Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
HTML Tidy
Autor Wiadomość
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Styczeń 2011, 15:05   HTML Tidy

Witam,
Czy ktos ma blizsze doswiadczenia z tym generatorem HTML Tidy zalecanym przez
w3.org.
Sprawdzilem jego dzialanie na jednej stronie i sam pozmienial zawartosc pliku i stworzyl cos co przechodzi walidacje. Wiele nie mial do pracy, ale sie sprawdzil.
Ciekawi mnie Wasza opinia o tym programie. Gdy sie robi str. w notatniku to wiadomo ze jakis blad moze sie zawsze wkrasc, a taki program moze go latwo poprawic.
pozdr.
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 8 Luty 2011, 23:51   Re: HTML Tidy

wawel napisał/a:
HTML Tidy


Kiedyś używałem starej wersji HTML Tidy zaimplementowanej w jakimś programie, ale to działało tak sobie. Z bardziej zagmatwanym kodem sobie nie radził. Niby wszystko przechodziło jego testy, ale po odpaleniu strony w walidatorze W3C już nie było tak dobrze.
Możliwe że coś w międzyczasie zmienili w tym zakresie.

Obecnie używam dodatku do Firefoxa który ma zaimplementowany HTML Tidy oraz parser SGML. Wykrywa praktycznie wszystkie błędy. Oczywiście poprawiać muszę ręcznie chociaż do Firefoxa też jest jakiś edytor HTMLa.

Odkąd piszę programy w php (nie mylić ze skryptami php którymi się brzydzę) to ciągłe mozolne sprawdzanie czy kod przechodzi walidację czy nie mało mnie obchodzi. Jeśli strona dobrze się wyświetla w Firefoxie, Operze, Safari, Chrome, Kopette i IE 6 i nie ma jakiś wielkich błędów walidacji to zostawiam jak jest. Ważne by CSS był dobrze napisany i strona była optymalna (tj. działała szybko i wyglądała ładnie).
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 9 Luty 2011, 08:38   

Dzieki :-)
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 10 Luty 2011, 01:15   Re: HTML Tidy

Lekko OT:

maroQ napisał/a:
Odkąd piszę programy w php (nie mylić ze skryptami php którymi się brzydzę) to ciągłe mozolne sprawdzanie czy kod przechodzi walidację czy nie mało mnie obchodzi. Jeśli strona dobrze się wyświetla w Firefoxie, Operze, Safari, Chrome, Kopette i IE 6 i nie ma jakiś wielkich błędów walidacji to zostawiam jak jest. Ważne by CSS był dobrze napisany i strona była optymalna (tj. działała szybko i wyglądała ładnie).


Mógłbyś rozwinąć myśl? Szczególnie chodzi mi o różnicę między skryptami i programami oraz o to, jakie błędy walidacji jesteś skłonny pozostawić.
 
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12 Luty 2011, 14:04   

ABu napisał/a:
Mógłbyś rozwinąć myśl? Szczególnie chodzi mi o różnicę między skryptami i programami oraz o to, jakie błędy walidacji jesteś skłonny pozostawić.

Jak się używa php tak jak SSI czyli np.:
Kod:
<head>
<title><?php echo $title; ?></title>
</head>

to można powiedzieć, że korzysta się ze skryptów php.

Jak się piszę np.:
Kod:
echo "<head>\n<title>\n$title</title>";

to już bliżej takiej składnii do VB
Kod:
print "<head>\n<title>\n$title</title>";

ma już bliżej do C, natomiast:
Kod:
$text = <<<EOT
<head>
    <title><?php echo $title; ?></title>
</head>
EOT;

to już jest heredoc znane z Javy, wtedy można powiedzieć, że nie piszę się skryptów tylko programy.

Może program to nieodpowiednie słowo ale jest mniej obrzydliwe niż skrypt. Java Script to jest sktypt :P :P

Na Politechnice Łódzkiej można było oddawać programy na zaliczenie jakiegoś tam przedmiotu, pisane w dowolnym języku obiektowym byle by nie używać składni skryptowej. Tj. mieszania kodu php w kodzie html.

By to osiągnąć kod był zawsze parsowany na jeden ze sposobów dostępnych np. w CodeIgniter. To znaczy w szablonie pojawia się np. tekst w stylu ##TITLE## i jest on zamieniany na tytuł. W dużych aplikacjach używa się drugiej metody, która jest "bardziej skryptowa", ale sam kod obiektowej aplikacji praktycznie nigdy nie jest skryptem (jak to pisze się na polskich stronach związanych z php. Wyjątek stanowi np. WordPress czy OsCommerce których nie sprcjalnie mi się podoba.
Brak użycia modelu.... zapomniałem nazwy modelu używanego we frameworkach i CMSach do oddzielenia kodu php od html, i użycie php na przemian z html:
Kod:
(..) <!--Jakiś kod html-->
<?php (...) //jakiś kod php ?>
(..) <!--Jakiś kod html-->

sprawia, że jak do projektu dołącza nowy członek to musi trochę posiedzieć by zrozumieć jak to działa. Dlatego skrypty php napawają mnie obrzydzeniem.

Pewnie nie wyjaśniłem tematu zbyt jasno, ale trudno :P
Jakby ktoś powiedział, że php to język skryptowy to się z nim nie zgodzę. PHP to język interpretowany, ale w przeciwieństwie np. do Javy nie jest on nigdy kompilowany nawet w małym stopniu. Istnieją natomiast interpretery php umożliwiające pisanie zwykłych programów dla DOS czy nawet dla windows włącznie z możliwością zamknięcia tego kodu w postaci skompilowanego pliku exe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14