Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana barw przy exporcie do CMYK ;/
Autor Wiadomość
beblock 
Znawca
beblock



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 172
Skąd: szczytno
  Wysłany: 3 Kwiecień 2007, 15:19   zmiana barw przy exporcie do CMYK ;/

witam zapewne zabrzmi banalnie, ale.........
raz w tyg. wysyłam do drukarni pliki konwertowane z cdr do tiffa (kolor RBG 24 bity) i jest ok!!!

teraz zarządali abym pliki wysyłał w CMYK'u to natomiast przy exporcie dopada mnie zmiana barw
JAK PORADZIC???
podeslijcie kilka pomysłow
 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 05:07   

Wcześniej to grafik i drukarze w tej drukarni martwili się o zmianę kolorów za ciebie i pewnie maja już tego dość:)
Generalnie wszystko co idzie do druku offsetowego musi być zrobione jako CMYK lub tzw. spot colour (kolory sa wtedy dobierane niejako z puszki - gotowce) ale to pewnie wiesz.
Ja proponuję, cokolwiek będziesz projektował od razu rób to jako CMYK wtedy unikniesz rozczarowań. Możesz też kupić specjalne "guide books" książki do porównywania kolorów ale nie są one tanie.
Dużo zależy też od tego jak dobrze masz wykalibrowany monitor. Ja wolę sprawdzać zawartość procentową każdego z kanałów i wtedy mam pewność, że bez względu na to co pokazuje mi monitor kolor będzie ok po offsecie:)
 
 
beblock 
Znawca
beblock



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 172
Skąd: szczytno
  Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 08:48   

Hmm tak to wszysto prawda i fajnie brzmiy / ale gorzej wygląd
i juz mowie dlaczego wszystko co tworze pochodzi z corela /i nawet przy wyborze barw w CMYK'u na poziomie corela >> to przy exporcie do TIFF'a > w 32 bitowym kolorze CMYK
widzialne barwy niestety zmieniają odcien ....

A MOZE JAKIS SPOSÓB Z POD PHOTO-PAINTA /PHOTOSHOPA > PRZEKONWERTOWAC TIFFA(RGB 32 bity)
BEZ STRAT na CMYK'a HMM?
 
 
 
IdCzarek 
Doradca
Czę100chowa



Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 109
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 09:48   

zmieniaja sie w przegldarkach inaczej bedziesz widział je w standartowej przegladarce windows inaczen w xnview inaczej w innej .... polecam wzornik kolorów cmyk .... dla pewnosci ;]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14