskim klientom i robiłem to akurat w PSie normalnie.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 28 Listopad 2010, 17:14   

Sponsi napisał/a:
...web - Adobe

Sponsi a jak oceniasz kod generowany przez Adobe - konkretnie mam na mysli ps-a.
Moze zrobic strony w xhtml, na warstwach, sterowanych przez css (niestety wew. ale mozna go wyciagnac do zew. arkusza) i te strony z ps-a przechodza poprawnie validacje.

Pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Listopad 2010, 20:47   

To kodowanie, ktore pada na tym forum, to jakas masakra...

ogolnie tne laya do kawalkow i potem z palca osadzam, nie uzywam zadnego generowania kodu... heh
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 1 Grudzień 2010, 14:49   

Sponsi napisał/a:
wawel "niestety" potrzebuję Corela... zbyt popularny jednak jest, co rusz, to w Corelu coś wysłać trza/dostaję... ale na razie jeszcze poczekam.

Z tego co tak patrze np. po ogloszeniach to firmy coraz rzadziej wpisuja w wymaganiach Corel, a do wymiany plikow to najczesciej stosuja ludzie pdf-a. Do druku czy wymiana miedzy prgramami badz np. reklamy do skladu w gazecie. Mozna tez przypuszczac ze np. taki cdr jest zamieniany na pdf-a czy eps-a, bo programy do skladu takie formaty przyjmuja. Oprogramowanie do impozycji, rip rowniez pracuje na pdf-ach.
Przy ploterach byc moze jest inaczej.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14