Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe szkolenia z certyfikatem UE
Autor Wiadomość
marol2 
Fachowiec
HANYS



Wersja CorelDRAW: x3 i x6
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 206
Skąd: Bytom
Wysłany: 5 Maj 2011, 15:34   Ciekawe szkolenia z certyfikatem UE

Szkolenia dla początkujących(nie tylko) w 80% dofinansowane z UE. może kogoś zainteresuje
szkolenie z certyfikatem UE
 
 
takietam 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: 9, x5
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 286
Skąd: z gór...
Wysłany: 5 Maj 2011, 15:48   

A co daje taki certyfikat, bo jakoś nie mogę znaleźć na tej stronie?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 5 Maj 2011, 19:35   

Kliknąłem "co będziemy robić" i tak się przestraszyłem, że muszę się chyba jakiegoś piwa napić? Ludzie to mają pomysły jak wydoić UE. Tylko jak się zastanowić, to my wszyscy to mleko dajemy :-)
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Maj 2011, 21:11   

Trzeba podchodzić do takich "cenowych rewelacji" ostrożnie.
Parę lat temu poszedłem "na bezrobocie" bo bardziej mi się opłacało wykonywać prace na zlecenie niż płacić frycowe ZUSowi i dostałem "szansę" dokształcenia się w zawodzie za darmo. Kurs miał wyjaśniać "DTP: co to jest, jak coś zrobić oraz po co takie coś", korzystając z m.in. Corela, Illustratora, Quarka i paru innych programów. Gość prowadzący szkolenie nie wiedział (między innymi) co to takiego proof, impozycja, TIL itp., itd...
Ech!!!
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 6 Maj 2011, 08:18   

Malutki napisał/a:
Gość prowadzący szkolenie nie wiedział (między innymi) co to takiego proof, impozycja, TIL itp., itd...


Niestety w polskich drukarniach, wiedza tez bywa na podobnym poziomie... co mnie bardzo zaskoczylo bo to ze grafik moze czasem czegos nie wiedziec to mozna zrozumiec zwlaszcza poczatkujacy, ale nie odroznianie przez prac. drukarn np. spadow od nadlewek jest nagminne. W jednej z wiekszych drukarni na scianie w holu jest tablica dla klientow gdzie jest rozrysowany uzytek ze strzalkami i podpisami i spad jest podpisany nadlewka. ;-)
W innej drukarnia cyfrowa pyta o nadlewki czy sa - oczywiscie chodzi o spad. W innej offsetowej - b. duzej podobnie.

Inne ciekawostki to domaganie sie skrzywionych czcionek w plikach pdf, czyli w przypadku np. 300 stronicowej publikacji tez musza dostac plik z krzywymi?

Na pytanie dlaczego slysze cos o corelu ktory moze wysypac taki tekst, powstaje tylko pytanie dlaczego plik zamkniety pdf do druku jest otwierany w corelu?

Inny przypadek - prac. drukarni slyszac matchprint robi wielkie oczy i nie wie o co chodzi.

W innej nie potrafia poprawnie otworzyc pliku pdf, bo maja wyl. wyswietlanie duzych obrazkow w prog. Adobe Reader i bitmapy im sie wyswietlaja jako szare prostokaty.

Gubienie kolorow dodatkowych w dost. plikach tez sie zdarza, i otrzymuje sie wydruk bez tego dodatkowego mimo ze w zamowieniu bylo wyraznie o tym dodatkowym.

itd, itp.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Maj 2011, 11:44   

Ale miazga.... no ale cóż, taka charakterystyka socjalizmu, że łożymy na projekty rozłożone w planie zbiorczym, a potem kasa idzie w błoto... na wolnym rynku taki kurs nie miałby prawa bytowania... wolnym rynku, w sensie bez dofinansowań i innych bzdur.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 7 Maj 2011, 18:46   

Toście mnie, Panowie, na raz rozśmieszyli i zasmucili. Jak mówią Rosjanie: i smieszno i straszno.

Lata temu miałem pilne świecenie pod sito i był to "mój pierwszy raz". Ani świetlik, ani drukarz nie byli w stanie odpowiedzieć mi na pytanie: z jaką liniaturą ma toto być? W efekcie wyświeciłem hurtem trzy użytki, żeby choć jednym trafić w okolice liniatury.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13