Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Próby włamań na konta użytkowników
Autor Wiadomość
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
  Wysłany: 15 Luty 2011, 12:45   Próby włamań na konta użytkowników

W ciągu kilku ostatnich godzin otrzymałem kilkanaście listów z informacjami, że nastąpiły próby błędnego logowania. W związku z tym konta tych osób zostały czasowo zablokowane.

Forum jest ustawione w ten sposób, że po 10 błędnych logowaniach, konto zostaje zablokowane na 40 minut. Po tym czasie można ponownie się zalogować podając poprawne hasło. W związku z atakiem, zmniejszyłem limit błędnych logowań do 3.

Niestety nie jestem w stanie sprawdzić spod jakiego adresu IP następowały te próby. Jednak zwróciłem się z prośbą do administratora serwera o wyśledzenie i zablokowanie tego adresu.
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21 Luty 2011, 09:12   

Dostałem maila w sprawie zablokowania mojego konta po nieudanych próbach logowania. Potwierdzam, że to nie ja się logowałem.
 
 
 
miszcz301 
Profesjonalista



Wersja CorelDRAW: 9
Pomógł: 47 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 457
Skąd: gorzów
Wysłany: 21 Luty 2011, 09:41   

u mnie to samo, już parę razy
 
 
changela 
Znawca


Pomogła: 14 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 160
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21 Luty 2011, 10:20   

u mnie to samo
 
 
Kazuba
Początkujący


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 13
Skąd: _nil_
Wysłany: 28 Luty 2011, 22:40   

Dziś otrzymałem wiadomość na pocztę o próbach logowania na moje konto, a nie logowałem się :evil:
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Marzec 2011, 13:02   

Niestety na czasowe blokowanie kont nie mam wpływu. Widocznie jakiś bot się uparł, a one potrafią korzystać z różnych IP.

Pojawił się też inny problem. Klika osób otrzymało maile z reklamą wysłane z forum przez innego użytkownika. Co prawda forum nie udostępnia adresów e-mail użytkowników, ale poprzez forum można wysłać list. Jeżeli ktoś nie chce, aby inni użytkownicy mogli wysyłać mail na naszą skrzynkę, należy wejść do naszego profilu, a następnie obok wiersza Pokazuj mój Adres Email zaznaczyć Nie. Dzięki temu zniknie button E-mail pod naszymi postami. Kontakt z nami inni użytkownicy będą mieli jedynie poprzez PW.
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 1 Marzec 2011, 13:16   

Skoro bot wysyła maile, to najprawdopodobniej włamał się już komuś na konto. W tej sytuacji najlepsza byłaby akcja pod tytułem 'zmieniamy hasła'.
 
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Marzec 2011, 14:20   

Na razie tylko kilku userów zgłosiło ten problem, więc mam nadzieję, że to użytkownik Laurka (już usunięty) ręcznie wysłał kilka postów. Ale zmiana haseł na pewno nie zaszkodzi.
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
  Wysłany: 1 Marzec 2011, 21:19   Kolejna próba włamania.

Znowu dostałem maila z informacją, że ktoś próbował mi się włamać na konto. Ostatecznie zmieniłem hasło na dłuższe i bardziej skomplikowane. Wcześniej nic nie zgłaszałem bo w końcu jestem nowy na tym forum, ale teraz zgłaszam że takie coś miało miejsce.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Marzec 2011, 22:21   

Też miałem próby włamania.
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Marzec 2011, 11:52   

Przeglądam ustawienia osób które mi zgłaszały, że pojawiły się u nich próby błędnego logowania. Jest w nich zapisany ostatnio użyty adres IP spod którego nastąpiło błędne logowanie. Nadałem bany na te adresy. Jeżeli jednak u kogoś pojawią się problemy z logowaniem to proszę o kontakt.

Niestety bot loguje się spod różnych adresów, oto kilka końcówek przykładów domen:
formlessnetworking.net
fuckingfrogs.fr
tritn.nl
ownit.se
gaoland.net
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Marzec 2011, 13:10   

O takich problemach z botami pisze wielu adminów na forum dotyczącym phpBB by Przemo. Niestety okazuje się, że blokowanie adresów IP nie pomaga, boty logują się z coraz to nowych adresów. Znalazłem mod napisany przez maminowiec który ma zapobiegać takim przypadkom, ale coś nie chce mi działać.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 5 Marzec 2011, 23:33   

u mnie też próbował
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Kwiecień 2011, 20:48   

Zawsze znajdą się bydlęta, które będą chciały zniszczyć rzeczy nie dość, że potrzebne, to powstałe pro publico bono.
Przed laty istniało inne forum corelowe - corel.oferuje.pl. Początkowo było tam kilka włamań zakończonych wstrzymaniem funkcjonowania strony. Prowadzący każdorazowo przywracał stan z dnia poprzedniego odtwarzaniem bazy danych z kopi zapasowej. Później nastąpiły regularne i częste ataki tak, że forum zaprzestało działalności i nie podniosło się do dziś dnia.

Może to gówniarzeria, a może ta sama zorganizowana swołocz, która doprowadziła do upadku poprzednie "nasze" forum?

----dodałem:
Częściowym rozwiązaniem problemu może być logowanie poprzez https. I powinniśmy wziąć pod uwagę, że możemy mieć "kreta".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13