Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarcie JPG'a
Autor Wiadomość
bright_orange
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 09:34   Otwarcie JPG'a

Witam... suzkałem podobnego tematu na forum ale nie potrafiłem znaleźć.. ogólnie to mam Corela 12 i nie mogę otworzyć jpgów.. zdjecia pierw robie w formacie RAW z nikona, później Psie konwertuje na JPG albo PNG.. czasem tiff.. następnie Corel nie chce mi żadnego otworzyć.. Jedynie co otwiera to mapy bitmapowe ale jpg z painta 0o
o co kaman?
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 10:04   

Z tej pokrętnej mowy wywnioskowałem że chodzi o klikanie dwa razy w plik z podanym rozszerzeniem. Otóż system przypisuje rozszerzenia do otwierania w programach. Jeśli przy instalacji Corela nie były wskazane jako otwierające się w programach corela podwójne klikniecie otwiera je w podglądzie obrazu i innych tego typu "vieverach" defaultowo instalowanych przez system operacyjny. Wystarczy skierować je do otwierania "zawsze za pomocą..." i tu wskazać program lub też otwierać photopainta i przez otwórz wybierać żądane pliki.
 
 
 
bright_orange
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 10:36   

y, nie -.-

nie chodzi mi o otweiranie za pomocą .. -.-
poprzez otwórz w corelu nitkóre JPGi mi otwiera a niektóre nie. Np te które zrobie apartem nie chce mi ich otworzyć, jakies internetowe mi otworzy.. o to mi chodiz a nie o to z enie umeiim se kliknac..
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 11:05   

Widzę trzy możliwości - ale czy któraś jest właściwa tego naprawdę nie wiem - u mnie wszystko otwiera się normalnie

1. zostało zmienione rozszerzenie z palca (np. był zapis na bmp a ktoś wpisał sobie rozszerzenie jpg edytując samą nazwę) wtedy nie otworzy bo źle interpretuje plik

2. Zapisujesz z kompresją (np. zip a nie natywną) program nie rozpoznaje jej typu

3. Zmieniałeś jakieś ważne dla programu ustawienia, dzięki którym "widzi" pliki.

Jeśli ktoś ma inny pomysł to proszę - nic innego mi do głowy nie przychodzi czytając o tym problemie.

PS
Daj może linka do jednego ze zdjęć, spróbuję je otworzyć u siebie po prostu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14