Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerobienie zdjęcia na wektory
Autor Wiadomość
asn.zbs 
Początkujący
???


Wiek: 98
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: z kątowni
Wysłany: 15 Maj 2011, 20:15   Przerobienie zdjęcia na wektory

Witam, moje ptyanie jest następujące. Mam dwa rysunki ktore chce umiescic na banerze ale nie potrafie ich zamienic na wekory a jest to oczywiscie wymagane przez wszystkie firmy zajmujace sie reklamą... Przeczytalem wszystko na formum i wiem ze moge to zrobic za pomoca CorelTRACE12 (bo mam CorelDraw12 z takimi gadzetami) ale wtedy zmienia mi sie wszystko, łącznie z tłem a ja bym potrzebował tylko napis lub rysunek a kartka w tle nie jest mi do niczego potrzebna. Jak zmienie wszystko to z kolei nie moge wyciac tła jak je wytne wczesniej przed zamiana tez wyglada to kiepsko. Moje pytanie jest wiec takie czy w Corelu jest jakies urzedzenie tsakie jak pamietam bylo kiedys w Photoshopie ze by woycinalo mi tylko litery a pozniej je zamienie na wektory i ladnie zlorze sobie moj baner - chodzi tu oczywisnie o baner taki co wisi na balkonie a nie na czyjes stronie :) z gory dzieki za wyrozumiałosc dla laika oraz pomoc. Jak mi sie uda to zaraz zalacze te dwa zdjecia. moj mail asn.zbs@gmail.com

Zdj3.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 765 raz(y) 117.97 KB

Zdj.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 700 raz(y) 774.62 KB

 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 15 Maj 2011, 22:32   

ze zdjec moze byc ciezko przydalyby sie dobre skany
 
 
asn.zbs 
Początkujący
???


Wiek: 98
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: z kątowni
Wysłany: 16 Maj 2011, 16:43   

Nie ma sprawy mogę mie skany, tylko czy lepiej z orginału czy z xero bo to sa szkice ołówkiem...?
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 16 Maj 2011, 21:23   

daj scan z oryginału
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 4 Czerwiec 2011, 09:38   

Wszystkim firmom, które zajmują się reklamą, a już z całą pewnością tym, które drukują na plandekach, czy podobnych materiałach wektory nie są do niczego potrzebne. Jeśli są w tej branży takie, które mówią, że muszą mieć wektory, to to są marne firmy. Z Twoim obrazkiem problem jest taki, że jest marnej jakości i tak by się wydrukował. Dlatego trzeba go narysować od nowa, a czy to będzie wektor czy bitmapa nie ma żadnego znaczenia.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 4 Czerwiec 2011, 10:37   

chezare, jak zwykle święta - racja dziwie się tym którzy mianują się sito-drukarzami że potrzebują wektora jakby o całej serigrafii nie słyszeli. Choć zazwyczaj chodzi o to, aby nie naświetlać tylko wyciąć z folii i po kłopocie gotowy szablon. Aj - źle się dzieje w kraju sita
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 4 Czerwiec 2011, 19:12   

Wszystko prawda tyle tylko, że tu chyba o pojedynczy baner chodzi i o druk wielkoformatowy? Jeśli jednak o sito, to z wektorów tego co jest na tych obrazkach oni nie wydrukują, bo wątpię żeby ktoś się pokusił o odtwarzanie tego ze wszystkimi cieniowaniami w wersji wektorowej :-) Ja w każdym razie się na to nie zapisuję, nie mam problemu z brakiem zajęć :-)
 
 
asn.zbs 
Początkujący
???


Wiek: 98
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: z kątowni
Wysłany: 10 Czerwiec 2011, 13:14   

Ok, dzieki wszystkim za pomoc i rady. Zeskanowalem te rysunki w ponoc dobrej rozdzielczosci i dalem skany w tiffach do agencji reklamowej i wszystko sobie sami zrobili. Widac faktycznie wczesniej trafialem na amatorow. Jeszcze raz dzieki i temat jest do zamkniecia... :P pozdrowionka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 16