Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
drukowanie w CorelX5
Autor Wiadomość
Jack237 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Koszalin
Wysłany: 8 Marzec 2011, 15:01   drukowanie w CorelX5

Witam,
Mam problem z wydrukami graficznymi (teksty i grafika wektorowa) z poziomu programu CorelX5. Wysłane prace na drukarkę laserową czy na naświetlarkę program drukuje rastrem (obiekty, linie, teksty), pomimo jednolitego wypełnienia kolorem czarnym. Pracując na wcześniejszych wersjach nie miałem tego problemu. Ta sama praca zapisana jako plik .ai i otwarta w Illustratorze CS5 - drukuje się prawidłowo - nie ma rastra w obiektach, liniach czy literach. Czy jest to kwestia ustawienia programu w preferencjach - bo nigdzie tego nie znalazłem.
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z tym problemem. Pracuję w drukarni i przygotowuję czasami prace na wydruk na folii - i tam pod lupą drukarską widać wypełnienia z kropek linii, obiktów, czcionek.
pozdrawiam, Jacek
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Marzec 2011, 17:19   

No nie spotkałem się jeszcze z takim problemem a spod "piątki" drukuję praktycznie wszystko dzięki temu że ma rewelacyjne zarządzanie kolorem.
Każda drukarka tak ma? Bo może to problem sterowników, zwłaszcza jeżeli pracujesz pod Windows 7.
 
 
Jack237 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Koszalin
Wysłany: 9 Marzec 2011, 11:51   

Corela X5 mam zainstalowanego pod Windows 7 Professional. Myślę, że nie chodzi tu o sterowniki, ponieważ z innych programów drukarka drukuje prawidłowo (Illustrator, InDesign, itp.) Zainstalowałem Corela X5 na laptopie pod Windows Vista Home i ten problem nie występuje.
Spróbowałem z Corelem 11 pod Windows 7 i jest również wszystko OK. Drukuje te same pliki zapisane dla wersji 11 prawidłowo. Aple są czarne, litery wypełnione - bez rastra. Podejrzewam, że problem tkwi właśnie w Corel X5. Tylko, jak go rozwiązać, bo nic sensownego nie przychodzi mi do głowy?
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 15 Marzec 2011, 21:21   

Jack237, wyłącz zarządzanie kolorem i zobacz czy pomogło
 
 
Jack237 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Marzec 2011, 09:59   

Po wyłączeniu zarządzania kolorem, problem dalej występuje.
 
 
bilb0 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: wro
Wysłany: 9 Maj 2011, 20:05   

Witam,
Mam identyczny problem. Też X5 pod Win7.
Prosta strona z tekstem i kodami kreskowymi.
Tekst 100% K, kody z Corela powinny być rónież czarne.
X5 drukuje na drukarce laserowej rastry.

W Corel X3 przy podglądzie wydruku pojawia się tylko czarny kolor. Włączenie separacji daje jedną płytę czarną. Wydruk na jest taki jak ma być, wszystko jednolicie czarne bez rastrów.

W X5 po włączeniu separacji kody kreskowe pojawiają się na wszystkich płytach. Teksty niby nie, ale jednak w wydruku nie są OK.

W zakładce "Kolor" możliwe jest wyprowadzanie kolorów jako RGB i jako skala szarości. Efekt zawsze taki sam.
Jest tu też informacja, że "Ustawienia kolorów dostępne w tym oknie są określone pod kątem drukarki Windows Graphic Device wybranej na karcie Ogólne".

Nowe sterowniki do drukarki nie zmieniły sytuacji. Podobnie jest dla wszystkich drukarek jakie mam.

Ktoś zna rozwiązanie?
 
 
u77 
Początkujący


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Kisielice
Wysłany: 18 Październik 2011, 18:46   

Jack237, Czy znalazłeś rozwiązanie, bo ja mam ten sam problem, też Win7 corel X5 i takie wydruki na laserze
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13