Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalibracja rysnku
Autor Wiadomość
tompior111 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Toruń
Wysłany: 10 Maj 2011, 18:46   Kalibracja rysnku

Witam, na wstępie pragnę przeprosić, jeśli w złym dziale (próbowałem w FAQ, ale zostałem poinformowany, że nowe tematy mogą zakładać tylko moderatorzy). Przejdę do rzeczy, mój problem dotyczy kalibracji rysunku - tak brzmi temat pracy, którą mam napisać, jednak Corel draw to dla mnie czarna magia, nie mam pojęcia o co chodzi z tą kalibracją rysunku, w internecie też nic nie mogę znaleźć. Będę wdzięczny za każdą pomoc, lub przynajmniej na nakierowanie na odpowiedni temat ;)

Pozdrawiam
Tomek
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2011, 22:30   

Pierwszy raz słyszę o czymś takim ;)
Może jednak chodzi o to: ftp://v020028.home.net.pl/prezentacje/KalibracjaObrazowRastrowych.pdf
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 10 Maj 2011, 23:27   

W ustawieniach drukarskich jest opcja "Paski kalibracji koloru" i "Skale densytometryczne". Nic innego w Corelu wiecej raczej niema.
 
 
tompior111 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Maj 2011, 15:44   

Dowiedziałem się dziś o co chodzi z tą kalibracją, jest to po prostu zmiana wielkości obrazka, więc jakoś sobie z tym poradzę ;)
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 12 Maj 2011, 17:48   

Chyba pojecia pomyliles i chodzi Ci o kadrowanie.
 
 
tompior111 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Maj 2011, 14:54   

No właśnie nie, dowiedziałem się od nauczyciela, że kalibracja, to znaczy to samo co kadrowanie i dotyczy zmiany wielkości rysunku, no i że gdzieś w opcjach Corela jest ukryta właśnie kalibracja...
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Maj 2011, 15:52   

Zmień nauczyciela bo jakieś bzdury gada :D
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Maj 2011, 18:05   

hymm... jakich toż nauczycieli przyszło nam wyśmiewać - przecież on chyba nie ma pojęcia o czym mówi. Istnieje w CD kalibracja wielkości wyświetlania, kalibracja monitora kalibracja drukarki ale wielkości kadrowania hymmm...
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Maj 2011, 21:54   

Jeśli założyć, że kalibracja to to samo co kadrowanie to takie cuś w Corelu jest :-) Jeszcze nie ma się z czego śmiać. Kadrowanie, czytaj kalibracja dotyczy zmiany wielkości rysunku?
Niby też prawda, przy założeniu że kadrowaniem coś z oryginału obcięliśmy. Kłopot w tym, że ja, a przypuszczam, że większość też, rozumie przez zmianę wielkości rysunku, zmianę jego wymiarów, a nie wycinanie z niego kawałka, a jak ma być większy, to jak się kadruje?
I teraz można się już z nauczyciela śmiać :-)
Pomyślałem, że może być tak, że nauczyciel jednak wie co mówi, tylko uczeń nie za bardzo zatrybia? :-) I jeszcze jedno koledzy, nie wiem czy pamiętacie, ale nauczyciel ma zawsze rację. Nawet jak jej nie ma. Przynajmniej za moich czasów tak było. Jak pani od geografii napisała na tablicy żeka, a klasa ryknęła śmiechem, to bynajmniej dyrektor nie wysłał swojej pracownicy na doszkalanie, tylko ukarał klasę :-)
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 14 Maj 2011, 22:06   

i wszystko jasne

 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Maj 2011, 23:21   

"wzorcowanie, kalibracja, skalowanie, metrol. ustalanie położenia wskazów (zwykle kresek, punktów lub innych znaków na podziałce) narzędzia pomiarowego, odpowiadających różnym wartościom wielkości mierzonej"
To cytat z encyklopedii PWN :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14